Şimdi Ara

* 500T - Tuzla Şifa Mah. / Topkapı C.Bağ (Ana Konu) Efsane :) * (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
14
Favori
60.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: seyhat

bu çok şeyi anlatır sanırım..ayrıca formdaki arkadaşların çoğunun bu işkence seferinden haberi yok bea..normal olarak..

* 500T - Tuzla Şifa Mah. / Topkapı C.Bağ (Ana Konu) Efsane :) *

Uzun zaman sonra beni güldürebilen bir resim oldu. Sağol

• Evet bu otobüsün asıl mevsimi geldi. İlkbahar ve yaz aylarında iyice çekilmez bir hal alan terle karışık diğer münferit kokuların insan zihnini uyuşturduğu 3 saati bulan yolculuk süresiyle insanın aklını başından alan hat
  • quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Evet bu otobüsün asıl mevsimi geldi. İlkbahar ve yaz aylarında iyice çekilmez bir hal alan terle karışık diğer münferit kokuların insan zihnini uyuşturduğu 3 saati bulan yolculuk süresiyle insanın aklını başından alan hat

/>
  • Sesten hızlı olduğu rivayet ediliyor . . .
  • quote:

Orjinalden alıntı: Auto CAD

Sesten hızlı olduğu rivayet ediliyor . . .

Koku sesten hızlıdır evet
  • İnsanlarımız maalesef çok pis.Bakıyorsun üstü başı leş gibi.
    Teke gibi de kokuyor.Traş yok, dişler fırçalanmamış.
    Özellikle kürtlerin yaşadığı bölgelerdeki otobüsler böyle.otobüsün içi ahır gibi kokuyor.
  • "Bu otobüste insanlar difüzyonla hareket ediyor"

• 2 gün evvel sabah saat 06:25 civarları..kartal cevizli güzergahındayız tabi 500 t de..
    önümüzde seyir halinde olan iett yolda yalpalamaya başladı,devrildi devrilecek herkes bir panik ve görünen o ki içinde yolcu çakılı..

Tam ne oluyor derken aynı durumla biz karşı karşıyayız..500T şöförü aracı toparlamak için elinden geleni yapıyor ve ben dahil bütün yolcur panik içinde kesin devrileceğiz,herkesten sesler yükseliyor"frene basma,gaza yüklenme,hızını kesme" vs..artık herkes nereye gizlensemde ufak sıyrıklarla atlatablirimin derdinde..ve gözlerim etrafa takılıyor,yalpaladığımız şeridin sol bariyerine bir servis minübüsü vurmuş,sol şeritte ise iveco servis yan yatmış bariyere vurmuş..

ve binbir korkuyla dilimden dökülen tevhid kelimecikleri..

500T bir süre sonra toparladı kendini ve önümüzdeki araçta..

bu anlattıklarım 200 mt lik bir güzergahda ve yanlızca 15-20 saniyeliğine yaşanan olaylardır..ve gerçketir.

İşe geldiğimde Nihat Sırdar radyodan;
    devrilen servis kazasının ölümlü olduğunu ve o yolu trafiğe kapayıp yan yoldan trafiğin akışını sürdürüldüğünü söylediğinde derin bir hamd döküldü dilimden..

• quote:

Orjinalden alıntı: seyhat

2 gün evvel sabah saat 06:25 civarları..kartal cevizli güzergahındayız tabi 500 t de..
    önümüzde seyir halinde olan iett yolda yalpalamaya başladı,devrildi devrilecek herkes bir panik ve görünen o ki içinde yolcu çakılı..

Tam ne oluyor derken aynı durumla biz karşı karşıyayız..500T şöförü aracı toparlamak için elinden geleni yapıyor ve ben dahil bütün yolcur panik içinde kesin devrileceğiz,herkesten sesler yükseliyor"frene basma,gaza yüklenme,hızını kesme" vs..artık herkes nereye gizlensemde ufak sıyrıklarla atlatablirimin derdinde..ve gözlerim etrafa takılıyor,yalpaladığımız şeridin sol bariyerine bir servis minübüsü vurmuş,sol şeritte ise iveco servis yan yatmış bariyere vurmuş..

ve binbir korkuyla dilimden dökülen tevhid kelimecikleri..

500T bir süre sonra toparladı kendini ve önümüzdeki araçta..

bu anlattıklarım 200 mt lik bir güzergahda ve yanlızca 15-20 saniyeliğine yaşanan olaylardır..ve gerçketir.

İşe geldiğimde Nihat Sırdar radyodan;
    devrilen servis kazasının ölümlü olduğunu ve o yolu trafiğe kapayıp yan yoldan trafiğin akışını sürdürüldüğünü söylediğinde derin bir hamd döküldü dilimden..

