Şimdi Ara

500 TL Civarı Aynasız Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllar önce Kodak Z990max DSLR-Like makinem ile bu başlıklar altında dolanıp dururdum lakin bi kaç yıl ara vermiştim ki son zamanlarda içimdeki fotoğrafçılık aşkı tekrar depreşti ve elimdeki makinem zamana yenik düştü haliyle ve ben kolay taşınabilir olduğundan ve içimdeki tutkuyu daha ilerletmek istediğimden ''Aynasız Dslr' makine almaya karar verdim.
    Fiyatı başlıkta da belirttiğim gibi max 500 TL.
    Araştırmalarım sonucunda Olympus E-PL3 ilgimi çekti. Fiyatı 500 TL' yi geçmiyor. Ne dersiniz bi kaç yıldır takip edemedim ve biraz uzak kaldım güncel ya da güncelliğini koruyan makinelerden.
    Nasıldır bu makine? Bunun yerine başka öneririniz var mı?

• Ben PL3'ü 2 yıl doldu dolu kit lensi ile kullandım. En sevdiğim makinalarımdan birisiydi. Tabi taa ki PM2, PL5 serisi gelene kadar.
    PL3'ü boşverin bence şunu kaçırmadan direk alın
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-kutulu-epm2-492382104/detay

Buna 300-350 liralara 14-42 bir de lens alın. PL3'ten çok daha iyi sensörü vardır. Canon 700D- 750D'den iyidir sensörü bu PM2'nin

PL3'ün sensörü bundan bir önceki nesil bundaki kadar başarılı değil.
    Bakınız -http://fotoptik.blogspot.com/2014/01/olympus-pen-e-pm2-neden-iyi-nasl-iyi.html

Bence bunu kaçırmayın. Bildiğin d-slr kalitesinde foto çekersiniz, cepte gezer, minicik, dokunmatik ekran vs.

• Evet oneriniz için tesekkurler. Guzel makine gercektenden küçük amaa etkili diyebileceğimiz bir konumda.

Lens kaça malolur peki?

Birde lensi de yok linkteki ilanda gövdenin temiz olup olmadigini nasil anlayacagim ilk etapta sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

Evet oneriniz için tesekkurler. Guzel makine gercektenden küçük amaa etkili diyebileceğimiz bir konumda.

Lens kaça malolur peki?

Birde lensi de yok linkteki ilanda gövdenin temiz olup olmadigini nasil anlayacagim ilk etapta sizce?

14-42 kit lensi d-slr'lardaki 18-55'in dengidir.
    300-350 liralara bulunuyor.
    Satıcı ile iletişime geçip dış görünüm hakkında detaylı fotolar istenebilir. Sonra da içi hakkında şöyle bir şansımız var.
    http://m43turkiye.com/viewtopic.php?f=4&t=73

Buradaki adımları uygular size shutter sayısını verebilir.

• jiddi kullanıcısına yanıt
    Verdiginiz linke ulasilamiyor acaba tekrar gonderebilir misiniz?

Shutter sayisina bakilabilirse bakayim ve makyaj görselleri isteyim ilk etapta bakalim sonuç nlcak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: amasseia

Verdiginiz linke ulasilamiyor acaba tekrar gonderebilir misiniz?

Shutter sayisina bakilabilirse bakayim ve makyaj görselleri isteyim ilk etapta bakalim sonuç nlcak...

Peki,
    http://m43turkiye.com/viewtopic.php?f=4&t=73

veya bunu deneyin,
    https://goo.gl/azJWny

veya http://****/2Cd7T1f
    .
    Sanırım birisi çalışır artık...

