Şimdi Ara

5k-7k bütçe ile laptop tavsiyesi lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Aslında belli bir bütçe aralığım yok ama düzgün bir kaç yıl kullanılabilecek düşük bütçeli dizüstüleri araştırdığımda ortalama 5000-7000 bandında geziyorlar.Sanırım monster abra a5 serisine yöneleceğim bunun en büyük sebebi ülkemiz standartlarında fena bir servisleri yok.Ayrıca garantisi bittiğinde kendimde kolaylıkla açıp parça değişimi yapabilirim.Ama kasa yapısı pek hoşuma gitmiyor doğrusunu söylemek gerekirse.Her şeyin önce gözü doyurmakla başlayacağını düşünüyorum.Asus'un kasa tasarımları hoşuma gitsede donanım olarak çok tercih sebebi mi bilmiyorum.Aslında kalite olarak en iyi standartları veren MSI ama donanımlardan kısmam gerek.
    Yapacaklarım genel olarak;
    Online oyunlar
    Film,dizi,video izlemek
    En önemlisi kodlama ve 3D animasyonlar
    Yani işlemci olarak i7 8750H gibi bir kart
    ekran kartı olarak 1050 veya 1050TI
    Ekran olarak 15.6'' IPS ekran
    Ram 8 gb en az 2400 mhz yeterli ama arttırılabilir olmalı
    1 tb hdd ve 128 gb ssd okuma,yazma hızı yaklaşık 1 gb/sn ve arttırılabilir olmalı
    gibi beklentilerim var arkadaşlar.Bu ve benzeri özelliklerde kullandığınız dizüstüler varsa deneyimlerinizi duymak isterim.Ayrıca öneri ve düşüncelerinizi merak ediyorum.İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burock84 -- 8 Kasım 2018; 14:25:43 >

• Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mancolog

Takip
    Bütçeyi biraz aşarak 7500 liraya lenovo legion y530 aldım hepsiburada'dan.i7 8750H,gtx 1050TI,16 gb ram,1 tb hdd,128 gb ssd
  • quote:

Orijinalden alıntı: burock84

Bütçeyi biraz aşarak 7500 liraya lenovo legion y530 aldım hepsiburada'dan.i7 8750H,gtx 1050TI,16 gb ram,1 tb hdd,128 gb ssd

Alıntıları Göster
    Kasa kalitesi nasil acaba ve ısınma durumu nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soğutma sistemi çok iyi çok sessiz çalışıyor.Maksimum 50 derece falan görüyor.Ekranı neredeyse çerçevesiz zaten ve klavyesi biraz sesli olsada basma hissi çok rahat ve kullanışlı.Aynı şekilde touchpadide gayet iyi.Kamerası 720p olması lazım ve kendi mikrofonuda yeterli biriyle görüşme yapacağınız zaman.Memnun kaldım.İşlemcinin kendi intel 630 ekran kartıda var.Oyunlarda 1050Tİ geçerken normal kullanımlarda 630'da kullanıyorsun böylece enerji tasarrufu oluyor.Ayrıca portların çoğu arka tarafta bu sayede el altında kablo karmaşası olmuyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.