Şimdi Ara

[10. YIL ]SUNRISE UP RTL 3D 5800V60 için C6V41 CFW (831. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.369
Cevap
30
Favori
840.492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 829830831832833
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Su konuya ben de yardim icin attigim mesaji hatirliyorum, bildigin azar isitmistim. Uzerinden yarim yil gecti hala uslup degismemis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ImbaLanceD

Su konuya ben de yardim icin attigim mesaji hatirliyorum, bildigin azar isitmistim. Uzerinden yarim yil gecti hala uslup degismemis.

O attığınız mesajı bi' gösterir misiniz bana merak ettim kim haklı kim haksız.
  • bana da mesaj atmışsın kardeşim.

hani hatırlar mısın senle arkadaş olduğumuz olayı? ben yanlışlıkla sana laf atmıştım, daha yeniydim, sense delirip 'ben şöyleyim yeaa, beni bilen bilir' gibi şeylerle baya bi dellenmiştin. sonra baktım biraz konularına, haklıydın, sen mobil bölümünün belkemiklerinden biriydin, hatta omurga. tabii sonra yanlış anlaşılma giderilmişti.

neyse diyeceğim bir kaç şey vardı ama bunların hiçbiri seni aşağılayacak şeyler değil. sadece şunu söylemek istiyorum: senin yaptığın sanal ortamda herkesin başına gelebilecek, artık standart ve kalıba girmiş birşeydi. senin hatan değildi. sanal ortamda yaştan çok bilgiye saygı gösterirler. bunun farkında olman lazımdı. bu kadar kendini aşağılayacak şekilde uzun uzun yazmaman lazımdı. ve şunu da bilmeni isterim ki, küçük yaşta olgunluk göstere bilen insanlar, büyüdüklerinde de aynı şekilde saygı görebilirler, demek istediğim istediğin her ortamda tutunabilirsin.

asıl amacın abilik yapmak değil, bilgilerini paylaşmak, yardımlaşmaktı. belki de forumda bunu en iyi becerebilenlerden birisin. için rahat olmalı.

ve rds ile konuştum demişsin, bu son yazını ve yazı hakkında yapılan tüm yorumların silinmesi hakkında ricada bulunursan, belki silebilir. herkes öğrendi sonuçta, mis gibi konuyu daha fazla dağıtmana gerek yok ki.

• bak cevap geldi iste..
    Ne cwf ye ne de sana bisey söyledim.. Bi sorunum var beceremedim,ne önerirsiniz diye sordum..hala okumamissin,takip edememissin diyorsan eywallah..
    tamam sen haklisin diyorum baskada bisi demiyorum, diyemiyorum..
    Saygilar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: moondalina

bana da mesaj atmışsın kardeşim.

hani hatırlar mısın senle arkadaş olduğumuz olayı? ben yanlışlıkla sana laf atmıştım, daha yeniydim, sense delirip 'ben şöyleyim yeaa, beni bilen bilir' gibi şeylerle baya bi dellenmiştin. sonra baktım biraz konularına, haklıydın, sen mobil bölümünün belkemiklerinden biriydin, hatta omurga. tabii sonra yanlış anlaşılma giderilmişti.

neyse diyeceğim bir kaç şey vardı ama bunların hiçbiri seni aşağılayacak şeyler değil. sadece şunu söylemek istiyorum: senin yaptığın sanal ortamda herkesin başına gelebilecek, artık standart ve kalıba girmiş birşeydi. senin hatan değildi. sanal ortamda yaştan çok bilgiye saygı gösterirler. bunun farkında olman lazımdı. bu kadar kendini aşağılayacak şekilde uzun uzun yazmaman lazımdı. ve şunu da bilmeni isterim ki, küçük yaşta olgunluk göstere bilen insanlar, büyüdüklerinde de aynı şekilde saygı görebilirler, demek istediğim istediğin her ortamda tutunabilirsin.

asıl amacın abilik yapmak değil, bilgilerini paylaşmak, yardımlaşmaktı. belki de forumda bunu en iyi becerebilenlerden birisin. için rahat olmalı.

ve rds ile konuştum demişsin, bu son yazını ve yazı hakkında yapılan tüm yorumların silinmesi hakkında ricada bulunursan, belki silebilir. herkes öğrendi sonuçta, mis gibi konuyu daha fazla dağıtmana gerek yok ki.

