Şimdi Ara

5 li uydumu,filbox,dsmart mı modül mü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar öncelikle sizden tavsiye istiyorum. Yoruldum ve bilmiyorum.

Apartmanda sabit,çatıda tek çanak var ortak kullanım evdeki kanallar normal kanallar var.

İstersem balkona çanak koydurabilirim apartmanda sorun olmaz.

İsteğim şunlar;

Filbox dijitürk yada diğer platformlardan hangisini alayım. Gerek varmı

Yada tek çanakla 5 uydu vs diye satılan 250tl çanak mı alayım

Evimizde internet yok. Normal tv kanallarıda bilindik hd kanallar var bayıyor

İstiyorum ki belgesel kanallarıda olsun film kanallarıda olsun.

Ben ne yapmalıyım çanak mı almalı yoksa filbox dsmart gibi birşeyler mi

Yoksa çanak mı ilave etmeliyim en mantıklı ekonomik çözüm nedir.

Örneğin İran vs kanallarınıda izleyebilmek istiyorum.

İnanın uyducuya gidiyorum hepsi farklı telden birşey söylüyor bana bu olayı öğretin bende size dua edeyim.

Not: Tv kendinden uydulu cam modüle uygun sony tv dir. Şimdiden teşekkür ederim.

İzleyeceğim şeyler günlük kanallar, film ve belgesel birde dediğim gibi ortadoğu kanalları iran vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstan34bul -- 18 Şubat 2016; 15:16:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çoklu çanak değil de iki tane 90 lık ofset alırsanız. Aparat yardımıyla birinden astra hotbird uydularını diğerinden thor sirius ya da başka kombinasyonlar olabilir rahatlıkla izlersiniz. Ama bir adet kart paylaşımlı cihaz ve internet bağlantısı şart. Elinizdeki tv ile yapacağıNız fazla bir şey yok.

Türkiye deki dijital platformlar bence gereksiz ve pahalı. Maç hastalığınız varsa tek çare digiturk.

Ayrıntılı sorularınız olursa cevaplayabilirim. Ben uyducu değilim ama köydeki evimde 9 çanaktan 18 uydu, 9000 e yakın kanal alıyorum.

• Öncellikle cvp için çok teşekkürler.

Bulunduğum bölgeye internet hızı 1-2mbit verebiliyorlar alt yapı sorunu varmış 1-2 yıla çözülecekmiş.

İnternetsiz seçenekleri yapsak. Filbox alsam bu haliyle işe yaramaz mı.

Yada dediğiniz şeyleri almak için şu tutardan fazla verme şu markayı al dediğiniz varmı

Ona göre uyducudan alır kurdururum

• Hocam kart paylaşımlı cihaza cep telefonu interneti bile yeter. şifreleri kırmak için çok az bir kota kullanırlar.

Dahili wifisi olan bir cihaz alırsınız. N11.com dan redline modellerine bakın. 200 - 300 arası bir fiyata bahsettiğim cihaz olur. Çift çanak setler de 70 -80 lira. İki tane de aparat beşerden on lira. Dört tane lnb 25 lira civarı. Dörtlü dayzek 5 lira. Yani maksimum 400 liraya sizin tüm ihritacınız çözülür. Tabi bunları kuracak iyi de bir usta gerek.

Gece evde araştırıp link veririm. Size hangi cihaz yeterli olur diye.

• Filbox da 20 civarı kanal varken benim dediğim sistemde en az 2000 kanal izlersiniz. Spor, sinema, müzik, haber, yetişkin... ne ararsanız.

• Teşekkürler

Cepte internet 8gb var sorun yok o zaman:)

Söylediklerinizi heleki filbox 20 kanal sizin yöntem 2000 olması müthiş

Ben bu yazdıklarınızı biliyormuşum gibi :) gidip uyducuya söyleyeyim montaj dahil 500tl teklif edeyim.

Ama dediğiniz gibi olacaksa ben 100kanala bile razıyım çünkü türksat baydı.

Şifre kırma vs olaylarını anlamam Anlayan uyducu bulurum. 500den fazla vermemeye çalışırım

Peki bunların hiçbirini yapmasam sadece mevcut sisteme filbox alsam ne değişecek izlemediğim görmediğim türksatta olamayan bir kanal mı açılacak.

Yada filbox almaya değer mi tamam ortadoğu kanalları olmasın filbox olsun ne değişir

• Filbox da sinema tvler dizi tv,.eurosport, animal planet, discovery gibi kanallar var turksat a ek olarak. Hem daha zahmetsiz. CihaZı tak kullan, uyducuya bile gerek yok. Türkçe içerik daha zengin ama iran kanalları faln demişsiniz ya ondan önerdim ben. Yoksa filbox modülü 150 lira, tvnizde modül yeri de varmış.

