Şimdi Ara

5700 XT Bellek Sorunu !!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
2
Favori
5.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Shadow Ryzen kullanıcısına yanıt
    Sizin verdiğiniz önerileri birkaç arkadaş ve ben verdik zaten. Bu olay çift monitör kullanımında işe yaramıyor!..

Kaldı ki bu yöntemler bile başlı başına çözüm değil. Uğraşmak zorunda olan biz değiliz Amd.
  • Aynı sıkıntı Nvdia kartlarda da raporlanmış fakat adamlar 10 gün içinde tek monitör için olan driver'ı, 2 ay sonra çoklu monitör ile ilgili olan driver'ı yayınlamışlar.
    AMD ise attığım mail'e verdiği cevapta bu bir sorun değil diyor. Biz neye bulaştık cidden

5700 XT Bellek Sorunu !!!

Link;https://community.amd.com/message/2921645?q=memory&messageTarget=all&start=150&mode=comments

• Yararlı bir konu Teşekkürler
  • Beyler bi şey soracağım, şimdi bende freesync monitör var, amd kartımla bu konu ve benzeri problemlerden dolayı daha fazla devam edemeyeceğim, ben şimdi nvidia kart alsam monitörümün freesync özelliğinden yararlanamayacak mıyım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eser. kullanıcısına yanıt
    Nvidia'nın desteklediği bir model olması lazım. Sitesinden kontrol edebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kartı aldığımdan beri sanırım 4-5 sürücü çıktı. Fakat en başından beri 144hz masaüstünde sorun yaşamadım.

5700 XT Bellek Sorunu !!!
  • Eser. kullanıcısına yanıt
    Monitörün modeli nedir...Adaptive sync desteği varsa FreeSync kullanılabilmesi lazım.

G-Sync ile Uyumlu FreeSync Monitörlerin Listesi

https://thepcenthusiast.com/freesync-monitors-that-are-compatible-with-g-sync/

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/products/g-sync-monitors/specs/

• 1750mhz den asagı düşmüyor bu sorunun problemı nedir ben vramleri 1750 den asagıda kullanmak istiyorum masaustunde bile 1750mhz de çalısıyor cromda gezerken ekran kartının fanı niye çalıstı dedim vramler tam yukteymiş yanı mınnig yapıyor galıba ? son dırıver yuklu 2020 04

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xcaka28 -- 19 Mayıs 2020; 14:53:32 >
  • xcaka28 kullanıcısına yanıt
    Konuyu baştan okursan sorunun yanıtını alırsın dostum, konu bu problemi anlatıyor zaten.
  • imfatalty kullanıcısına yanıt
    Niye monitorumun hızını dusuriyim bu bı sorundur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SuperMert kullanıcısına yanıt
    ben de bugun baktim rx 5700 pulse var 200 mhz sabit gosteriyor masaustunde. ama konudaki arkadasin problemi cift monitor oldugundan dolayi sanirim. tek monitorde sikinti yok.

• Merhaba bende sapphire xt 5700 nitro + var bu konudan sonra kontrol ettim 800 Mhz 50 derecede çalışıyor kart boşta. Boşta ideal çalışma frenkası kaç olmalı ? Not Monitörüm 60 hz Samsung 32" monitör.
  • Leon10Rhyme kullanıcısına yanıt
    Bu sorun 144hz'de oluyor sizi ilgilendiren bir durum yok.

Ayrıca konuda bahsedilen bellek hızı, siz gpu hızını yazmışsınız.
  • Rx 580 de bellekler 2000mhz ile çalışıyordu eski 144 hz monitörde. Freesync uyumlu 165 hz monitör aldım vega 64 fe de ramler full yükte çalışmıyor artık bence monitör le alakalı bir durum var.

• quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

attığım yorumda ne var? 3 aydır 5700xt kullanıyorum bu olayı kendim de yaşadığım için çok iyi biliyorum o yüzden, 5700 xt konusunda çok konuşuldu. konunun ilk mesajını okudum gerisini okumaya gerek yok. tek çözümü yazdığım şekilde zaten.
    Cozum saniyorsun sadece. Cru yada radeon software den ozel cozunurluk ayarladigin an ekran bit derinligi dusuyor. 8-10 bit ekranin varsa 6 bit kullaniyorsun bu da goruntu kalitesini bozuyor.

Muhtemelen 6 bit kullanip farkinda olmayanlardansin.

• IntelKILLER I kullanıcısına yanıt
    Olay şu monitorunuzun native hz sinde kullanısınız hz düşmüyor; yani düşmesi için 165hz varsa 144, 144 varsa 120hz de kullanmak zorundasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 17 Ekim 2020; 15:14:5 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.