Şimdi Ara

55PFL8008 mi 55W905A mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu iki tv arasında kaldım arkadaşlar. aradaki fiyat farkı çok önemli değil. Ambilight özelliği philips e yaklaştırıyo biraz ama gördüğum kadarıyla w905 çok övülmüş. sadece film ve tv kanalları (hd-sd) için kullanılacağinı varsayarsak (ps3 veya ps4 olmayacak) hangisini almak mantıklı olur. ambilight olması gerçekten önemlimi. yoksa belli bi süre sonra olmasada olurmu diyeceğiz. (samsung veya plazma önermeyin lütfen)

• quote:

Orijinalden alıntı: maydemir52

bu iki tv arasında kaldım arkadaşlar. aradaki fiyat farkı çok önemli değil. Ambilight özelliği philips e yaklaştırıyo biraz ama gördüğum kadarıyla w905 çok övülmüş. sadece film ve tv kanalları (hd-sd) için kullanılacağinı varsayarsak (ps3 veya ps4 olmayacak) hangisini almak mantıklı olur. ambilight olması gerçekten önemlimi. yoksa belli bi süre sonra olmasada olurmu diyeceğiz. (samsung veya plazma önermeyin lütfen)

Ambiligh'tan bıkacağınızı sanmıyorum.

Derseniz ki Ambilight çok önemli değil. O zaman W905 alın derim. Triluminos ekran cidden çok iyi. Sharp'ın Quattron teknolojisine benzer bir teknoloji ama yanlış hatırlamıyorsam Sharp gibi 4 renk kullanmıyor. RGB olarak kullanıp her tonu kendisi özel olarak renk vererek yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aramazmert

quote:

bu iki tv arasında kaldım arkadaşlar. aradaki fiyat farkı çok önemli değil. Ambilight özelliği philips e yaklaştırıyo biraz ama gördüğum kadarıyla w905 çok övülmüş. sadece film ve tv kanalları (hd-sd) için kullanılacağinı varsayarsak (ps3 veya ps4 olmayacak) hangisini almak mantıklı olur. ambilight olması gerçekten önemlimi. yoksa belli bi süre sonra olmasada olurmu diyeceğiz. (samsung veya plazma önermeyin lütfen)

Derseniz ki Ambilight çok önemli değil. O zaman W905 alın derim. Triluminos ekran cidden çok iyi. Sharp'ın Quattron teknolojisine benzer bir teknoloji ama yanlış hatırlamıyorsam Sharp gibi 4 renk kullanmıyor. RGB olarak kullanıp her tonu kendisi özel olarak renk vererek yapıyor.

Triluminos ekranın 2k ve 4k da belli oldugu normal yayinda belli olmadigi belirtiliyo bazı yerlerde. bu dogrumu acaba.

• quote:

quote:

quote:

Triluminos ekranın 2k ve 4k da belli oldugu normal yayinda belli olmadigi belirtiliyo bazı yerlerde. bu dogrumu acaba.

Hocam o zaman adamlar neden 55" olan televizyona Triluminos ekran koysun ?

• maydemir52 M kullanıcısına yanıt
    doğru olup olmadığını bilmiyorum ama, benzer şeyleri ben de okudum. normal hd yayınlarda gözle görülür bir fark olmadığı da belirtilmişti forumda.
  • quote:

onu bilemiyorum ama bu x9005 modellerinde farkı belli oluyomuş diye okudum yorumlardan. belki farkediyodur ama gözle görülür bi fark değildir. 4k tv lerde daha belirgindir ne bilim belkide satış stratejisidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maydemir52 -- 6 Eylül 2013; 18:09:36 >
  • quote:

quote:

onu bilemiyorum ama bu x9005 modellerinde farkı belli oluyomuş diye okudum yorumlardan. belki farkediyodur ama gözle görülür bi fark değildir. 4k tv lerde daha belirgindir ne bilim belkide satış stratejisidir.

x9005 bir 4K televizyondur. Ama ben katılmıyorum öyle bir şey olacağına.
  • maydemir52 M kullanıcısına yanıt
    bence w905 pahalı ve ederi değil Triluminos bence reklam fazla katkısı katkısı yok ...ama sony mi dersen diğerlerimi sony derim

diğer alternatif olarak 8008 alınabilir fiyatta önemli değilmiş w905 de alınabilir ama ambilight en büyük etken

f8000 ise kafadan kopardık zaten

kullanıcı yorumlarına bakarak seçmek gerekir w905 kullananlar var , 8008 fazla kullanan yok bu forumda yabancı sitelere bakmak gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 666azazel -- 6 Eylül 2013; 18:45:27 >
  • Önümüzdeki kışa Ps4'e eşlik etmesini beklediğim Tv.

http://www.hdtvtest.co.uk/news/kdl55w955b-201403103661.htm

Bu televizyonu kullanan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamerasi

Önümüzdeki kışa Ps4'e eşlik etmesini beklediğim Tv.

bu sene 8 serisinin 9 dan iyi olduğu söyleniyor.zaten panel daha kaliteli.iyi araştır boşuna fiyat farkı ödeme bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alker

quote:

bu sene 8 serisinin 9 dan iyi olduğu söyleniyor.zaten panel daha kaliteli.iyi araştır boşuna fiyat farkı ödeme bence.

Teşekkürler. Şunda karar kıldım...

http://www.trustedreviews.com/sony-kdl-50w829_TV_review_sound-quality-3d-and-verdict_Page-3

• quote:

quote:

quote:

http://www.trustedreviews.com/sony-kdl-50w829_TV_review_sound-quality-3d-and-verdict_Page-3

815 ile 829 arasında ne fark var. ben de 8 serisi almaya karar verdim fiyatı da sony için çok kötü değil sanırım 55 i 3600 tl olacakmış. ne zaman satışa çıkar acaba?

• quote:

quote:

quote:

quote:

815 ile 829 arasında ne fark var. ben de 8 serisi almaya karar verdim fiyatı da sony için çok kötü değil sanırım 55 i 3600 tl olacakmış. ne zaman satışa çıkar acaba?

2D Quality
    9/10
    3D Quality
    8/10
    Design
    8/10
    Smart TV
    9/10
    Sound Quality
    8/10
    Value
    9/10

55" fiyatı çok abartılı olmaz ise düşünebilirim. İki model arasında farkı çok incelemedim. Ne zaman satışa çıkacağını bende merak ediyorum...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.