Şimdi Ara

5800 da V40 DAN KAYNAKLANAN ŞARJ SÜRESİ SORUNU ÇÖZÜLDÜ :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
0
Favori
20.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben tlfnu 4 gün önce falan aldım hemen ertesi gün v40 yükledim. ilk şarjım 14 saat falan gitti. sonra gene geceden koydum şarja, o da tam 1 gün gitti. dün öğlen 12 gibi kalktığımda çektim şarjdan, şu an 1 günü geçti 4 çubuk var daha. yavaş yavaş yükseliyor şarj sürem. dün de baya kurcaladım gps falan açtım sürekli uydu kontrolü için falan. zaten 2-3 saat konuşuyorum fix. şimdilik iyi gibi duruyor. ama daha yükselmezse bu yöntemi uygulamayı düşünüyorum
  • telefonu kapalı bağlayacaksın flahs a tıklayınca o telefon aranıyor yazacak ingilizce sende telefonun açma tuşuna basacaksın telefonu bulacak ve yüklemneye başlayacak
  • Sanırım ben de telefonu bulamıyor.

Go dedikten sonra Erorr: Box driver not installed hatası vererek açılmakta.
  • Searching for phone...Not found!!!

uyarısı almaktayım emülatörden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asyagrafik -- 8 Şubat 2010; 16:23:54 >
  • Bir şekilde yaptım.
    Ayarlarım şu şekildedir. Black oldu benim RED :D
     5800 da V40 DAN KAYNAKLANAN ŞARJ SÜRESİ SORUNU ÇÖZÜLDÜ :)
  • ben de cok dikkat ettim burda sarj az gidiyor ffalan yazılınca ama sanırım ben sanslı gruptanım.
    cuma günü v40 a geçtikten sonra sarj ettim.Normal kullanım sartlarında,wireless ara sıra,gps ara sıra,oyun thema vb seyleri yukleme dün akşam,bugun de biraz daha yogun kullanım yeni sarj bitti.3 gün sürdü ki usb ye baglamasam sanırım bi yarım gün falan daha farkederdi.
  • Bu şarj problemi sanırım nemesis ile henüz tR de çıkmamış V40'ı yükleme yapanlara hitaben
  • Benim şarjım bir gün bile gitmiyo.. Sadece mesajlaşıyorum oyun filan hiç bişey kullanmıyorum. Sinir oldum..
  • v40 sorunlarla geldi desenize problem bitmiyor
  • telefon cift moddaydı gsm moduna aldım ve 1.5 gün oldu snırım yarısı var hala

çift mod çok sarj yıyor dıyolardı dogruymus megersem

suan cok memnunum hatta tam 24 saat ıcınde sarjımda hiç diş azalmadı bugun baya bi müzik dinledim 2-3 diş gitti bayada telfeon gorusmesı yaptım

sonuc olarak programam gerek kalmadı..
  • ben denicem bu yöntemi sonuçları yazarım
  • Merak ettiğim birşey var çift mod olduğu zaman 3G çekiyor peki ben zaten internet kullanımını wireless olarak kullanacağım hattımın tarifesi üzerinden kullanmayacağım o zaman 3 G olsun olmasın bi önemi var mı bu konuda bizi aydınlatabilecek biri varsa sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OzaNazY

Merak ettiğim birşey var çift mod olduğu zaman 3G çekiyor peki ben zaten internet kullanımını wireless olarak kullanacağım hattımın tarifesi üzerinden kullanmayacağım o zaman 3 G olsun olmasın bi önemi var mı bu konuda bizi aydınlatabilecek biri varsa sevinirim...

bunu bende merak edıyorum
    +
    sarjım 2.5 gün gitti tek diş kaldı birazdan sarja koyucam
    3g baya etkiliyo
  • arkadaşlar şimdi benim versinon V30.0.011 NOKİACLUB versem versiyon yükseltseler bi sorun yaşarmıyım acaba ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerembak_06

merhaba arkadaşlar forumun bir kaç yerinde v40 a geçtikten sonra telefonumun şarjının ne denli çabuk bittiğini yazmıştım.. telefonu hiç kullanmama ma rağmen telefonun şarjı 1 gün gitmiyordu bile ama şuan denediğim bir yol ile bugün 3.gün ve şarj 4 dişte ayrıca 7 den birden 4 e düşmedir sırayla teker teker düştü....

not : konunun bu kısmı ` quaD. nikli arkadaşın forumda yaptğı bir paylaşımdan alınarak yapılmıştır

JAF için
    http://rapid-share.com/files/188390717/JAFSetup_1.98.62.rar
    JAF emülatör için
    http://rapid-share.com/files/188383839/OGM_JAF_PKEY_Emulator_v4.zip
    V40 firmware
    http://rapid-share.com/files/335652727/RM-356_EMEA_40.0.005_v12.0_5800.exe

bu dosyları indir jafı yükle v40 yazılım paketini yükle emülatörü zipten çıkar vista kullanıyosn yönetici olarak çalıştır STEP 1 e dokunma STEP 2 ye geç ve JAF(main) seçili olsun altta GO ya tıkla jaf açılacaktır daha sonra telefonu kabloyla pc ye bağla.jafı çalıştır BB5 sekmesine gel manual flash ve dead flashı seçeneklerini işaretle use ini kutucuğunu seç RM356 i seç. use ini kutusunn sol tarafında ki menüden telefonun rengine göre kodlardan birini seç TURKEY olsun ama
    Sonra resimde herşey Böyle Olacak..http://img8.imageshack.us/img8/9636/ekranalntsbwc.jpg

Sadece şu sağ tarafta CRT Yazan Yeri Resimden Farklı Yapacaksın..Üzeri tıklı olmayacak yani

flasha tıkla ve telefonun açma kapama butonuna bas büyük ihtimalle düzelcektir..

EVET ANLATILAN ŞEKİLDE YÜKLEYİN.. SONRA TELEFONA BİR RESET BAKIN KEYFİNİZE.

DİPNOT::::::=) SANIRIM 5800 IN SARJ SORUNU YARIM YAZILIM KURULMASINDAN KAYNAKLANIYORDU... bu linkte verilen v40 full flash tır hani şu batarya kısmından fbus kablo ile yüklenen fabrika yazılımıdır içinde bütün renkleri ve dilleri barındırır.bunu yükleyince telefon sıfır aldığınız daki haline dönüyor. yanai sıfır telefonu alınca içinde v40 yüklü geliyormuş gibi oluyor

HADİ DENEYİN GENÇLİK VE FARKI SİZDE GÖRÜN.....

Arkadaşlar bende sarj sorunu çekiyorum, velakin yazdıklarınızdan hiç bir şey anlamadım... Rica etmsem, ne yaptığımızı ve neden yaptığımızı biraz daha açıklayıcı olarak anlatma şansınız yok mu acaba? Bilmediğim ya da bilemediğim şeyleri yapmayı denemeyi seven birisi değilim o bakımdan. Sonuçta bende sorun yaşıyorum...

• arkadaşlar şimdi benim versiyon V30.0.011 NOKİACLUB versem versiyon yükseltseler bi sorun yaşarmıyım acaba ????
  • Hocam emulator dosyasındaki exe için avira trojan uyarısı veriyor ve yükleyemiyorum malesef...
  • avirayı devre dışı bırak bu işlemleri yapana kadar
  • Şu ana kadar kırmızı telefonumda black versiyonu yükledim. Çeşni oldu valla.
  • Arkadaşlar v40 firmware dosyasını rapid harici başka bir siteye upload edebilme imkanınız var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techaddict -- 9 Şubat 2010; 20:31:30 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.