Ooo ! Burada b-i-t-l-y.com blokluymuş. Son verdiğim linkin xxxx'li bölümü bu olacak aradaki - işaretlerini kaldırarak yazarsanız o bloklanan *****'li yere olacaktır. Gerçi ona gerek kalmadan yukardaki linkler çalışabilir de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 30 Aralık 2017; 8:4:33 >

Linkler için teşekkürler dün biraz da ben arastirmistim shutter sayisi için bir kaç yer buldum da satıcı ile irtibaata geçtim fakat cevap vermiyor satıcı yani 330 TL'lik makine olmayacak muhtemelen de başka bi tane daha buldum 1.000 tl de lens ve elektronik vizor ile birlikte nasil sizce?

Birde Lumix'ler var onlar nasil gf2 ya da gf3'ler? Olympus'tan sonra ikinci olanda kalıyor galiba siz ne dersiniz?
  • Birde e-pl5 var o nasıldır? Bilginiz var mi? Pm2'ye kıyasla.
  • Eğer istediğiniz rakamlara m43 bulamazsanız farklı bir tavsiyede bulunmak isterim.

Epl5 yeni sistem sensöre sahiptir. Tavsiye olunur.

Heyecanınız depreşmişken bıraktığınız yerden devam etmek için İkinci el fujifilm x20 tatlı bir makine.

Tam dediğiniz fiyata sahibinden de bulmak mümkün.

Bana çok eğlenceli geldi. Objektifi çeviriyorsun makine açılıyor falan.

Objektif değiştirilemiyor ama diyafram oranı fena değil. Açısı da idealdir.

İsterseniz onu da bir inceleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 30 Aralık 2017; 18:48:32 >
  • PL5 ile PM2 aynı fotoyu verir, aynı zaman diliminde çıkmış aynı sensöre sahip makinalardır. PL5'in gövde özellikleri PM2'den bir derece üsttedir.

Fujifilm X20 ile Olympus PEN E-PM2'yi karşılaştırında şurada
    https://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x20/13

Tabi PM2'deki lens daha iyi olabilir bu karşılaştırmada ama yine de 2/3" sensör 12mp. fujifilm x20 karşısında PM2(veya PL5) üzücü üstünlüğe sahip oluyor gibi görünüyor.
  • Yok tabiki de daha üstün hocam.

500tl den fazla vermek istemeyen kullanıcı,arada sırada keyif almak için kullanabilir.

Ya da ikinci cihaz olarak alınası bir cihaz.

Onun dışında çok büyük beklenti içinde olunmamalı.
  • Merhaba

bütçeniz $150 ın altında olduğu için ile çok çok iyi bir makina alma şansınız yok.

Bu yüzden çoğu zaman iyi bir telefon kadar iyi çekebilirsiniz anca. Bunu öncelikle bilin beklentiniz yüksek olmasın :)

Eosm +50mm +22mm gibi 900 liralarda bi set ile daha özel sonuçlar alabilirsiniz.

İyi telefonunuz var ve yanında başka makine mi istiyorsunuz, yoksa tek makina olarak mı kullanacaksınız? Bu da önemli

Arkadaşların önerdiği makinalar gayet güzel. Ben de ek olarak nx300 demiş olayım.

Eğer küçük olmasını tercih ederseniz de Olympus XZ1 veya Panasonic LX5 önerebilirim.

Ayrıca imzamdaki linkte ilginizi çekecek bilgiler ver örnekler bulabilirsiniz.
  • Fuji markasına pek olumlu bakamiyorum hocam. İnanilmaz cok modeli var ve makinenin içine 2/3" sensör koyuyor yani bildigin kompakt makine ama görünüşü prof. gibi ki ben gorunusunden ziyade işlevselliğe ve fotoğraf kalitesine önem veriyorum. Yani Fuji'nin x20'si kompakt olduğu için olmaz. Lakin oneriniz icin tesekkur ederim biuu.

