Şimdi Ara

5.Nesil iPod Touch (2012) [ANA KONU] (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.089
Cevap
36
Favori
128.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ios8 çok az bi kasma yaratıyor, cihaz 4'e göre çok daha iyi retina olması büyük + . Tek sorun ekranı küçük gelebilir size. Bildiğim kadarıyla 6 bu yıl gelmedi önümüzdeki yıl da gelmeyecek. Hatta son nesil olarak kalacağıyla ilgili söylentiler var, iwatch ile uyumlu bir çalışma başlatıyor olabilirler ancak 6 görünürde yok ve ipod için ölmekte olan teknoloji diye de bahsetmiş.
    Whatsapp yükleniyor ancak jailbreak yaparsanız, geçen aylarda canım sıkıldı ios8 jb yaptım whatsapp yükledim bilmeyen olursa söylerim. Ufak bi araştırmayla nette de mevcut zaten kolaylıkla yapılıp yükleniyor.
  • !sTaNbLuE ! kullanıcısına yanıt
    iPod'ların üretimi durduruldu. 6 çıkmaz.

@DICE teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaphS

Hocam ios8 çok az bi kasma yaratıyor, cihaz 4'e göre çok daha iyi retina olması büyük + . Tek sorun ekranı küçük gelebilir size. Bildiğim kadarıyla 6 bu yıl gelmedi önümüzdeki yıl da gelmeyecek. Hatta son nesil olarak kalacağıyla ilgili söylentiler var, iwatch ile uyumlu bir çalışma başlatıyor olabilirler ancak 6 görünürde yok ve ipod için ölmekte olan teknoloji diye de bahsetmiş.
    Whatsapp yükleniyor ancak jailbreak yaparsanız, geçen aylarda canım sıkıldı ios8 jb yaptım whatsapp yükledim bilmeyen olursa söylerim. Ufak bi araştırmayla nette de mevcut zaten kolaylıkla yapılıp yükleniyor.

Çok teşekkür ederim açıklamalarınız için.Dediğim gibi , benim amacım bol bol müzik atıp dinlemek , internette takılmak vs vs.Turkuaz rengi çok hoşuma gitti cezbetti beni :)

hem yaz geliyor bol bol müzik dinlerim diyorum ama kararsızım işte alsam mı almasam mı diye..

İpod 4 var ama hem kasıyor hem ekranı kırıldı dökülmeler oldu hem eskidi teknolojik olarak hem de cok takılma yapıyor son sürüm yüklendikten sonra(ipod icin son gücelleme hangisdiyse o var)

Bomboş duruyor cihaz kullanasım bile gelmiyor eskidiği için.Sizce alayım mı ne diyorsunuz ? Eğer alırsam aktif olarak kullanırım sürekli.

Kamera 5 mp i sight kalitesi nasıl ? Değer mi sizce almaya ? 64 gb alacağım karta taksit yapıp apple store dan.

Sahibinden de var ama taksit olayı yok o yüzden düşünmüyorum.

Bana ablam amerikadan getirmişti ilk çıktığı seneydi yanlış hatırlamıyorsam, rahat 1-2 yıl kullandım halen kullanıyorum. O zamanlar 16gb yoktu sonradan çıkarttı. 32 gb gayet yeterli bence daha fazla para vermeyin derim ancak yetmez diyorsanız siz bilirsiniz yine de. Bu tamamen kişiye göre değişebilen bir durum.
    Bana beyazını getirmişti ben de mavisini çok beğenmiştim :) Arka tarafı hiç çizilmiyor ipod4'e göre yeniliklerinden bu en iyisi, kılıf hiç kullanmadım. ipod4'ün arkası ile aynı değil o hemen çiziliyordu. iphone6'nın arka tarafıyla aynı üretim. Bu tasarımı kullanmışlar hatta gören iphone6 mı aldın diyebilir beyazını alırsan Zaten cihaz 6.1mm kılıf takınca bildiğin iphone oluyor tavsiyem eğer alırsan kullanma :) Ancak o bilekliği var bi onu takma pek sağlam bir şey değil düşürebilirsin ben 2 defa kullandım onu.
    Piyasadaki en güzel müzik çalar bana sorarsan, gerçekten çok ince.
    Kamerası isight olması güzel olmuş çünkü baya kaltesini görüyorsun 5mp olmasına rağmen intagram'a takılırım sosyal ağlara atarım çeker çeker dersen yeterli. Ve benim gibi retro aşığıysan uygulamalarla çok güzel retro fotoğraf yaratabiliyorsun efekt vermeye çok uygun fotoğraf çekiyor.