- Bu 500T şöförleri çok kaza atlatıyorlar ama adamların sanki verilmiş sadakası varmış gibi hepde yara almadan kurtuluyorlar. Hikaye çok güzel :) Şuda bir etken orada başka şöför olsaydı o otobüs çoktan yerde sürünüyordu, ama bu 500T'deki şöförler bunlar anadan doğma biliyorlar otobüs kullanmayı . . .

- Geçenlerde Cevizlibağ'dan eve gideceğim bostancıya, muavin çocuk otobüsü yanaştırıyor :) görseniz eleman 17 - 18 var yada yok. Ama bir manevra haraketleri yapıyor ağzını açık kalır vallahi . . .

• 17 felan rakip olamazmı 500T'ye? Oda çok uzun bir mesafe gidiyor, bir keresinde binmiştim Pendiğe kadar ulan git git git git git git bitmiyor yol bir türlü
  • birazdan 500 T ye binip okulla gidicem gebzeye
  • quote:

Orjinalden alıntı: newmonarch

17 felan rakip olamazmı 500T'ye? Oda çok uzun bir mesafe gidiyor, bir keresinde binmiştim Pendiğe kadar ulan git git git git git git bitmiyor yol bir türlü

3 tane 17 yapar 500T sen ne diyorsun
    ben hergün çekiyorum kartal-kadıköy hattını emin ol 500T gibi bir hattın yanında hiç
  • lisedeyken çok biniyordum, hey gidi günler
  • quote:

Orjinalden alıntı: drift34

birazdan 500 T ye binip okulla gidicem gebzeye

Hocam akıbetin nedir, hayattamısın ?
  • Bende sıklıkla binerim 500t ye metrobusler yapılmadan önce... namussuzlar köprü yoluna girene kadar tın tın tın köprü yolunda canavar gibi sanki f1 de yarısıyorlar
  • bu otobüse bir gün zevk için bineceğim.hikayeler süper anıları varsa anlatsın ,süper anılar çıkıyo
  • haftaiçi saat öğlen 5-7 aralığında bir gün binecem.yeni fantezim bu
  • quote:

Orjinalden alıntı: algoritma07

bu otobüse bir gün zevk için bineceğim.hikayeler süper anıları varsa anlatsın ,süper anılar çıkıyo

Bizde anı çok :) Bir tane daha anlatayım.

- Bir gün kavacıktan işten çıktım akşam 6:30 civarı 500T'ye bindim her zamanki gibi. Evim bostancıda ve E-5 kozyatağı köprüye doğru geliyoruz. Biliyorsunuzdur ki 500T her zaman emniyet şeridinden gider :) onun yolu orasıdır. Kozyatağı köprüde, k.bakkalköy girişinde ve ataşehir girişlerinde yoğun trafik var. Bizimki emniyetten bastı gidiyor. Kozyatağı köprüye tırmanmaya başladı yol döndüğü için ve kenarlarda dönüş tabelaları olduğu için hızını kesmek zorunda kaldı. Az ilerde arabanın biri aniden bizim önümüze kırınca bizim usta şöför araba çarpmamak için sıra sıra tabelalara vurmaya başladı. Sıra sıra hepsine vuruyor. (Tak, Tak, Tak) sesler gelmeye başladı. İçeridekiler '' aa neler oluyor '' gibilerinden birbirleriyle konuşuyorlar. Bir yandan da muavin sol camdan kafasını çıkarmış arabaya küfür ediyor. Biz yerlerdeyiz . . .

İşte o meşhur kavşak . . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Messerschmitt BF109 -- 10 Temmuz 2009; 14:52:02 >

• Efendim bir hikayede ben anlatayım..

Geçen ay Karne günü ilk dönem olan 4 zayıfın tümünü düzeltmenin vermiş olduğu mutlulukla Soğanlık durağına doğru yürüyoruz eve gideceğim oradan da şöyle böyle yaparız gibi planlar kafamda dönüyor ki tam o anda bir 500T geldi dedim bineyim Haziranın vemriş olduğu sıcak ve insanlardaki asabiyet yüzlerden okunuyordu neyse bi k*çlık yer buldum ve girdim oraya tabiki ayaktayım (Unutmayınız 500T de kimse oturamaz) Bostancıya geldiğimizde nefes alamaz hale gelmiştim bu arada Bostancı köprüsünün hemen altında önümüze bir anda bir araba kırdı Allahtan Pro. şoförümüz sayesinde atlattık bu durumu ama ne çare kavga başlamıştı bile 5 Dk içinde kavga da sonuçlandı ama bir de baktık ne görelim ileride yol tıkanmış neyse uzatmayayım Bostancıdan ineceğim durak olan Kozyatağına gelmem 30 dk sürdü indiğimde kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyordum

• 500T

yeni teknolojisi ile havalandırmasız klimasız serinlik sunuyor. aracın her yeri kelebek cam olmuş çıtalarla ayakta duruyor yeni otobüsleri

500T nin en büyük özelliği dokunulmazlığı. Otoban kenarında durur yolcu alır indirir polisler gık demez
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.