Şimdi Ara

6-7k

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 6-7bin lira bütçe ile sadece oyun amaçlı bir sistem tavsiyesi verirmisiniz , önerileriniz ne olur şunu bekle şunu alma gibisinden ekipmanlarım var monitorumde var 165hz 1ms sadece kasa onerisi olursa sevinirim iyi günler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Min Ryzen 5 2600
    Min 1660 ti ekran kartı
    Min 450 oc uygun 4 slotlu ram girişi ve m2 slotlu anakart
    Min 16gb ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maviyildizinoglu -- 1 Temmuz 2019; 22:4:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maviyildizinoglu kullanıcısına yanıt
    Kardeşim 7kya zaten rtx 2060 2600xli sistem geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: e5Makascısı

Kardeşim 7kya zaten rtx 2060 2600xli sistem geliyor
    2600x e gerek yok bence.

• 9600k 2070'li sistem toplanır ama ikinci elden. Sıfır sisteme 7 bin verilen para vasat olur malesef. Bence bütün ürünleri ikinci elden al garantili. Hatta zorlarsak 8700k'lı ikinci el sistem bile toplanabilir.

Ama piyasayı iyi araştırıp garantili ürünleri kovalayacaksın sürekli. Ben şahsen zamanında 1 sene 4 ay falan önce topladığım ikinci elden sistemi söyleyim sana.

gtx1080ti :3200 TL ( ikinci el )
    6700k + maximus viii hero : 1450 TL (ikinci el)
    ram 3000 mhz 8x2 : 600 TL (ikinci el)
    kasa corsair 780t: 500 TL (ikinci el)
    Corsair h100iv2 : 550 TL ( çok arıza yapıyor diye sıfır almıştım )
    Evga g3 850w GOLD : ( 600 TL SIFIR )
    Monitör ASUS PG279q 2k 165 hz G-Sync : 3200( 1 aylıktı ikinci el )
    Ssd corsair 240 gb : 120 TL (ikinci el)
    mouse logitech g900 : 400 TL ( sahibinden satıcı kutulu sıfır amazon )
    hyperx cloud flight : 870 TL ( SIFIR ) yeni aldım.

şimdi 6700k + maximus'u 2000 TL'ye satıp

8700k + asus z370i aldım. 3200 TL'ye

Bana toplam maliyeti tüm bu sistemin 12,700 TL oldu. Hiç bir oyunda şu an sıkıntı yaşamıyorum 2k çözünürlükte.
    Sen 1080p'de oynuyorsun 1080 ekran kartı alsan bile mükemmel olur senin için ikinci elde 2400 civarına satılıyor.

Para kolay kazanılmıyor. Şu an bile sıfır almam firmalara para yedirmem bundan sonra da yedirmeyeceğim. İkinci El CANDIR CAN. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İtalyan Aygiri -- 1 Temmuz 2019; 23:18:16 >

• Bide bu yeni işlemciler falan cıkacakmıs o muhabbet için ne dersin hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: e5Makascısı

Bide bu yeni işlemciler falan cıkacakmıs o muhabbet için ne dersin hocam
    yukardaki mesajımı editledim bir düşün derim :)
  • ikinci elde arıza yapan parçalardan korkacaksın. Mesela anakart. Anakartı hayatta garantisiz almam ikinci elden asus alırım 3 yıl garantisi var. Max 1 senelik anakart alırım.

İşlemciye gelelim 11 senedir bilgisayarla içli dışlıyım daha hiç bir işlemcim arıza yapmadı.
    ram: genelde 10 yıl ya da ömür boyu garantili oluyorlar.
    Psu: evga 7-10 sene garanti veriyor.
    Ekran kartı: asıl can alıcı nokta :D 7 aydan fazla kullanılmış ürün almadım almam da. En çok parayı yiyen parça sonuçta. ama sıfır da almam eşşek gibi çalışıyorum bu kurda sıfır almam enayi değilim ben. Çok para kazansam alır mıyım alırım tabi :D para insanı şımartır ama bende para yok :D
  • 600 TL ye sıfır Evga G3 nereden alıyoruz hocam? Hemen bi koşu gidip alayım tükenmeden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i20_20

600 TL ye sıfır Evga G3 nereden alıyoruz hocam? Hemen bi koşu gidip alayım tükenmeden.
    1,5 yıl önce almıştım

• Ağam bizimle eğleniyi.

Adama sistem tavsiyesi yazmışsın, 600₺ sıfır diye de not düşmüşsün. Şimdi bu adamın senin tavsiyene göre donanımları alabilmesi için önce zaman makinesi icat edip cebindeki parayla geçmişe gitmesi gerekecek

• i20_20 İ kullanıcısına yanıt
    Anlatmak istediğim arkadaşımızın sıfırına göre ikinci ele yönelmesi. zamanında sıfır almış olsaydım parçaları 4,5 bin tl fazla para verecektim. Aynı paraya sıfır ürünler alsaydım o performansı yakalayamayacak olmamdı. kimseyle eğlenmiyorum aksine kazıklanmalarını istemiyorum kimsenin. 2 yıl daha fazla drop yaşamadan ayarları minimum olarak düşürüp kullanmasını istiyorum arkadaşımızın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İtalyan Aygiri -- 3 Temmuz 2019; 20:12:10 >
  • imzamdaki sistem satılık 2 aylık özel sebepten satıyorum ekipmansız sadece kasa isterseniz pm atın anlaşırız
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.