Şimdi Ara

55 ' Samsung ve LG karşılaştırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
10.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    55 inch Samsung UE55c9000ZW ile LG LX9500 arasında kaldım. Malesef TV işinden çok anlamıyorum.
    3D performansı önceliklerimden. Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli.
    Bu arada LG duvara asılabiliyor mu?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• ikiside güzel tv samsung çok ince lg nin çerçevesi ince samsung fiyat olarak daha pahalı zevk sizin karar sizin
  • quote:

Orijinalden alıntı: namelesss

Herkese merhaba,
    55 inch Samsung UE55c9000ZW ile LG LX9500 arasında kaldım. Malesef TV işinden çok anlamıyorum.
    3D performansı önceliklerimden. Yorumlarınız ve tavsiyeleriniz benim için çok önemli.

Arkadaşım sana da merhaba,
    Öncelikle şunu düzeltmek isterim ki , "Malesef" kelimesini hatalı yazmışsın. Doğrusunun "Maalesef" olmaası gerekiyordu. Ancak "anlamıyorum" deme cesaretini gösterdiğin için de kutluyorum.

Samsung'tan şaşmamanı öneririm. Özellikle alacaksan 55 inç al. LG'yi asmanda sorun olmaz diye düşünüyorum. Başka bir sorun olursa çekinmeden sorabilirsin.

• Öncelikle nonameless arkadaşım bu sitenin insanların kusurlarını ve imla hatalarını bulmak için olmadığını hatırlatmak isterim .

'' Bilgi paylaşılmak içindir '' sözünü hayata geçiren bir sitede edebiyat öğretmenliği yapmaya gerek yok .

Neyse nameless arkadaşımızın sorusuna gelince .

Ben LG derim . biliyorum son dönemde Samsung gerçekten iyi bir çıkışta ama LG nin özelliklerinin biraz daha ağır bastığını düşünüyorum . LG LX9500’e özel LED aydınlatma teknolojisiyle birlikte, ürünün rakiplerine göre benzersiz ekran parlaklığı ve görüntü kalitesi sunduğu ifade ediliyor . ( yurtdışında gördüm daha iyiyleride var ama bence gayet başarılı ) TruMotion teknolojisiyle LED TV den daha iyi bir performans alınabileceği belirtiliyor , sadece 22.3 mm inceliğinde bir kalınlığa ve 16 mm inceliğinde bir çerçeveye sahip.

Ancak eğer geniş bir eviniz var ise ki 55 '' aradığına göre öyle . ben sana projeksiyon cihazı tavsiye ederim ( alım gucune bağlı )

burada da Sony nin VPL-VW 90ES ni tekk gecerim .

• Maalesef kelimesine takılmamak lazım, burası dilbilgisi forumu değil.
    Ben yukarıdaki arkadaşa katılmıyorum, hiç bir projeksiyon led tv'nin görüntü kalitesini yakalayamaz.
    Led izlediyseniz daha sonrasında projeksiyon sizi hayal kırıklığına uğratabilir.
    Benim yazdığınız modellerden tercihim samsung olurdu.
  • Eğer uygun F/P ürünü arıyorsan kesinlikle Lg olmalıdır.ben samsung 46C7000 kullanıyorum ve hiçte memnun değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wind07

Öncelikle nonameless arkadaşım bu sitenin insanların kusurlarını ve imla hatalarını bulmak için olmadığını hatırlatmak isterim .

'' Bilgi paylaşılmak içindir '' sözünü hayata geçiren bir sitede edebiyat öğretmenliği yapmaya gerek yok .

Haklısın arkadaşım. Benim için biraz hassas bir konu olduğu için aşırı tepki göndermiş olabilirim. Nameless arkadaşımdan da özür diliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ignatius

Eğer uygun F/P ürünü arıyorsan kesinlikle Lg olmalıdır.ben samsung 46C7000 kullanıyorum ve hiçte memnun değilim.