Sonuçta cihaz müzik çalar niyetine ve bir müzik çalarda bu kadar şey olması çok büyük + sağlıyor. Yatmadan önce 3 film bile izlersin batarya çok gidiyor. Evinde wifi varsa telefonu eline almazsın. Gören bu ne ince cihaz diyor. Fiyatını sonuna kadar hak eder, zaten çok pahalı değil ancak 64'e para verme. Filmleri internetten izlersin hafızaya ihtiyacın olmaz. 32 gerçekten yeter diye düşünüyorum bana yetiyor çünkü.
    Piyasada bu fiyata çok telefon var ve hepsini katlar gerçekten. Sim kart olsa zaten iphone5 olcakmış.
    Tek büyük sıkıntısı cihaz eskimeye başlıyor işte, işlemcisi son çıkan oyunlara yetmemeye başladı. 4S ile aynı işlemciyi kullanıyormuş sanırsam, iphone4S'in ekranını büyüt retina yap kamerasını da artır isight yap al sana iTouch5 işte. Oturup GTA san andreas oyucam dersen oynarsın ancak grafiklerini düşürüp. Vicecity falan on numara oynanıyor. Çok grafikli oyunlarda gözüm yok dersen, ve büyük amacım müzik,film,internet dersen işini her türlü görür elinden atmazsın cihazı.
    Böyle bir şey almaya niyetliysen almanı tavsiye ederim ben pişman olmazsın. İpod4'e göre yenilikleri çok çok büyük.

• quote:

Bana ablam amerikadan getirmişti ilk çıktığı seneydi yanlış hatırlamıyorsam, rahat 1-2 yıl kullandım halen kullanıyorum. O zamanlar 16gb yoktu sonradan çıkarttı. 32 gb gayet yeterli bence daha fazla para vermeyin derim ancak yetmez diyorsanız siz bilirsiniz yine de. Bu tamamen kişiye göre değişebilen bir durum.
    Bana beyazını getirmişti ben de mavisini çok beğenmiştim :) Arka tarafı hiç çizilmiyor ipod4'e göre yeniliklerinden bu en iyisi, kılıf hiç kullanmadım. ipod4'ün arkası ile aynı değil o hemen çiziliyordu. iphone6'nın arka tarafıyla aynı üretim. Bu tasarımı kullanmışlar hatta gören iphone6 mı aldın diyebilir beyazını alırsan Zaten cihaz 6.1mm kılıf takınca bildiğin iphone oluyor tavsiyem eğer alırsan kullanma :) Ancak o bilekliği var bi onu takma pek sağlam bir şey değil düşürebilirsin ben 2 defa kullandım onu.
    Kamerası isight olması güzel olmuş çünkü baya kaltesini görüyorsun 5mp olmasına rağmen intagram'a takılırım sosyal ağlara atarım çeker çeker dersen yeterli. Ve benim gibi retro aşığıysan uygulamalarla çok güzel retro fotoğraf yaratabiliyorsun efekt vermeye çok uygun fotoğraf çekiyor.

