Şimdi Ara

6.000TL Bütçeli Sistem Tavsiyesi (Yalnızca Kasa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandır iyi bir sistemim olmadığından dolayı yeni bir sistem toplamak istiyorum.Başlıkta da yazdığı gibi sistemin bütçesi 6.000TL civarındadır.

Sistemi kullanacağım alanlar şu şekildedir; FPS oyunları, Ses kayıt (Stüdyo) ve twitch yayın.

Aklımda Cpu olarak;
    Ryzen 5 3600x
    Ryzen 7 3700x
    İntel i5 5900k
    İntel i7 9600k bulunmaktadır.

Ekran kartı olarak;
    1660 S
    1660 Ti
    2060 OC bulunmaktadır.

Ben bir ürün aldığım zaman çok dikkatli, özenli, zarar vermeden kullanmaya çalışırım ve bunun sonucunda da doğal olarak satmak isterim.
    Belki çok memnun kalırım satmam fakat her halükarda bir sistem toplayacağım ve bu sistem 10 yıl beni veya sattığım kişiyi götürmeli(totalde).

Sizce ağırlığı CPU'ya mı GPU'ya mı vermeliyim?Uzun vadede hangisinin getirisi daha yüksek olur?CPU ise Amd mi İntel mi daha çok kar ettirir?

Bunun dışında sistemsel olarak önerilerinizi de bekliyorum, bunlar benim almayı düşündüklerim ancak daha iyi bir F/P ürünü çıkartabilirseniz çok sevinirim.

Son olarak şunu da belirtmeliyim ki 6 aylık askerlik sürecim var bu yüzden sistemler ucuzlayacak der iseniz 6 ay sonra da alabilirim ama daha kötüye gideceğini düşnüyorsanız hemen de alabilirim yani kısaca beklemek problem değil.

• şu an için 6bin tlye o işlemcilerden biriyle ancak 1660ti olabiliyor. 2060ı unut maalesef. dolar kur malum.
    ikinci bir konu bu paraya alacağınız sistemin 10 yıl götürmeyeceğidir.
    10 yıl önce mesela gtx 460 gibi kartlar vardı. şöyle söyleyeyim bu ekran kartı şuanki işlemcilerin içinde bulunan bütünleşik apu ekran kartlarından bile güçsüz diyebiliriz.
    günümüz teknolojisinde böyle bişey imkansız maalesef.
    sadece oyun oynayacaksanız konsol alın yeni nesil o daha uzun süre gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Philae -- 25 Nisan 2020; 13:11:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philae

şu an için 6bin tlye o işlemcilerden biriyle ancak 1660ti olabiliyor. 2060ı unut maalesef. dolar kur malum.
    10 yıl önce mesela gtx 460 gibi kartlar vardı. şöyle söyleyeyim bu ekran kartı şuanki işlemcilerin içinde bulunan bütünleşik apu ekran kartlarından bile güçsüz diyebiliriz.
    Yani 10 yıl çok uzun bir süre, bu süre içeresinde çok büyük değişiklikler de görebiliriz hem CPU hem GPU kısmında fakat, atıyorum 2-3 yıl sonra hala iyi bir pc konumunda olsun ki bende 6 ya aldıysam 4e satayım istiyorum olayım budur.

Onun dışında kullanım amaçlarımı belirttim, FPS oyunları, twitch yayını ve stüdyo ses kayıt işlemleri. Hem yayın ve kayıt konusunda konsolu tercih edemem, hemde konsol oyunlarının fiyatı tavan seviyede, konsolların 3-4 oyunu fiyatına ben satılık steam hesabı bulur, güncel ve eski tavan oyunları oynarım.Ayrıyeten de indirimlerden faydalanıp listemde olmayanı da ekleyebilirim.Yani konsolların hem yıllık ücreti, hem oyun fiyatları, hemde işlevselsizliği göz önünde bulundurulduğunda kesinlikle tercih edilmemeli.

