Şimdi Ara

5 katlı bina için iç ve dış olmak üzere güvenlik kamerası tavsiyeleriniz nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar benim hiçbir bilgim yok bu konuda bana en detaylı şekilde yardımcı olursanız sevinirim.
    orta halli bir sistem kurdurmak istiyorum.
    toplamda 6 kamera olacak 2 tanesi bina içine 4 tanesi bina dışına yapılacak, en azından 30 günlük kayıt yapacak şekilde bana mümkünse malzemeleri marka ve isim olarak yazarmısınız?
    Benim tercihim; kablo en iyisi hangisi ise o olacak, kameralarda ne çok iyi ne de çok kötü orta halli olacak, bu iş için ayrılan para yaklaşık 3000 tl dir.
    sizden istediğğim sadece gerekli olan ve olabilecek tüm malzemelerin markası ve ismidir.
    yardımcı olursanız sevinirim
    teşekkürler.

• Belki konudan biraz uzaklaşacağım ama apartmana kamera takarken bence en önemli faktör açılardır. 4 sene önce o günün şartlarıyla taktırdık fakat sokakta kapımızı çalmayan kalmadı. Komşular mı dersin polis mi dersin çok gelen oldu. Bizim şansızlığımız sistemi çatıya kurduk ve kayıtlara bakmak her defasında işkenceye dönüştü.

Size önerim sistemi kurarken gerekirse monitörde montaj edin bazen öyle anlar oluyor ki anlık bakmak gerekiyor.

Tv den kameraya bakarız diye düşünürseniz de mümkün fakat her defasında kapı çalınca kanal değişmek tv den bakmak olmuyor, sen uydun komşular uymuyor. Bir bakmışsın davulcusu satıcısı vs. apartman içerisinde. Kameralı zil bu konuda çok iyi genelde bakıyorlar.

Apartman güvenliği için bence kapı kilidi de önemli. Motorlu ve parmak izli apartman kilitleri var. Kilit sensörlü kapı kapalıyken dairelerden çocuklar bastı diyelim 5 sn kapı açılmayınca kendi kapatıyor, apartmandaki çocuklar dahil herkesin parmak izi tanımlanıyor, panelde ki güç kaynağı sayesinde elektrik kesintisinde sorun yaşanmıyor gibi. Zamanında çok araştırdım da apartmanda anlaşılacak pek komşu olmadığından girişemedim.

Şimdiden size bol şans.

• detaylı bilgi için teşekkür ederim
  • Neutron markasını öneririm ben üstadım kabloyuda 4+1 alın ses özelliği kullanmayacaksınız ama 2+1 lere oranla daha kaliteli.
  • Parmak izi okuyan kapı şu an ilk defa duydum :D :) Bilgi için teşekkkürler :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.