Benim bahsettiğim sistemi kuracak uyducu gerçekten yok gibi. İstanbuldaysanız şanslısınız ama bir çanak kurulumu için 50 lira istiyorlar gerisini siz düşünün. Ben bu yüzden uyducu oldum sayılır.

Bir de uyducular malzemeleri aşırı pahalıya satarlar. Eğer karat verirseniz internetten tek tek bulup linklerini veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi U39770434 -- 19 Şubat 2016; 9:42:50 >
  • O zmn şöyle yapayım zaten bu platformların 1-2 yılda cıvkı çıkıyo. Denemelik şimdilik filbox alayım.

Beğenirsem platform üzerinden devam ederim.

Yoksa şimdi en kötü 600tl masrafa girip birde uyducu tam yapamaz uyuz olurum.

Olmadı mantıklı bi filbox alayım 1-2 yıllık.

Cevapların ve yardımın için teşekkürler ilerleyen zamanda bu yazdıklarını yapabilirim öğrenmiş oldum

• Doğrusunu Yaparsın hocam. Bende hem filbox hem diğer sistem var. Filbox uyumlu bir uydu alıcı bak. Hayırlı olsun.

• Teşekkürler filbox uyumlu uydu alıcısı derken cihaz mı alayım.

Bende tv nin cam modül girişi var modül iyi olmaz mı yoksa kare kutulu dediğiniz filbox uydu alıcısımı alayım.

Normalde tv nin kendi uydu alıcısını kullanıyorum

Tv sony 55 805b elimde dahili minix hd vardı kıyasladım fark göremedim dedim ki madem aynı o zaman tv ninkini kullanayım dedim

Modül iyi olmaz derseniz uydu alıcısı bakarım

• İstan34bul kullanıcısına yanıt
    Şimdilik sadece modül al. Cihaz alırken iyi bir şey alırsın hem modül girişi hem internet bağlantısı olandan. Dört uydu kurarsın keyfine bakarsın.

• Tamamdır o zmn şimdi oldu. 1-2 yıl modüllerle idare edeyim. Çok çetrefilli olaylar gerçekten.
    Uyducu bile ne yaptığını bilmiyo alternatif sunmuyo anca 2 çanak kur git

• İstan34bul kullanıcısına yanıt
    Uyduculuk da avcılık gibi hobi işi. Bunu sadece para için yapanlardan gazla bir şey maalesef beklenmiyor.

• :) aynen hocam

• Uydu işi birazda hobi, uğraşmaktan keyif almak lazım. Bunun yanında dil problem. Şu anda sinema, dizi ve hatırı sayılır miktarda belgesel filbox ta var. Eğer futbol tutkusu yoksa en cazip, uygun fiyatlı platform filbox.

• In absentia kullanıcısına yanıt
    N11 de 150tlye 12 aylık veriyorlar

Sahibinden comda 115tl ye 14 ay süreli filbox cam modüller var birini alacağım.

Zaten bu platformlar yılda bir %60 değişiyo devrim oluyor. Paaat filbox çattt inbox vs hep yeni yeni platform geliyor

Maç tutkum yok 24 aylık 200tl ye filbox bulsam iyi olurdu

• Son anda direkden döndüm

15 aylık filbox garanti bankası kupon kodu ile 120tl ye aldım

Dün gece hepsiburadan 140tl 12 ay almıştım onu iptal ettim.

Şanşa bak dün gece hepsinuradadan filbox alıyorum sabahta garanti bankası filbox hediye kuponu yolluyor.

Hem 15 ay hemde 120tl

• quote:

Orijinalden alıntı: İstan34bul

Son anda direkden döndüm

Şanşa bak dün gece hepsinuradadan filbox alıyorum sabahta garanti bankası filbox hediye kuponu yolluyor.

Hem 15 ay hemde 120tl

Hocam filbox yorumlarını bekliyorum. Bir d smart izleyicisi olarak merakla bekliyorum :)

• Ben kendi adıma filboxtan çok memnunum.ayda 10 tl olacak ve kaliteli sinematv kanalları ile süper belgesel kanallarını izleyeceksin.daha ne olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cboy60

quote:

Orijinalden alıntı: İstan34bul

Son anda direkden döndüm

Hem 15 ay hemde 120tl

Hocam filbox yorumlarını bekliyorum. Bir d smart izleyicisi olarak merakla bekliyorum :)

18-20 kanalı var.
    Ben 15 aylık paket aldım 120tl ye o yüzden kesinlikle değer.

Hd kaliteleri biraz daha iyileştirilmeli belki d smartın ki daha kötü daha iyi bilemem
    Ben atv hd referans alarak konuşuyorum.
    Hd dediği kanalların kalitesi atv hd gibi kaliteli değil.

2-3 ay daha kullanalım tam not verebilirim. Şuan gayet başarılı ayda 8tl ye filbox daha ne olsun

Para tuzağıda değil yok ayda 30-49 tl şu palet bu palet derdim yok

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.