Şimdi Ara

55inch Tvyi ne kadar yuksege asmali?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
1.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Degerli arkadaslar, 55w807 sony tvyi aski aparatiyla duvara yerden ne kadar yuksege asarsak gozu yormadan izleriz. İzleme mesafesi 2.5-5metre arasinda kose koltugundan olacak. Tecrubeli kullanicilardan yorum bekliyorum. Tesekkurler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Destek bekliyorum.

• Günaydın;

Türk tipi ev yapıları için tv nin zemin noktası genelde 100 - 110 cm ye denk geliyor ki bana göre yüksek.

Sorun şu ki bu yüksekliğe bir kıstas getirmek yanlış bir yaklaşım zira sizin evinizin oturma şekli, eşyaların dizaynı, mobilyalarınızın yüksekliği gibi unsurlar etkendir.

Doğru tespit yöntemi ise, siz kendi oturma gurubunuzda otururken DÜMDÜZ baktığınızda gördüğünüz alan neresi ise orası merkez olmalı. Yani otururken tv izleme esnasında başınız tv yi görmek için yukarı da bakmamalı, aşağı da.
  • Koltuğa oturduğunuzda göz hizanizi ( yerden yüksekliği ) ölçüp tv nin ekranının tam orta noktasını oraya denk getirirseniz en doğru yüksekliği bulursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ado kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler bilgi icin. Ben 80 yada 90cm yukseklik dusunmekteyim. Peki ekran buyudukce biraz daha alcak mi asmak gerekir yoksa yuksek mi?

• istanbul37 İ kullanıcısına yanıt
    Her şekilde hedefiniz MERKEZ nokta olmalı, bu durumda ekran büyüdükçe de küçüldükçe de sizin hedef noktanızın merkezleneceği şekilde montaj yapılmalıdır

Bakınız resimdeki alanda 32'' de olsa 55'' de olsa 84'' de olsa hedef merkez noktanız ok işaretinin gösterdiği yerdir

55inch Tvyi ne kadar yuksege asmali?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.