Şimdi Ara

560 Satıp 970 Alınır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: OoO_21

quote:

Orijinalden alıntı: katanaone

para sıkıntınız yoksa 970 iyi bir tercih

Parayı elbette kolay kazanmıyorum ama 'The Witcher 3: Wild Hunt' geliyor. Alacağım başka çaresi yok gibi duruyor. Marka önerisi verebilirseniz sevinirim.

al bence de çok büyük farklar yaşarsın.

çok farketmez MSI veya ASUS beğendiğini al , tek marka önermeyelim sonra fanboy oluyoruz.

bu arada wild hunt ' ı bende heyecanla bekliyorum bilgin var mı kesinleşen tarih hakkında. 4GB 770 ile ultrayı deneyeceğim ama yemez gibi bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 1 Ekim 2014; 1:29:42 >

• 20nmleri bekle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: waltran
    açıkcası yeni teknolojileri kullanan oyunlar çıkana kadar beklemekte fayda görüyorum kendim. dx11 ile gelecek diye övülerek anlatılan özellikler bile oyunlarda halen yok...
    edit: tabi o sisteme de 970 yakışır çatır çatır kullanılır orasıda öyle.

Bilgisayarda hakkını verecek oyun yok bunda sonuna kadar haklısın ama optimizasyon konusunda sıkıntılı oyunlar gelecektir bu sıralar.

quote:

Orijinalden alıntı: Havana_Brown
    Tabiki gtx970 almalisin. En az 3 kat diyorum sana. Ayrica islemci ve anakartin sogutucunda musahit 4600 mhz yap ve tak gtx 970 sin tam performansini al her oyunda.

Yok öyle grafik fetişi olan biri değilim ama acabiliyorken niye açmayım ultrada :D OC bana göre değil oralara girmem.

quote:

Orijinalden alıntı: meydey45
    the evil with oyunu 4 gb ram istiyor
    dediğin doğru yeni nesil cıkacak oyunlarda ekran kartı alman gerekir.
    işlemci yenile

İşlemci beni bir süre daha götürür sanırım o zamanda yeni bir sistem kurarım.

quote:

O islemcisi arkafasin en az 3 sene daha en yuksek kartlari takmaya musahittir.

Umudum bu

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat
    çok farketmez MSI veya ASUS beğendiğini al , tek marka önermeyelim sonra fanboy oluyoruz.
    bu arada wild hunt ' ı bende heyecanla bekliyorum bilgin var mı kesinleşen tarih hakkında. 4GB 770 ile ultrayı deneyeceğim ama yemez gibi bakalım.

Ben Aslında 'ASUS FANBOY'um direkt onu almak istiyorumda inceleme falanda çıkmadı daha birde soğutucu kısmı biraz tuhafıma gitti.
    Wild Hunt 24 şubatta çıkıyor meydana. yakında %20 indirimli steamdan ön sipariş vereceğim. 47$ gibi birşey.

quote:

Orijinalden alıntı: OrhanBey
    20nmleri bekle

900 serisi yeni çıktı bu 20 nanometreler ne olaki :D
    Diğer seriden bahsediyorsan oooo o zamana kadar bekleyemem sanırım.

Cevap veren herkese teşekkürler.
    560'ımı satışa çıkarsam fiyat olarak ne yazmam uygun olur.

• Öncelikle işlemciniz i7 2600k;

PCI Express Değişiklik Sürümü 2.0
    Maksimum PCI Express Hattı Sayısı 16

PCI express 2 işlemci alacağınız PCI express 3 ekran kartında ne kadar verimli olur bilemem;

P8Z68-V PRO;

2 x PCIe 2.0 x16 (x16 or dual x8)
    1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, black) *1
    2 x PCIe x1
    2 x PCI

Integrated Graphics Processor
    Multi-VGA output support : HDMI/DVI/RGB ports
    - Supports HDMI with max. resolution 1920 x 1200 @ 60 Hz
    - Supports DVI with max. resolution 1920 x 1200 @ 60 Hz
    - Supports RGB with max. resolution 2048 x 1536 @ 75 Hz
    Maximum shared memory of 1748 MB

Anakartınızda pcı 2 maalesef 1748mb grafik destekliyor:

Sonuç olarak gtx970 ve gtx770 gibi kartlar pcıx3 olduğu için tam verimli kullanamazsınız pcıx 2 hızında çalışır
    Anakart ve işlemciniz pcı2, pcı3 ekran kartı almanızda pek fayda olmaz.