Sağolasın yorumun için, geç de olsa cevap verdin, çok sevindim. Dediklerinde de haklısın.

Rds ye sorayım ben silinmesi için.

• S60v5 ölüyor
  • Emin, 3 yıldır 5800 kullanıyorum. 3 aydır Sunrise kullanıyorum. Öncelikle eline sağlık kardeşim, teşekkürler cfw için. Yalnız son 1 aydır ciddi batarya sorunum var. 15 saatte ekran kapalı halde batarya kendi kendini btiriyordu. Batarya 3 senede öldü diyerek gerçek Nokia Shop'dan 79 lira vererek orijnal, yeni seri hologramsız 1430 mAh BL-5J batarya aldım. 6-7 kere tam doldur boşalt yaptım, ilk şarjı 14 saat yapıldı ancak ne yaptıysam bu batarya ilede 20-22 saati aşamıyorum. Ayrıca tuşlar kilitli iken sağ üstteki media tuşuna basınca ekran titreşimi aktif oluyor. Bastıkça titriyor. Bu aklıma arkaplanda sürekli sistemi yiyen birşeyler olduğunu düşündürdü. Ayrıca cfw'de telefon bir anda donuyor, ekran kararıyor sadece tuşların ışıkları yanıyor ve tepki vermez hale geliyor. Sadece pili çıkartıp takınca düzeliyor. Bunu nasıl aşarız dostum?

Şarj doldu uyarısı geldiğinde telefonu şarjdan çekip yeniden başlat diyorum. Telefon açılınca (Nokia Battery Monitor 1.3) önce %56 falan sonra 65 sonra 75 gösteriyor derken sonra %100 gösteriyor. Tekrar şarja takıyorum şarj etmeye başlıyor, şarj ediyor gösteriyor, NBM 20 dakikası kaldığını yazıyor, oda şarj oluyor ancak toplam yukarıda yazdığım 20-22 saatlik sürede hiç değişen bir şey olmuyor.

Epilepsi hastası olduğum için büyük nöbet geçirirken sert bir şekilde telefon yere düşmüş. Arkadaşlarım öyle demişlerdi. Bu da herhangi içeriden bir hasara sebep olabilir mi?

Acaba flashlarken eksik bir şey mi yaptık?

Teşekkür ederim. Kendine iyi bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaypurTiryading -- 25 Mayıs 2012; 17:26:33 >

• Derdime çaresi olan yok mu? :)

• arkadaşlar sağ alt tuştan rehberin çıkmasını istiyorum.bunu nasıl ayarlayabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Orijinalden alıntı: ImbaLanceD

Su konuya ben de yardim icin attigim mesaji hatirliyorum, bildigin azar isitmistim. Uzerinden yarim yil gecti hala uslup degismemis.

O attığınız mesajı bi' gösterir misiniz bana merak ettim kim haklı kim haksız.

bilader mesajını aldım.Ulen ne fırça çekiyodun abi abi çekiyodum bende hadi hakkını helal et bakalım benden de helal olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: HaypurTiryading

Emin, 3 yıldır 5800 kullanıyorum. 3 aydır Sunrise kullanıyorum. Öncelikle eline sağlık kardeşim, teşekkürler cfw için. Yalnız son 1 aydır ciddi batarya sorunum var. 15 saatte ekran kapalı halde batarya kendi kendini btiriyordu. Batarya 3 senede öldü diyerek gerçek Nokia Shop'dan 79 lira vererek orijnal, yeni seri hologramsız 1430 mAh BL-5J batarya aldım. 6-7 kere tam doldur boşalt yaptım, ilk şarjı 14 saat yapıldı ancak ne yaptıysam bu batarya ilede 20-22 saati aşamıyorum. Ayrıca tuşlar kilitli iken sağ üstteki media tuşuna basınca ekran titreşimi aktif oluyor. Bastıkça titriyor. Bu aklıma arkaplanda sürekli sistemi yiyen birşeyler olduğunu düşündürdü. Ayrıca cfw'de telefon bir anda donuyor, ekran kararıyor sadece tuşların ışıkları yanıyor ve tepki vermez hale geliyor. Sadece pili çıkartıp takınca düzeliyor. Bunu nasıl aşarız dostum?