Sonuçta cihaz müzik çalar niyetine ve bir müzik çalarda bu kadar şey olması çok büyük + sağlıyor. Yatmadan önce 3 film bile izlersin batarya çok gidiyor. Evinde wifi varsa telefonu eline almazsın. Gören bu ne ince cihaz diyor. Fiyatını sonuna kadar hak eder, zaten çok pahalı değil ancak 64'e para verme. Filmleri internetten izlersin hafızaya ihtiyacın olmaz. 32 gerçekten yeter diye düşünüyorum bana yetiyor çünkü.
    Piyasada bu fiyata çok telefon var ve hepsini katlar gerçekten. Sim kart olsa zaten iphone5 olcakmış.
    Tek büyük sıkıntısı cihaz eskimeye başlıyor işte, işlemcisi son çıkan oyunlara yetmemeye başladı. 4S ile aynı işlemciyi kullanıyormuş sanırsam, iphone4S'in ekranını büyüt retina yap kamerasını da artır isight yap al sana iTouch5 işte. Oturup GTA san andreas oyucam dersen oynarsın ancak grafiklerini düşürüp. Vicecity falan on numara oynanıyor. Çok grafikli oyunlarda gözüm yok dersen, ve büyük amacım müzik,film,internet dersen işini her türlü görür elinden atmazsın cihazı.
    Böyle bir şey almaya niyetliysen almanı tavsiye ederim ben pişman olmazsın. İpod4'e göre yenilikleri çok çok büyük.

Ben gidip alıyorum o zaman herşeyi söylemişsin hocam

Bu arada bi yanlışklık olmuş 32 gb alacağım zaten niye 64 yazdıysam

Oyun oynamam ben gerek yok o yüzden grafikleri pek önemli değil.Yeter ki şarkıları uygulamaları yükledikçe ağırlaşmasın gerisi önemli değil.

Bilekliği de merak etmiştim iyi oldu söylediğiniz.Videosunu izlediğimde bana da pek sağlammış gibi gelmedi her an çıkacakmış gibi duruyor.

Gideyim yarın alayım ben o zaman teşekkürler acıklamalar için :)

• quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Oyun oynamam ben gerek yok o yüzden grafikleri pek önemli değil.Yeter ki şarkıları uygulamaları yükledikçe ağırlaşmasın gerisi önemli değil.

Bilekliği de merak etmiştim iyi oldu söylediğiniz.Videosunu izlediğimde bana da pek sağlammış gibi gelmedi her an çıkacakmış gibi duruyor.

Rica ederim, renklerini düşün ama bak sonradan pişman olma renk konusunda Siyahının ekranı kapalıyken full siyah görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=frC8RpDe0Pk
    Bu linkten 01:05'ten 01:20'ye kadar bakarsan demek istediğim anlaşılıyor. Siyah olan wallpaperler kullanıncada yine güzel bir görüntü oluşuyor, aklını çelmek gibi olmasın ama siyahına da bir göz gezdir
    http://www.apple.com/iphone-6/ Burada da iphone6'nın siyahını koymuşlar göz yanılması olabilir ya da iphone6'nın diğer cam kısmı da siyah. Eğer böyleyse komple siyah çok güzel duruyor bence. Benim siyahına yakından bakma fırsatım yoktu sen bakabiliyorsan bence hepsine bak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Rica ederim, renklerini düşün ama bak sonradan pişman olma renk konusunda Siyahının ekranı kapalıyken full siyah görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=frC8RpDe0Pk
    Bu linkten 01:05'ten 01:20'ye kadar bakarsan demek istediğim anlaşılıyor. Siyah olan wallpaperler kullanıncada yine güzel bir görüntü oluşuyor, aklını çelmek gibi olmasın ama siyahına da bir göz gezdir
    http://www.apple.com/iphone-6/ Burada da iphone6'nın siyahını koymuşlar göz yanılması olabilir ya da iphone6'nın diğer cam kısmı da siyah. Eğer böyleyse komple siyah çok güzel duruyor bence. Benim siyahına yakından bakma fırsatım yoktu sen bakabiliyorsan bence hepsine bak.

