Şimdi Ara

512 mb ile 1024 mb (533mhz)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    4. RAM'i alıcağım 512 mb piyasada çok bulunmadığı için 1 gb 533 mhz CL4 RAM almayı düşünüyorum

Ama arkadaşım bana " bizim hocanın dedigi gibi olabilir 2.5 görürsün ama 1.5 olarak kullanırsın. "
    diyor. Böyle bir şey varmıdır lütfen yardım???

512mb RAM ile 1024 aynı renklerde çalışırmı başka yer yok çünkü...

• anakartın marka ve modelini yazarsanız anakartınız ne çeşit ram i ne kadar destekliyor yazarız
  • Anakartım Gigabyte GA-945P-S3 (v1) 4 gb 'a kadar destekliyor
  • Eğer ki alacağınız RAM şans eseri bozuk veya tamamiyle anakart ile uyumsuz bir RAM ise tek slot dahi uyum problemi yaşatacaktır, RAM'ler gerçektende anlaşılması güç parçalardır, ancak uyum sorunu denildi mi Dual slotta çalışacak olan RAM'lerin şu an itibari ile 4 slotta eşli olarak çalışması gereken RAM'lerin bir tanesi boşta Single olarak performans alamadığınız bir şekilde duruyor uyum sorununu aslında bu şekilde yaşamanız gerekli, asıl 1 Gb'lık eş değer nitelikteki bir RAM alırsanız Dual olarak çalışacaktır sisteminizdeki RAM'ler...

RAM'lerde dual olarak çalışma Bellek miktarına göre değil elbette etkisi vardır asıl olarak Mhz ve Timingler'e göre dir ve tabi Anakart'ın kaç Gb bellek desteklediğide önemlidir, o nedenle rahatlıkla alabilirsiniz ancak zamanlamalarını uygun olarak seçmeniz önemlidir...
  • cevabınız için teşekkürler.
    yani bu görür ama çalışmaz muhabbetleri doğru değil anladığım kadarıyla

Birde acaba 533 mhz RAM'lere biraz daha ekleyipmi takviye yapayım yoksa 800 mhz destekli bi anakart alıp 800 mhz yapmak dahamı mantıklı 533 ile 800 mhz arasında ne kadar fark vardır
  • Açıkçası oyun vb. yazılımlar adına RAM takviyesine gidiyorsanız, Mhz adına oyunlardaki performans farkını % 5 dahi göremezsiniz. ( 800-533 Mhz )

O sebeple anakart değiştirmek mantıksız olacaktır, Benchmark testlerinde 3-5 puan elde etmekten başka bir işe yaramaz, şu aşamada asıl ihtiyacınız Mhz ve Timingten öte sistem bellek miktarının fazlalığıdır, genel olarak ev kullanıcısı adına 4 Gb'ta kadar bellek miktarını arttırmak performansa yansır, ancak (4 Gb<) üstü hiçbir işe yaramayacaktır...(Vista/7/Xp ve Linux tabanındaki işletim sistemleri)

Kısacası 2.5 Gb 533 Mhz belleğin rahatlığını, 1 Gb 800 Mhz bellekten daha fazla hissedersiniz, RAM bellek miktarı bahsi geçen değerin üstüne çıktığında ( Ev kullanıcısı adına ) bir önemi kalmaz...

İyi forumlar...
  • çok teşekkürler bu cevapla anakartı değiştirme fikri aklımdan çıktı aklımdaki pürüzleri yok ettiğiniz için çok teşekkür ederim...
  • Rica ederim...

İyi forumlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.