Recep bey samsung c7000 den ne şikayetiniz var acaba ben de almayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim veya ne tavsiye edersiniz selamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: nonameless

quote:

Orijinalden alıntı: wind07

Öncelikle nonameless arkadaşım bu sitenin insanların kusurlarını ve imla hatalarını bulmak için olmadığını hatırlatmak isterim .

Haklısın arkadaşım. Benim için biraz hassas bir konu olduğu için aşırı tepki göndermiş olabilirim. Nameless arkadaşımdan da özür diliyorum

türkçeye bu kadar hassas birisi için "nonameless" manidar bir seçim olmuş.
  • Konuyu açan kişinin ismi " namelesss " ona cevap verenin ismi " nonamelesss " .Ne iş? İkisinin de nickleri aynı sadece biririsnin başında "no" eklenmiş. nonamelesss arkadaşım sadece maalesef kelimesi için mi üye oldun foruma.
  • Yorumlar öldürür adamı ya =)

3D önceliklerinizden ise C9000 daha doğru bir seçim olacaktır. LX9500 ün 3d performansını test siteleri yeterli bulmuyor.
  • bence eger almadıysan samsung d serisini bekle 55" alacagına göre parasal sıkıntın yok gibi bence samsung d serisinde daha güzel ve özellikleri dolu ürünler var

edit lx9500 üde c9000 ide mağazalardagördüm c9000 harika birşey inceligi tasarımı vs lc de güzel ama samsung bir başka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞAKACI -- 15 Mart 2011; 14:34:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgnday

Yorumlar öldürür adamı ya =)

3D önceliklerinizden ise C9000 daha doğru bir seçim olacaktır. LX9500 ün 3d performansını test siteleri yeterli bulmuyor.

bir sorum olacak...

c9000 200 hz lx9500 ise 400 hz bu ne demek oluyor rica etsem aciklarmisiniz..
  • Arkadaşlar düğünüm var bana bu tv tavsiye ettiller Samsung UE-46F6470 3D Led Televizyon fiyatı 2300tl bu tv nasıl veya bu fiyatlara bundan daha iyi tv varmı yardımcı olursanız sevinirim..?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msalparslan -- 27 Haziran 2013; 10:50:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nonameless

quote:

Orijinalden alıntı: namelesss

Herkese merhaba,

Arkadaşım sana da merhaba,
    Öncelikle şunu düzeltmek isterim ki , "Malesef" kelimesini hatalı yazmışsın. Doğrusunun "Maalesef" olmaası gerekiyordu. Ancak "anlamıyorum" deme cesaretini gösterdiğin için de kutluyorum.

Samsung'tan şaşmamanı öneririm. Özellikle alacaksan 55 inç al. LG'yi asmanda sorun olmaz diye düşünüyorum. Başka bir sorun olursa çekinmeden sorabilirsin.

fake

• Arkadaşlar yaklaşık bir ay önce Samsung UE40H6470ASXTK modelindeki Tv yi teknosa dan aldım.Fakat bir ay geçmeden linkteki hatayı verdi. Bu Tv arızalı diye aradığımda beni bilerek geçiktirip bir ayın dolması sağlandı. şimdi de değişim hakkım elimden alındı.Serviste olan tv arızalı değildir diye rapor tutuldu.Bende tüketici hakem heyetine başvuru da bulunuyorum inşallah. Samsung markasına güvenip almıştım. Ama servisinden müşteri hizmetlerine kadar berbat çıktılar.Ayrıca bu olayların hepsi istanbulda gerçekleşti bilginize Seçim ve karar sizin ben başımdan geçen olayı paylaşmak istedim. Tv alırken Lütfen iyi düşünün markaya güvenmeyin iyi bir araştırma yapın...

http://forum.donanimhaber.com/m_94049490/f_//tm.htm#94049490
     55 ' Samsung ve LG karşılaştırma

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.