Şimdi Ara

50-55. 000 TL arası sistem toplama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
1
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar 55 bine kadar kasa toplamak istiyorum paylaştığım resimdeki sistem nasıl sizce veya siz ne önerirsiniz paylaştığım sistemde

Ramlerin lexar olması ekran kartının dual 2 fanlı olması sıvı soğutucu un df olması bilmediğim markalar sizce bu bütçe ile alınabilecek en sağlam uzun yıllar götürebilecek sistem nedir aceba

Ayrıyetten 10 bin TL kadar da monitör önerebilirmisiniz kasa bütçesinden hariç olarak 2k olsa yeterli sanırım

• O anakrt ile olmaz ,7800X3D gibi bi işlemci.

• metin abi 65 kullanıcısına yanıt

Bu bütçede ne onerebilirsiniz peki ustam aceba elimde 1 TB WD sn850 gen 4. Modeli SSD var geri kalanı olarak ne önerirsiniz

• O zaman SSD hariç diğer parçaları toplarız Hepsinin aynı yerden olması şartmı.

Şart değil hocam neresi olduğu farketmez

• Biraz bakındımda ,hazır sistemler kadar ucuza getirmek mümkün olmadı. Bi tek SSD yi çıkartsak bile ,aradan Bu arada,gamegaraj epey bi indirimde yapmış görünüyor. Galiba fiat olarak en uygun burası.

Sıvı soğutucu sorun olmaz 7800X3D sağlam bi 240 mm sıvı soğutucu ile bile soğur. Bu zaten 360 mm. Seçeneklerde 500 lük ,ucuz bi ssd varsa, seçebilirsin Elinde varmış zaten.

power ve kasa iş görür.

Ramlerin tam modelini bi yaz EXPO özelliği varmı bakalım.

Hocam ramlar lexar thor 2x16gb 6000mhz cl32 Ram

Ben bu markayı yeni duydum kalitelimi dair değilimdir bilmiyorum

Sıvı soğutucuların da fiyatları bu şekilde df markası nasıldır bilmiyorum

Anakart ve soğutucuların listesini yüklüyorum

• Ramlere baktım EXPO özelliği var. Firmanın kendi web siteleride var. Fena bi firmaya benzemiyor Daha çok SSD üzerine üretimleri var gibi. Alınır,yani.Ama az bi fiat farkı varsa gskill falan varsa,daha bi tavsiyem olur.

Soğutucu ,işini görür.

SAMUEL FPSyoutube
    Ryzen 5600 4x8gb 3600mhz Gtx 1660 Super 6gb WC Aigo darkflash Argb 360mm Gabinete Cube Superframe/ Fifine A8 Hedset Redragao Zeus 2 Monitor LG 144hz capítulos Tema do Vídeo❓ 00:00 - 00:59 Valeu A Pena? 01:00 - 02:51 Overclock 02:52 - 03:44 Espaço e Dicas Upgrade 03:45 - 05:19 Fans ,Bomba e Radiador 360mm 05:20 - 06:15 Temperatura e Testes 06:16 - 15:00 👍🏽Deixa o LIKE e INSCREVA-SE!!! 09:40 - 10:01 WATER COOLER AIGO DARKFLASH 360MM RADIANT ARGB DC360BK WATER COOLER CUSTO BENEFÍCIO 2023 WATER COOLER 360MM GABINETE AQUARIO CUSTO BENEFÍCIO PC GAMER BOM E BARATO 2023 PC GAMER PRA JOGAR TUDO NO ULTRA #aigodarkflash #watercooler #watercooler360mm
    https://www.youtube.com/watch?v=Y6NQFn7Gm-A&t=2s

Anakartı mecburen en düşük prime x670 YAPABİLİYORSUN o DA YAKLAŞIK 3000 TL FİAT ATTIRIRYOR,AMA.

• https://forum.donanimhaber.com/50-bin-tl-civari-sistem-onerisi-alabilir-miyim--158405663

Benim konuma da göz atabilirsin.Arkadaşlar yardımcı oldular.Sistemi aldım şu an.Gayet memnunum teşekkürler.

Bi de monitör alırken dikkat et.Ölü pikselli gelebiliyo.

İtopya dan getirtti kardeşim monitörü.2k. Markası Gigabyte.Fakat 1 adet ölü pikselle geldi.

• karagece25 kullanıcısına yanıt

Şimdi benim kafamda karıştı rtx 4070 suoer

Ryzen 7800x3d

Yerine senin sistemin aynısını alsam nasıl olur

Abi benim paylaştığım sistem ile bu sistem nasıl sence aralarında fiyat farkı var benim paylaştığım sistemde ekstra sıvı soğutucu ve ryzen 7800x3d var bende bu işi bilmiyorum AMD intel fanı da değilim ikiside olur bı sefer alıp uzun yıllar kullanmak istiyorum sence hangisi

• Topladığınız sistemde sadece anakart değiştirmeniz lazım, gerisini ellemeyin. Anakart olarak Asus Prime X670-P CSM modelini seçin.

• damn2u kullanıcısına yanıt

Ustam bu 2 sistem arasında hangisi tercih edilmeli peki

• Femtopat F kullanıcısına yanıt

Burda bi kaç yerden kısıp ekran kartını RX 7900 gre yapabilirsin.Ama ben gerek duymadım.

Bi de micro atx anakart yeterliydi sisteme.Ben bunu bilerek Atx aldım.

Ha bi de.Amd işlemci ve ekran kartı tercih ettim.

Ama Nvidia ekran kartları yazılım açısından daha iyi.Fakat onlarda da düşük v?ram sorunu var.

Ben Amd den memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karagece25 -- 27 Nisan 2024; 13:6:30 >
  • Femtopat F kullanıcısına yanıt

Gamegaraj sistemini alırdım hem işlemci güçlü hem de Nvidia ile sorunsuz deneyim söz konusu.

• Hocam satın almadan önce şu parcayi değiştir dediğiniz birşey varmı sıvı soğutucu ve ram hangi modeli önerirsiniz buarada 60 bine geldi kasax60 bin için iyimidir

Hocam ram olarak bunu seçtim biraz fiyat arttı ama gskill olması ve 6400mhz cl32 olması beni cezbetti senin bir önerin varmı ayrıcı sıvı soğutmada 2 Şi arasinda kaldım MSI bilindik marka df yi bilmiyorum alinirmi alinmazmi ne diyorsun aceba senide yorduk kusura bakma

• damn2u kullanıcısına yanıt

Seninde görüşünü alabilirmiyim ustam

Son hali abi önerin varmı gereksiz pahalı olan birşey varsa değiştirelim bide 2 k da nasıl bir monitör önerirsin abi 10 bini geçmeden

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.