Şimdi Ara

6 AY 15 GÜN GEMİDE(DENİZDE) ÇALIŞTIM [SS'li] SORULARI ALAYIM (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
10
Favori
6.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Mesleginizin en zor yani en kolay yani en guzel yani nedir ?

Yildiz dan mi mezun olsam itu den mi mezun olsam piri reisten mi mezun olsam ne farkedecek cok sey fark eder mi ( ayrintili olarak soyler misin )

Maas olarak gercekten ucretler o kadar yuksek mi birde dolar olarak mi aliniyor

Okumak nasil bolumde zevkli mi ? Sosyal cevre vs nasil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fiddlesticks

Mesleginizin en zor yani en kolay yani en guzel yani nedir ?

Yildiz dan mi mezun olsam itu den mi mezun olsam piri reisten mi mezun olsam ne farkedecek cok sey fark eder mi ( ayrintili olarak soyler misin )

Maas olarak gercekten ucretler o kadar yuksek mi birde dolar olarak mi aliniyor

Okumak nasil bolumde zevkli mi ? Sosyal cevre vs nasil

En zor yanı muhtemelen aylarca denizde olmak ve karada belirli bir düzen kuramamaktır.
    En kolay ve en güzel yanı, para biriktirmek ve diğer ülkeleri kültürleri gezmektir.
    Öğrencilik hayatım rahat geçsin diyorsan Yıldız, yok benim çok tanıdık çevrem olsun ve mesleğimle ilgili daha çok şey öğreniyim diyorsan İtü.
    Maaşlar uzak yol çalışan büyük tonajlı gemilerde gerçekten öyle. Dolar kısmı şirketten şirkete değişir ama çoğu dolar kuruna göredir.
    Bölümde okumak çokta zevkli değil, aktiviteler fazla değil. Sosyal çevre burada Yıldız Beşiktaş kampüsü yani cıvıl cıvıl ama Tuzlaya gidersen durum nasıldır bilmiyorum

• AccUssEdGR kullanıcısına yanıt
    Hocam 19 yaşında meslek lisesi mezunuyum inşaat bölümünden. Askerden sonra gemilerde çalışmak istiyorum gemi adamı cüzdanı alıp. Bana bu mesleği tavsiye edermisin gemide illa bu kursa gidip gemi adamı olanlar görmüşsündür. Miço rütbesiyle başlıyorlarmış sanırım. Ağır iş yapıyorlar mı?
  • :D 6 ay yapmadınmı hiç ? :D
  • Deneyimi olmayan adamı 3000 e mi calistirsinlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EtkisizEleman95

Hocam 19 yaşında meslek lisesi mezunuyum inşaat bölümünden. Askerden sonra gemilerde çalışmak istiyorum gemi adamı cüzdanı alıp. Bana bu mesleği tavsiye edermisin gemide illa bu kursa gidip gemi adamı olanlar görmüşsündür. Miço rütbesiyle başlıyorlarmış sanırım. Ağır iş yapıyorlar mı?

Miço kamarot gibi yeterlilikle gemiye çıkacağına hiç çıkmamanı öneririm. Zira delisi çok oluyor gemilerin, 2.kaptan kötü niyetli oldu mu o 6 ay sana 6 yıl gibi gelir.
    Peki gemide güzel bir iş bulmak için nasıl bir yol izleyebilirim. Bi abi bana çarkçılık falan öğren demişti. Özellikle aşçı olmamı tavsiye etmişti gemi için. Fakat aşçılık falan bana ters
  • Bende Deniz ve Liman işletmeciliği okuyorum önlisans hadi hayırlısı bakalım
  • quote:

Peki gemide güzel bir iş bulmak için nasıl bir yol izleyebilirim. Bi abi bana çarkçılık falan öğren demişti. Özellikle aşçı olmamı tavsiye etmişti gemi için. Fakat aşçılık falan bana ters

Aşçılık daha iyi kamarotluğa göre ama en iyisi zabitan sınıfı (kaptan veya çarkçı) olmaktır.

quote:

Orijinalden alıntı: Crystal Meth

Bende Deniz ve Liman işletmeciliği okuyorum önlisans hadi hayırlısı bakalım

Hayırlı olsun, Allah selamet verir inşallah

• Gemi hangi tarihte Berezilya'ya vardı?
  • sıkıldın mı sürekli gemide ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

sıkıldın mı sürekli gemide ?

Yok zaman geçiyordu hızlı bir şekilde.

quote:

Orijinalden alıntı: fofer

Gemi hangi tarihte Berezilya'ya vardı?

eylül 10-15 gibiydi, net hatirlamiyorum.
    Çarkçı nasıl olabilirim? İşleri rahat mı ve maaşları iyimi?
  • quote:

Çarkçı nasıl olabilirim? İşleri rahat mı ve maaşları iyimi?

İşleri çokta rahat değil, sıcak ve gürültülü bir çalışma ortamı, pislik yağ yakıt vs. ama alıştıktan sonra rahat gelebilir. Maaşları da gemici, yağcı gibi personellerle kıyaslanamayacak kadar iyi başlar ve yükselmen kolaydır.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.