Şimdi Ara

5000 TL Monitör Dahil Oyun Sistemi Toplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

5000 TL bütçem var ve monitör dahil bir sistem toplamak istiyorum.

* Bilgisayarda önceliğim oyun, film ve müziktir.
    * Oyunları en yüksek ayarlarda oynamak, yüksek kalite görüntü almak gibi bir takıntım var :) Tabi bunun yanında kasma ve takılma olsun istemiyorum. Sistem yettiğince her oyunun altından kalkabilmeli.
    * En az 2 sene bilgisayarı yükseltemeyeceğim ya da yenileyemeyeceğim.
    * 5000 TL'yi fazla aşamayacağım.

* Kasa olarak kafamda Corsair 200R var fakat oyun sistemine yakışan, kaliteli ve sistem için sağlam, güzel bir kasa alsam fena da olmaz hani. :)

* Öneri olarak işlemcide i7 4790K ve ekran kartında R9 390 modellerini çok duyuyorum. Daha iyisi yapılabilir mi?

Ekleme:

*Monitör için aklımda Asus VX239H var fakat bazıları oyun için IPS alacağıma 144Hz bir monitör almamın daha iyi olacağını söylüyorlar. Bu konuda kararsızım.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler. Herkese iyi forumlar.

• SemihDulger kullanıcısına yanıt
    Monitör işinde 144hz almaya pek gerek yok çünkü film izlemek sadece ips panelde zevkli olur film izleme keyfini en iyi ips panel verir.Topluyorum bekle gtx 980 koymaya çalışacam.
  • moonquad kullanıcısına yanıt
    Hocam önceliklerimin ilk sırasında oyun var yalnız, film değil. Ama tabi ki film ve dizi de izleyeceğim.
    işlemciye oc yapacakmısınız
    Hayır, yapmayacağım.
    Buyur hocam kasa çok güzeldir ses yalıtım özelliği sayesinde çok sessiz bir ortam yaratmaktadır.Ssd koydum bütçe ondan aştı isterseniz çıkarabilirsiniz.Monitör pls paneldir ips panel ile acıları aynıdır tek fark monitörü oyun moduna alınca oyunlardaki görüntü netliği sayesinde gözü yormamaktadır.

İlgi ve alakanız için çok teşekkürler, sistem güzel olmuş anladığım kadarıyla.

Fakat size birkaç soru sormak istiyorum:

1- Konuda Asus VX239H düşündüğümü söylemiştim, neden o değilde bu Samsung monitör?
    2- i7 4790 ve 4790K arasındaki farklar nelerdir?
    3- R9 390 ve 980 arasında fazla performans farkı var mıdır?

Ayrıca kasada sessizlik olmasa da olur, tabi uçak motoru gibi ses çıkarmadığı sürece. :) Bu yüzden, soğutmadan kısıp sese yüklenmiş olmuyoruz değil mi?
    Şimdi güzelce yazıyorum.

1.Sorunuz için oyun odaklı ve film odaklı dediniz pls panelin tek farkı oyun modu için ayrı bir aktif etme ayarı var bu mod sayesinde daha keskin bir görüntü elde edersiniz ve pls panel ips panele göre daha canlı renkler vererek 178 derece görüş acısı vermektedir.
    2.Tek farkalrı 4790'a oc yapılmaz,4790k ya oc yapılır siz oc yapmıyacağım dediğiniz için normal i7 4790 seçtim aralarında pek fark yok dediğim gibi fark var sadece o kadar.
    3.gtx 980 karşılığı r9 390x fakat r9 390x gtx 980 yakalayamıyor.Onun için r9 390nın yakalaması sadece hayal olur :)
    4.Kasa için daha iyisi seçilir fakat bu sefer bütçe çok aşar ve performans malzemelerinden özellikle ekran kartından kısmak zorunda kalırız.Kasa çok serin olan bir kasa 5 fan takılıyor 1 arka 2 üste 2 önüne ve geniş bir kasadır.Psu da içinde gelmektedir 600w psu vardır ve kaliteli bir psudur.

Açıklamalar için ayrı olarak teşekkürler.

600W sistem için yeterli olur değil mi hocam? Bir de işlemci için soğutucu almaya gerek var mıdır?

Ekleme: Ram'de dual kit daha başarılı olur sözü doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SemihDulger -- 30 Eylül 2015; 2:13:01 >
    Hocam 600w yeterli gelir.İleride ram takviyesi yapmak için tek modül almak en doğru seçim olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonquad -- 30 Eylül 2015; 2:19:48 >
  • Merhabalar, kesinlikle ddr4 kurun bu sebeple i7 6700k tercih edebilirsiniz. ayrıca önerilen kasadaki psu kalitesiz gibi harici kaliteli sertifikalı psuları tercih edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufem -- 30 Eylül 2015; 5:29:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufem

Merhabalar, kesinlikle ddr4 kurun bu sebeple i7 6700k tercih edebilirsiniz. ayrıca önerilen kasadaki psu kalitesiz gibi harici kaliteli sertifikalı psuları tercih edin

oyun film müzik için ddr4 üstelik 6700k fazlasıyla gereksiz
  • oyun birinci öncelikse İ5+144 hz bir ekran öneririm. ıps panele gtx980 koyup film izlemekten daha iyidir.i7 almaya da gerek yok zaten bunlar için.
    buyrun 980 ti li sistem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patren -- 30 Eylül 2015; 11:14:28 >
  • 5000 liralık sisteme de H81M-P33 koymuşsun ya, heralde MSI para veriyor sana o kartın satışlarından. Herkese aynı kartı öneriyorsun.

Oyun oynamak için i5 gayet yeterli. Ekran kartını Amazon'dan Evga marka alırsanız bu sistemi alabilirsiniz. Fiyat farkı 800-900 liraya yakın olacaktır. SSD bile ekleyebilirsin o şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meniz -- 30 Eylül 2015; 17:18:45 >
    önerim ileriye dönük olmasından dolayı DDR4'lü 6600K ,gtx970 ve z170li sistem
  • quote:

Orijinalden alıntı: wascure

önerim ileriye dönük olmasından dolayı DDR4'lü 6600K ,gtx970 ve z170li sistem

Hocam Skylake olayına çok sıcak bakmıyorum. i7 4790 bana yeter diye düşünüyorum. Ayrıca 970 için bellek problemi var diyorlar.

Toplayabilsem de bu fiyata 980'li bir sistem toplayabilsem keşke. Diğer türlü i7 ve R9 390'lı bir sistem toplayacağım gibi duruyor.

O zaman seninde hayatını kurtaralım bu fahiş fiyatlarla kazıklanma.

Amazondan bakacağım sana 980'li sistem.
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Hocam amazondan hiç sistem toplamayı bırakın bilgisayar parçası bile almadım. Sanırım tek çekim veya nakit ödeme gibi şartları var doğru mudur? Doğruysa amazondan alamayabilirim. :(
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.