• OoO_21 O kullanıcısına yanıt
    560 200-250 araliginda gidiyor, bence o kartin yeni nesil kartlara kadar gideri var oyle ultra manyagi degilseniz medium da oynarim yenisi cikinca yine bir 4 sene falan giderim diyorsaniz bekleyin derim ama beklemekten biktim bir 970 alsam fena mi olur ? diyorsaniz kesinlikle zotac, gigabyte,msi almanizi oneririm ozellikle gigabyte i. Asus, evga almayin derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6Clas

Öncelikle işlemciniz i7 2600k;

PCI Express Değişiklik Sürümü 2.0
    Maksimum PCI Express Hattı Sayısı 16

PCI express 2 işlemci alacağınız PCI express 3 ekran kartında ne kadar verimli olur bilemem;

P8Z68-V PRO;

2 x PCIe 2.0 x16 (x16 or dual x8)
    1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, black) *1
    2 x PCIe x1
    2 x PCI

Integrated Graphics Processor
    Multi-VGA output support : HDMI/DVI/RGB ports
    - Supports HDMI with max. resolution 1920 x 1200 @ 60 Hz
    - Supports DVI with max. resolution 1920 x 1200 @ 60 Hz
    - Supports RGB with max. resolution 2048 x 1536 @ 75 Hz
    Maximum shared memory of 1748 MB

Anakartınızda pcı 2 maalesef 1748mb grafik destekliyor:

Sonuç olarak gtx970 ve gtx770 gibi kartlar pcıx3 olduğu için tam verimli kullanamazsınız pcıx 2 hızında çalışır
    Anakart ve işlemciniz pcı2, pcı3 ekran kartı almanızda pek fayda olmaz.

Yanlış mı hatırlıyorum diye asus.tr'ye girdim bulamadım.
    Şunu buldum:http://www.cizgi.com.tr/product/mainbord/asus-p8z68-v-pro-gen3
    PCI Express 3.0/2.0 diye geçiyor özellikleri ama aklıma kurt düştü şimdi bak

• 6Clas kullanıcısına yanıt
    şu anda 2500K ve 2600K ile beraber pcie x16 3.0 ekran kartı kullanan yığınla arkadaş var. geri yönlü uyumluluğu olduğu için 2.0 yuvasında problem çıkartmıyor. ekran kartları 2.0'ın hızına bile yetişemediği için daha yüksek veriyolu hızı sunmak çok fazla performans kazancı sağlamıyor.

http://www.hardocp.com/article/2012/07/18/pci_express_20_vs_30_gpu_gaming_performance_review/2#.VCvBy_l_siU
  • Darklord Sauron kullanıcısına yanıt
    Yozuk nerde kiymetlimisss...

Bende katiliyorum 2600k besleyemeyecekse millet sokup atsin sistemini

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Markus Schulz kullanıcısına yanıt

;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darklord Sauron -- 1 Ekim 2014; 12:04:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OoO_21

quote:

Orijinalden alıntı: waltran
    açıkcası yeni teknolojileri kullanan oyunlar çıkana kadar beklemekte fayda görüyorum kendim. dx11 ile gelecek diye övülerek anlatılan özellikler bile oyunlarda halen yok...
    edit: tabi o sisteme de 970 yakışır çatır çatır kullanılır orasıda öyle.

Bilgisayarda hakkını verecek oyun yok bunda sonuna kadar haklısın ama optimizasyon konusunda sıkıntılı oyunlar gelecektir bu sıralar.

quote:

Tabiki gtx970 almalisin. En az 3 kat diyorum sana. Ayrica islemci ve anakartin sogutucunda musahit 4600 mhz yap ve tak gtx 970 sin tam performansini al her oyunda.

Yok öyle grafik fetişi olan biri değilim ama acabiliyorken niye açmayım ultrada :D OC bana göre değil oralara girmem.

quote:

Orijinalden alıntı: meydey45
    the evil with oyunu 4 gb ram istiyor
    dediğin doğru yeni nesil cıkacak oyunlarda ekran kartı alman gerekir.
    işlemci yenile

İşlemci beni bir süre daha götürür sanırım o zamanda yeni bir sistem kurarım.

quote:

O islemcisi arkafasin en az 3 sene daha en yuksek kartlari takmaya musahittir.

Umudum bu

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

Ben Aslında 'ASUS FANBOY'um direkt onu almak istiyorumda inceleme falanda çıkmadı daha birde soğutucu kısmı biraz tuhafıma gitti.
    Wild Hunt 24 şubatta çıkıyor meydana. yakında %20 indirimli steamdan ön sipariş vereceğim. 47$ gibi birşey.

quote:

Orijinalden alıntı: OrhanBey
    20nmleri bekle

900 serisi yeni çıktı bu 20 nanometreler ne olaki :D
    Diğer seriden bahsediyorsan oooo o zamana kadar bekleyemem sanırım.