Şarj doldu uyarısı geldiğinde telefonu şarjdan çekip yeniden başlat diyorum. Telefon açılınca (Nokia Battery Monitor 1.3) önce %56 falan sonra 65 sonra 75 gösteriyor derken sonra %100 gösteriyor. Tekrar şarja takıyorum şarj etmeye başlıyor, şarj ediyor gösteriyor, NBM 20 dakikası kaldığını yazıyor, oda şarj oluyor ancak toplam yukarıda yazdığım 20-22 saatlik sürede hiç değişen bir şey olmuyor.

Epilepsi hastası olduğum için büyük nöbet geçirirken sert bir şekilde telefon yere düşmüş. Arkadaşlarım öyle demişlerdi. Bu da herhangi içeriden bir hasara sebep olabilir mi?

Sorununuzun çözümü için her yöntemi denemişsiniz açıkçası bana diyecek birşey kalmıyor. Yani gerçekten herhangi bir çözüm önerisi sunamayacağım doldur boşat işlemini de yapmışsınız. Diyebileceğim tek şey yazılımı baştan yükleyip tekrar batarya kalibrasyonu yapın olacaktır.

Telefonun düşmesinin ise bir etkisi olmaz.

Allah şifa versin.

• quote:

Orijinalden alıntı: x1alpha

arkadaşlar sağ alt tuştan rehberin çıkmasını istiyorum.bunu nasıl ayarlayabilirim?

sol alt tuştan "içeriği düzenle"yi seçin. ekran düzenleme modundayken yine sol alt tuştan sağ seçim tuşu sekmesini seçin.çıkan menüde uygulama listesinden rehberi bulun ve seçin.
  • quote:

quote:

Emin, 3 yıldır 5800 kullanıyorum. 3 aydır Sunrise kullanıyorum. Öncelikle eline sağlık kardeşim, teşekkürler cfw için. Yalnız son 1 aydır ciddi batarya sorunum var. 15 saatte ekran kapalı halde batarya kendi kendini btiriyordu. Batarya 3 senede öldü diyerek gerçek Nokia Shop'dan 79 lira vererek orijnal, yeni seri hologramsız 1430 mAh BL-5J batarya aldım. 6-7 kere tam doldur boşalt yaptım, ilk şarjı 14 saat yapıldı ancak ne yaptıysam bu batarya ilede 20-22 saati aşamıyorum. Ayrıca tuşlar kilitli iken sağ üstteki media tuşuna basınca ekran titreşimi aktif oluyor. Bastıkça titriyor. Bu aklıma arkaplanda sürekli sistemi yiyen birşeyler olduğunu düşündürdü. Ayrıca cfw'de telefon bir anda donuyor, ekran kararıyor sadece tuşların ışıkları yanıyor ve tepki vermez hale geliyor. Sadece pili çıkartıp takınca düzeliyor. Bunu nasıl aşarız dostum?

Sorununuzun çözümü için her yöntemi denemişsiniz açıkçası bana diyecek birşey kalmıyor. Yani gerçekten herhangi bir çözüm önerisi sunamayacağım doldur boşat işlemini de yapmışsınız. Diyebileceğim tek şey yazılımı baştan yükleyip tekrar batarya kalibrasyonu yapın olacaktır.

Allah şifa versin.

Yaptım ancak hiçbirşey değişmedi. :(
    Sanırım 5800 artık veda ediyor.

• quote:

quote:

quote:

Allah şifa versin.