Bence şuanki duruma rağmen yalnızca kasa için 6k iyi bir fiyat, ayrıca PSU ve Kasa gibi aksamlar 2. el alınabilir diye düşünüyorum

• Bütçeni bir miktar artırarak 7k seviyesinde

r5 3600 işlemci
    Asrock b450m pro4
    2x8 3200mhz bellek
    rtx2060 süper ekran kartı
    256/512gb m2 ssd
    650w ranker rigel kasa
  • beratoksvz B kullanıcısına yanıt
    2 3 yıl tabi ki gider dolar kuru artarsa aldığınızdan pahalıya bile satarsınız. 2016 yılında 2800 tlye mal ettiğim sistemi 2019da 3bin tlye satmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Bütçeni bir miktar artırarak 7k seviyesinde

r5 3600 işlemci
    Asrock b450m pro4
    2x8 3200mhz bellek
    rtx2060 süper ekran kartı
    256/512gb m2 ssd
    650w ranker rigel kasa
    Bu çok ileriye dönük ve 7k edecek bir sistem değil gibi duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Philae

şu an için 6bin tlye o işlemcilerden biriyle ancak 1660ti olabiliyor. 2060ı unut maalesef. dolar kur malum.
    1660ti a ek olarak diğer bileşenler için ne diyorsunuz?
  • beratoksvz B kullanıcısına yanıt
    Sistemin toplam bedeli 7200 TL dir lütfen fiyat araştırması yapmadan yorum yapmaktan kaçının.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThE LoSt

Sistemin toplam bedeli 7200 TL dir lütfen fiyat araştırması yapmadan yorum yapmaktan kaçının.
    Demek istediğim 7k verilecek bir sistem değil, yanlış anladınız sanırım :)
  • https://www.incehesap.com/el-capitan-donanim-arsivi-gaming-pc-fiyati-45726/

sistemin performansına burdna bakabilirsiniz
    https://www.youtube.com/watch?v=UG1HjMpAxoU

yapılacak seçim

Ekstra disk

WD Blue WD10EZEX 1TB Sata3 7200rpm 64 MB Hard Disk

fiyat

6.662,43 TL

• 3600 + 1660 superli sistemi 6000 tl ye toplayabilirsin
  • Bütçenizi biraz artırıp incehesapta satılan El Capitan sistemi alabilirsiniz.
    https://www.incehesap.com/el-capitan-donanim-arsivi-gaming-pc-fiyati-45726/
  • Konu Güncel+++

Arkadaşlar daha detaylı, ne neden seçilmeli, işlemci mi ekran kartı mı daha üst tutulmalı, uzun vadede hangisi yararlı, ileride arttırılmak istendiğinde hangisini satmak hangisini bırakmak daha mantıklı, pc toplamak için iyi bir zaman mı kış ayları beklenmeli mi bunların cevaplarını verebilecek yok mu?Koca forumda hiç mi bilgi sahibi yok?

Rastgele yorum istemiyorum onu bende yaparım
  • Arkadaşlar bana 240 gb uygun fiyatlı bir ssd önerebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.gamegaraj.com/aquarius-5an/
    r5 3600 yap
    ramı 16 yap
    endusuk gtx 1660 ti sec
    6055 tl oluyor
  • https://www.itopya.com/da-sistem-amd-ryzen-5-3600-msi-rtx-2060-ventus-xs-oc-6gb-16gb-ddr4-500gb-nvme-ssd-gaming-bilgisayar/

bir haftadir araştırıyorum bu sistemi sabah sipariş geçtim.

amd r5 3600
    msi rtx 2060 ventus
    ram 16 gb
    m2 ssd 500 gb ile 6198 tl tuttu.

r5 3600 ara ara stoklara giriyor eğer 2600 da bana yeterli gelir diyorsan 5900 tl'ye geliyor sistem.hem en yeni nesilden ekran kartı almış oluyorsun hem de ssd ve kasa diğer hazır sistemlere göre daha iyi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.