Cevap veren herkese teşekkürler.
    560'ımı satışa çıkarsam fiyat olarak ne yazmam uygun olur.

Madem "Asus Fanboyum" dedin. Buyur sana test http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_970_STRIX_OC/

Burada forumdaki arkadaşın testleri var http://forum.donanimhaber.com/m_97712662/tm.htm

Gerek bjk_murat gerek Havana_Brown doğru söylemiş.Bence de al gitsin, Gtx 560 nerede Gtx 970 nerede aralarında dağlar kadar fark vardır, Gtx 770 ile bile aralarındaki fark az değildi gerisini sen hesapla.Senin için her halükarda kârlı bir alışveriş olacak.Alırsın elindeki Gtx 560 ı kullandığın kadar kullanıp yine fırsatın olursa değiştirirsin.İstersen Gtx 960 modellerini de bekle, o sana kalmış.20nm olayı filan Gtx 780-780Ti veya Titan gibi uç kartları kullananlara daha çok getirisi olacak.

@meydey45:2600k işlemciyi yenilesin yorumunu da forum da ilk kez senden duyuyorum, hem de tek kart alan birisi için.Neden yenilesin ?

Dx12 öyle anlatıldığı kadar mitik, efsanevi birşey olmayacak yahu.Elbette "oh be" dedirtecek kısımları olacaktır;fakat forumda konusu var.Dx 12 yakın zamanda gelmeyecek, 2015 in üçüncü veya dördüncü çeyreği olabilir o da eğer değiştirilmezse.

Bu sene çıkmış olan veya çıkacak olan oyunların Mantle listesini vereyim, bunların içerisine eklenenler veya destek bekleyip te almış olanlar olabilir

http://hexus.net/tech/news/graphics/72029-amd-mantle-support-coming-gta-v-cod-aw-says-report/

• quote:

Orijinalden alıntı: Darklord Sauron

şu anda 2500K ve 2600K ile beraber pcie x16 3.0 ekran kartı kullanan yığınla arkadaş var. geri yönlü uyumluluğu olduğu için 2.0 yuvasında problem çıkartmıyor. ekran kartları 2.0'ın hızına bile yetişemediği için daha yüksek veriyolu hızı sunmak çok fazla performans kazancı sağlamıyor.

http://www.hardocp.com/article/2012/07/18/pci_express_20_vs_30_gpu_gaming_performance_review/2#.VCvBy_l_siU

Asrock z77 fatal proyla i5 2500 k almıştım asus gtx 560 ı ekran kartımı pcix 2 anakartın pci 3 işlemcin pci 2 demişti ileride sıkıntı olur demişti ekran kartını görmeyince servisci.
    Sonra biostan acmıstım ben başıma geleni yazıyorum bildiğim için tahminlerle bu iş olacaksa yorum yapmam boş yere siz bilirsiniz.

Ha gtx 980 970 te alsan tam hızlarında kullanamayıp fsp lere takılırsan sen bilirsin malesef durum bu ben yanıldım sizde sorunlar yaşamak hataya düşmek istiyorsanız sizin kararınız nasıl olsa artık bilende araştırmayanda yorum yapıyor hangisine inanırsanız inanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6Clas -- 1 Ekim 2014; 14:22:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 6Clas kullanıcısına yanıt
    bu meselenin araştırmasını çok önce yaptım, ayrıca araştırmayı geçtim forumda bu konu çok tartışıldı ve dediğim gibi 2500K ile gtx 6xx serisi ekran kartlarını kullanan bi sürü üye vardı. kendi kullandığım sistem ise senin eski sistemin tam tersi; z68 + i5 3470. pcie 2.0 olması gtx 970'in gücünü %3-5 azaltabilir ama bu yeni sistem almasını gerektirmez. bu işi pazarlayan insanların sözüyle hareket edersek çok gereksiz paralar harcarız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darklord Sauron

şu teste bakmanızı tavsiye ederim:

http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?page=0&itemid=1158

güzel bir bilgilendirme
  • Bendede 2500k ve 6950 dc2 var bende alıcaktım bu seriyi ama baktım ki ekran kartım hala her oyunu high ultra kaldırıyor boşuna masraf yapmayıp bi seri daha beklemeye karar verdim yada işlemcimin limitlerinde ucu ucuna kurtarana kadar ekran kartı almayı beklicem bence seninde beklemen yararına olucaktır çünkü bu teknolojinin sonu yok her sene bi üst modeli çıkıyor ne kadar beklesen o kadar kar edersin.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.