Şimdi Ara

6 Ay Önceden Yapılan Rezervasyon Fiyatı Değişti - Booking

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ramazan bayramı için booking üzerinden rezervasyon yaptırdım.

Bugün rezervasyonum güncellenmiş fakat ben güncellemedim.

Ocak ayında yaptığımda 648 TL olarak rezerve yaptım.

Mayıs ayında 780 TL olarak güncelleme yapılmış.Bunun nedeni EUR kurundan mı kaynaklanıyor ? Otele mesaj attım neden yükseldiğini fakat dönüş olmadı

• Selamlar,

Benimde başıma gelmişti.Evet eur kur farkından kaynaklanıyor.Ama rezervasyon tarihindeki verdiğiniz para baz alınıyor.648 tl.
  • otele para verdin mi?
    booking te genelde otelin para birimi tl değil euro dur. atıyorum 6 ay önce 100 euro dur. bu gün 120 euro olmuştur. senin rezin varsa 120 değil. 100 euro alır.

ama sen booking te dil ve para birimi tl seçtiğin için ( o gerçek parabirimi değil o anki kuru sana otomatik çeviriyor aslında)

yani 6 ay önce 100 euro 400 tl iken. şu anda 550 tl. yani o gün 400 tl ödediysen booking üzerinden sıkıntı yok. ama bu gün kur farkıdnan dolayı 550 tl olduğu için ödemediysen otele girdiğinde o günkü kur ne ise o kadar tl ödersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuni.

otele para verdin mi?
    booking te genelde otelin para birimi tl değil euro dur. atıyorum 6 ay önce 100 euro dur. bu gün 120 euro olmuştur. senin rezin varsa 120 değil. 100 euro alır.

ama sen booking te dil ve para birimi tl seçtiğin için ( o gerçek parabirimi değil o anki kuru sana otomatik çeviriyor aslında)

yani 6 ay önce 100 euro 400 tl iken. şu anda 550 tl. yani o gün 400 tl ödediysen booking üzerinden sıkıntı yok. ama bu gün kur farkıdnan dolayı 550 tl olduğu için ödemediysen otele girdiğinde o günkü kur ne ise o kadar tl ödersin.
    Para vermedim otel mesaj attı fiyat değişikliği bilgisi için

16 haziranda giriş yapacağım kaç para ödeyeceğim? O günün euro kuruylamı carpacagız

Fiyat üzerinde bizim uyguladığımız bir artırma söz konusu değildir. Bu artışın nedeni ; Rezervasyonunuzu yapmış olduğunuz tarih 16.01.2018 Merkez bankası değerlerine göre Euro = 4,6679 TL idi. ve Toplam ücret 135 Euro =630,1665 TL etmekte idi. Bugün için 25.05.2018 Merkez Bankası Euro Kuru = 5,5240 TL Toplam ücret 135 Euro =745,74 TL dir. Bütün fark bundan kaynaklanmaktadır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DarthWorm kullanıcısına yanıt
    135 euro ödeyeceksin. o günkü kurdan hesaplanıp o kdar tl alırlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.