Hocam 500 TL'ye de yabana atilmayacak makineler var telefon falan demissinizde Panasonic, Sony, Olympus'un dslr makineleri var giriş seviyesi belki ama ekipmanlari ile telefonlari ezer geçer :) 500 tl belki cok yuksek bir meblağ değil belki ama firsat malineleri de bulmak mümkün. Gf serisi, pl-pm serisi, v1-j1 gibi makinelerin bir kısmı bulunabiliyor. Telefonum var güzel de çekiyor fakat prof. bir makine ile fotografciligimi daha gelistirmek istiyorum hobi amaçlı. Teşekkürler multimatom.
    O halde pm2 ya da pl5'ten hergangi birini alabilirim öyle midir?

Pl5'in pm2 ye avantaj sağladığı noktalar hareketli ekran, mod tekerligi ve dış malzeme kalitesi bildigim kadarıyla.

Peki flaş, lens 42mm, body ile kaç tl verilmeli en fazla bu makinelere?
  • amasseia kullanıcısına yanıt
    Zaten güzel çeken telefonunuz varsa canon 50mm 1.8 gibi uygun fiyatlı prime lens + gövde tavsiye ederim.

Makina taşıdığınıza değer.
  • multimatom kullanıcısına yanıt
    Eos m' yi de araştıracagim bakalm bütçe-kalite- başarım durumunu gözden geçireceğim. Teşekkürler.
    Valla hocam cok sagolun ilgilenip arastirdiginiz için. Bi kisiyle görüştüm hocam e-pl5 için galiba alacağım makinede sıkıntı yoksa.

Çok araştırdım aklima yatti da. Forumları, incelemeleri ve kullanici deneyimlerini sentezledim ve sonuç olarak %90 olumlu degerlendirmeler aldim. Gerek eos m gerek nx1000 ve de diğer çoğu aynasizlara göre-tabi bu fiyat araliginda- daha üstün. Genel klasmanda da e-pl5 daha önde.

Bana göre iki eksik yani: elektronik bakacinin olmamasi ve stereo mikrofon bağlantısının olmamasi ama onlarda benim için çok çok onemli değil.
    Aklima yatti bakalim haydi hayırlısı.

Siz pek olumlu bakmiyorsunuz galiba m43 sensörlü makinelere?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amasseia -- 31 Aralık 2017; 22:6:20 >
  • amasseia kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanırsınız inş.

Ben biraz soğuğum m4/3 e ama kişisel biraz.

Çok büyük umutlarla LX100 alıp kullandım ve RX100den ama aman farkını hissedemedim.

Çünkü taşınabilirlik (makina inceliği) benim önceliğim ve 16/9 en boy oranı ile çekim yapıyorum. Dolayısı ile piyasadaki m43lerin benim için pek avantajı yok. RX100 ün çok az genişi sensör. Yüksekliği yüksek ama benim işime yaramıyor.

O yüzden ya 1" sensör ya da aps-c kullanıyorum.

Ama ihtiyaca göre tabi herşey. Mesela m43 sensörlü sabit 35mm eşdeğerli F1.8 lensli titreşim önleyicili ve 4 cm kalınlığında kompakt çıksa, sıradaki makinam o olur

X100T çok sevdim ama fazla kaliteli ve fazla kalın Bana daha az kaliteli ve ince makina lazım.

Veya mesela bir ünlünün sosyal medya hesabı için foto çekecek olsam kesin omd m2 filan kullanırdım. Çünkü genelde dik çekim yapıcam (4e 3 en boy oranı kullanıp sensörü tam kullanıcam), makinayı cepte değil boyunda taşıycam filan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multimatom -- 1 Ocak 2018; 10:50:54 >

Tesekkur ediyorum, alacağım nasip olursa. Piyasada çok fazla övülmüş insallah memnun kalırım.

Siz profesyonel kompakt makineleri daha cok seviyorsunuz galiba. Normal bascek makinelere göre daha büyük sensor daha iyi fotograflar ama degistirilemeyen lens.

Peki fotograf makinesini hangi alanlarda kullaniyorsunuz? Lens degistirememek sorun olmuyor mu ya da çakılı lens ihtiyaclarinizi karsiliyor mu? Merak ettigimden soruyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.