Uyarınız için sağolun hocam.İzledim güzel duruyor ama ben siyah karşıtıyım hiç işim olmaz siyahla. :)

Telefonum Galaxy S5 , onun rengi mavi cok beğenerek almıştım ipod'u da mavi alacağım çok seviyorum bu tip mavi tonlarını.

Bana göre daha bir elit duruşu var , hem takım olmuş olur telefonumla :)

Birşey soracağım.Apple inter sitesinden baktım stokta var diyor , ben zorluda ki yerine gittiğimde orada kalmama gibi durum olabilir mi bu rengin ?

Lazer yazı sadece internet satışında mı var yoksa orada alırken de yaptırabiliyor muyuz ?

Sen nasıl seviyorsan öyle al tabi bakma bana
    Hocam bir bilgim yok o konuda, vardır stokta bence, telefon açarsan söylerler diye düşünüyorum, hem stok konusunu hem lazer konusunu.
    Ben olsam yazdırmazdım lazer ama, hem ilerde hoşuna gitmeyebilir hem de satamayabilirsin. Birine hediye etmiyorsan gereksiz bence. Sen bilirsin tabi yinede Kamyon arkası söz mü yazdıracan n'apcan çok merak ettim şuan ne yazacaksın :) Haberdar et beni alınca.
  • quote:

Hocam bir bilgim yok o konuda, vardır stokta bence, telefon açarsan söylerler diye düşünüyorum, hem stok konusunu hem lazer konusunu.
    Ben olsam yazdırmazdım lazer ama, hem ilerde hoşuna gitmeyebilir hem de satamayabilirsin. Birine hediye etmiyorsan gereksiz bence. Sen bilirsin tabi yinede Kamyon arkası söz mü yazdıracan n'apcan çok merak ettim şuan ne yazacaksın :) Haberdar et beni alınca.

Sampiyon Fenerbahce yazdirayim diyordum Benin satna gibi derdim yok hocam.

Evde ki cami kirilan itouch 4g bile 5 6 senelik Vazgectim zaten yazdirmaktan.

Aksam aricam varsa ellerinde yarin gidip aliyorun haber ederin hocam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Hocam çok güzel açıklamışsın iyice heveslendirdin almak için Tüm istediklerimi yapabileceğim gibi duruyor tek bir şey var hocam sormak istediğim büyük kitap pdflerini açarken kasma yapıyor mu acaba biraz da bunun için alacağım ben benim telefonun ekranı küçük okumak işkence oluyor Kasma olmuyorsa büyük Pdflerde tek sorun babamı ikna etmek kalıyor

• Şimdi büyüklükten kastın kaç sayfa pdf onu yazsaymışsın daha iyi olurmuş, ibooks diye uygulaması var ve kitaplar var içinde romeo and juliette indirdim 345 sayfa zerre kasma yok Ama bu kitap şeklinde!, fakülte ders programım var 32 sayfa pdf kasma yok (100 sayfa olsa da kasacağını sanmam), 44 sayfa beatles yellow submarine kitabı var sesli videolu bir şey o çok az bekleyip açıyor ama kasmıyor. Pdf'ye zoom yapınca yazılar önce bulanık 1 saniye sonra düzgün, zaten retina var çok net okunuyor. Pdf şeklinde kitap yok bildiğim kadarıyla meşhur kitapları da ibooks'tan bulursun, pdf işlerini de 300 küsür pdf olmaz diye tahmin ediyorum olsa bile açar bence. Kasacağını sanmıyorum iOS8 var dediğim gibi 4s ile aynı işlemciye sahip. ios9 sürümünü bekleme ama gelmez. şuan 8.1.3'ü çekti ve hızlandı biraz. Ben halen kullanıyorum. Tekrar söylüyorum çok grafikli bir oyun açmadığın sürece başka herhangi bir şeyde kasacağını sanmıyorum.