Yaptım ancak hiçbirşey değişmedi. :(
    Sanırım 5800 artık veda ediyor.

10 liraya git orjinal batarya al forumda görmüştüm istanbulda satıyor yada 5 tl kargo ver yeni tel almaktansa 15 TL ye 5800 i hayata döndür.

• Ben bir kaç şey sormak istiyorum
    1.boot ekranını yani açılış kapanış ekranını değiştirebilir miyiz ya da orjinal nokia ekranına nasıl çevirebiliriz...
    2.oyunlar klasörünü ve sunrise ile gelen araçlar, sistem klasörlerini nasıl silebiliriz yüklü uygulamaları sadece uygulamalar bölümüne taşımak istiyorum da
    3.sunrise ile bazı fazla uygulamalar var mesela dzmusickey,3d foto ..medya klasöründe de var uygulamalarda da aynı şekilde zaten ayarlardan bağlantı ve temalar var bunlar bunların uygulamalarda bulunması anlamsız ve göz yorucu ve de yer kaplayıcı konumdadır bundan dolayı fazla olanları silmek istiyorum
    yardımcı olursanız sevinirim....şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toprakcan65 -- 4 Haziran 2012; 14:00:01 >
  • Ben bir kaç şey sormak istiyorum
    1.boot ekranını yani açılış kapanış ekranını değiştirebilir miyiz ya da orjinal nokia ekranına nasıl çevirebiliriz...
    2.oyunlar klasörünü ve sunrise ile gelen araçlar, sistem klasörlerini nasıl silebiliriz yüklü uygulamaları sadece uygulamalar bölümüne taşımak istiyorum da
    3.sunrise ile bazı fazla uygulamalar var mesela dzmusickey,3d foto ..medya klasöründe de var uygulamalarda da aynı şekilde zaten ayarlardan bağlantı ve temalar var bunlar bunların uygulamalarda bulunması anlamsız ve göz yorucu ve de yer kaplayıcı konumdadır bundan dolayı fazla olanları silmek istiyorum
    yardımcı olursanız sevinirim....şimdiden teşekkürler...
  • Merhaba. sunrise da navigasyona sesli yönlendirme ekleme şansımız yok mu ? telefondan indirirken kapanıyo indirme.

nokia suite e bağlayınca haritaya girince cihaz bağlanmamış diyo ama nokia suite in ilk sayfasında bağlı gözüküyor.
  • Beyler oviden talking tom uygulamasını yükledim ama açılmıyor öylece kalıyor.Galiba bazı programları açmak için eklenti kurulması gerekiyormuş onu da aotomatik olarak kuramıyor ondan açamıyor diye tahmin ediyorum.Bazı uygulamaları açarken bazıların açmıyor.Yardım edebilecek oln varsa sevinirim.Sistem:son sürümden bir önceki sürüm sunrise:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bey_Efendi -- 7 Haziran 2012; 19:42:48 >
  • Öncelikle elinize emeğinize sağlık benim küçük bir sorunum oldu yardımcı olursanız sevinirim autoinstallerde bulunan bazı uygulamaların kurulumu sırasın hata aldım örn 4x4 menü kulumunda 'işlenenen uygulamanın erişimine izin verilmedi' ve winrar - mediabar uygulamalarında ise
    'güvenilmyen bir sağlayıcıdan alınan korumalı içerik yüklenemez' hatalarını veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaglenes

Öncelikle elinize emeğinize sağlık benim küçük bir sorunum oldu yardımcı olursanız sevinirim autoinstallerde bulunan bazı uygulamaların kurulumu sırasın hata aldım örn 4x4 menü kulumunda 'işlenenen uygulamanın erişimine izin verilmedi' ve winrar - mediabar uygulamalarında ise
    'güvenilmyen bir sağlayıcıdan alınan korumalı içerik yüklenemez' hatalarını veriyor.

Rompatcher icindeki yamaları aktifleştirmeyi unutmuş olabilirsiniz. bir kontrol edin
  • 
Sayfa: önceki 829830831832833
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.