• Anladım hocam 345 sayfa çok iyi ben ders notlarını okul kitaplarının pdf ini filan internetten bulup indirip oradan takip etmeyi düşünüyordum kasma olmamasına sevindim hocam zaten ben öyle çok büyük grafikli oyun oynamıyorum sıkılıyorum oyunlardan bir süre sonra önemli olan video, müzik, kitap benim için onları da çok güzel cevapladınız teşekkür ederim hocam
  • quote:

Hocam aldım bugün apple store zorlu avm den.İLk defa gittim avm ve apple store'a.Teknosa , mediamarkt gibi yerlere alışmışım ilk gördüğümde acaba yanlışmı geldim diye çıktım kapısından baktım yukarı elma logosunu gördüm tekrar daldım içeri

Adamlar çok güzel bir yer yapmış.Bütün apple ürünlerini rahat rahat inceledim kimse kimseye karışmıyor ve çalışanlar çok ilgili.İpod alıcam dedim üst kata götürdü beni aldım.

32 gb mavi aldım yazı yazdırmadım arkasına.Loop almayı düşünmüyordum ama içinden loop çıktı :) Denedim onu ama hiç tekin değil gib igeldi bana , her an çıkacakmış gibi his yaratıyor ama bilemem tabi.

Şimdi açtım kutusunu.Çok ince , şık ve kaliteli bir malzemesi , yapısı var.Cidden 4 e göre çok şey değişmiş kamerası 5 mp ama isgiht sayesinde çok iyi görüntü veriyor.Ön kamera da beklediğimden çok daha iyi 1.2 mp olmasına rağmen.

Güle Güle kullan hocam hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunduzozk

Güle Güle kullan hocam hayırlı olsun

Tesekkur ederim hocam :)

Hayırlı uğurlu olsun dostum en iyisini yapmışsın 32gb ve yazı yazmayarak. Loop'u dediğim gibi ben de kullanmıyorum. Kamera tatmin ediyor evet. Arka cebine koyup orda unutma zira üstüne oturabilirsin ve eğilebilir, benim başıma geldi ama eğilmedi ceketinin sağlam bölümlerinde özenle taşı iyi davran ona tatlı bir şey o :)
  • quote:

Hayırlı uğurlu olsun dostum en iyisini yapmışsın 32gb ve yazı yazmayarak. Loop'u dediğim gibi ben de kullanmıyorum. Kamera tatmin ediyor evet. Arka cebine koyup orda unutma zira üstüne oturabilirsin ve eğilebilir, benim başıma geldi ama eğilmedi ceketinin sağlam bölümlerinde özenle taşı iyi davran ona tatlı bir şey o :)

Dogru diyorsun hocam acayip kibar birsey unutulur sagda solda.ama ben got cebe cuzdan bile koymuyorum uzun suredir , onu hic koymam.Uyarin icin tesekkur ederim yinede. :)

Ipod 4g den cok daha albenisi var ustelik ios 8 ve i6 tasarimina sahip cok hosuma gitti.Kamerasi beni ilgilendimiyor acikcasi , cunku galaxy s5 var daha nolsun

Daha ustunde ki jelatini bile cikarmadim yarin eve gittigimde sarja takip ilk acilisi yapacagim.Teknolojik aletleri kutusundan cikarmayi cok seviyorum o zevk bi baska oluuor :)

Ilk is gerekli programlari yuklemek olacak , sonrasinda gelsin muzikler

Haklısın o ayrı bi duygu, ilk açtığında heleki o "kokusu" s5'in yanına da güzel gitmiştir, ikiside mavi olunca :) gidip siyahından bir tane daha mı alsam napsam, bende shuffle vardı bir de şu kıstırmalı olanlardan yemin ederim kayboldu evin içinde ya da bir misafir çocuğu çaldı. Ortalık yere sakın bırakma telefonu bırak onu bırakma. Ve sakın düşürme. Üstüne şu 5liralık jelatinlerden sakın yapıştırma retinadan eser kalmıyor, cam jelatin kullanabilirsin. Arka tarafı dediğim kadar var değil mi, kaliteli baya. Kolay çizilmiyor. iPod4'ü masanın üstüne attım aldım elime arkasında 10 tane çizik vardı.
  • quote:

Haklısın o ayrı bi duygu, ilk açtığında heleki o "kokusu" s5'in yanına da güzel gitmiştir, ikiside mavi olunca :) gidip siyahından bir tane daha mı alsam napsam, bende shuffle vardı bir de şu kıstırmalı olanlardan yemin ederim kayboldu evin içinde ya da bir misafir çocuğu çaldı. Ortalık yere sakın bırakma telefonu bırak onu bırakma. Ve sakın düşürme. Üstüne şu 5liralık jelatinlerden sakın yapıştırma retinadan eser kalmıyor, cam jelatin kullanabilirsin. Arka tarafı dediğim kadar var değil mi, kaliteli baya. Kolay çizilmiyor. iPod4'ü masanın üstüne attım aldım elime arkasında 10 tane çizik vardı.

Bizim eve cocuklu misafir senede 2 defa anca gelir hocam onda da kapimi kilitler anahtari saklarim giremezler odama

200 litrelik akvaryum var allah korusun cama vururlar uzerinde patlar olurler basima kalir.

Mavi almamin sebebi S5 e kardeslik etmesi icindi.Cok guzel takim oldular :)
    Evet dedigin kadar var hocam cok kaliteli bir yuzeyi var dokundugunda belli ediyor kendini.

Ipod 4 te bende muzdariptim ondan.Cebine koy cikar 85 tane kilcal cizik oluyordu.Mikrofiber bezle silsen yine oluyordu cok cins bi arka yuzeyi vardi.Bende standli arka kapal almistim mecbur.

Elmasepetinde 25 tl ye 1 pakette 2 adet on film var parlak yazan ondan alsam mi ? Elmasepetinin Ipod bolumune gir gorursun hocam zaten 1 tane var ne dersin ?

Ya da senin tavsiye edecegin varsa ondan da alabilirim link atarsan sevinirim.

shuffle icin uzuldum kesin calmislardir. Hocam yanlis anlama ama shuffle cidden cok pahali o kadar parayi hakeden bir yani yok.Ufacik birsey 4 5 tane tus var maksimum ederi bence 40 tl.Sirf adi var diye o kadar pahaliya satiyorlar.

Şimdi bir sürü jelatin çıktı hocam tam olarak anlamıyorum jelatinden ama şöyle söyleyeyim, 10 liraya jelatin taktırdım bu ipod'a 1 hafta kullandım çıkarttım acayip fark vardı ekran görüntüsü olarak. 2 yıl falan aldım alalı hiç kullanmadım hiçbir şey de olmuyor. Anahtarlı cebine ne bileyim bozuk para olan cebine falan koyarsan bir nevi koruyuculuk yapar, korkuyorsan bu olaydan al kullan 10 liralıklardan. 25 fazla. İlk aldın ya göz koyar millet şimdi bazı adamlar var bi bakıyor gözüyle küt telefon yerde Onun için bi ilk haftalar kullan istersen. Görüntü benim için önemliydi sönük gösteriyordu beyaz bir sayfaya zoom yapınca karıncalanmış televizyonu andırıyor böyle retina boşa gidiyor senin anlayacağın
    Benim bi arkadaşım note3'e cam jelatin taktırmış elim üstünde kayıyodu adeta çok hoşuma gitti, herhangi bi bozulma da yaratmıyordu tavsiyem cam jelatin al ama fiyatları ne kadar bilmiyorum, pahalı olabilir.
    Sırf ipod için jelatin sormana gerek yok bir de iphone5 yada 5s için sorsan ya da araştırsan da olur, ekranları aynı çünkü. Hem iphone için daha çok sattığından adam ucuza da verebilir gibi geldi bana.

Shuffle'ı da amerikadan aldı ablam hocam her gittiğinde hediye alıyor bana :), orda ucuzdu türkiyede pahalı, 100 liraya almıştı sanırsam 4yıl olmuştur. Haklısın tabikide okadar para edermi parmak kadar aliminyum parçası :)

• 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.