Şimdi Ara

5 dil bilmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öğretmenim sağlık sorunlarım nedeniyle seneye öğretmenlik yapmak istemiyorum ingilizcem iyi seviyede almanca fransızca arapça rusça çalışıyorum bu 5 dilde akıcı olmak istiyorum kamunun başka alanlarında ya da özelde nerelerde çalışabilirim gelirim ne aralıkta olur öğretmenliği bırakmaya değer mi sizce

• I ve tried it with different languages but sooner or later i realized that it’s not something feasible. And I think ur goal is even more challenging, considering that you want to learn four languages with completely different structures.

I don’t know about your profession/field but I recommend you to go with French and do everything possible to learn and improve it as quick as possible. Then you will have a huge advantage when it comes to other Romance languages. by the way, you can also study two different Romance languages at the same time. French and Spanish, for example. That will be much easier and logical as they are very similar and commonly used throughout the world.

It’s your decision but don’t waste your time trying to learn four different languages from different families. Stick to French and combine it with an other Romance language 👍
  • Bütün bu dilleri bil kapına kırmızı halı sererler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben İngilizceyi daha yeni hallettim. Bu beş dili gerçekten konuşabilirseniz her yerde iş bulursunuz :)
  • cevap yazanlara teşekkürler nerelerde iş bulurum maaşım ne kadar olur çalışmalara başladım gayet ciddiyim seneye öğretmenlik yapmak istemiyorum
  • Ingilizcen iyi himmmmm neye göre kime göre, 5 dil bir zamanda çalişiyorsun himmmm superman yeteneklerin olmali...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • I ve tried it with different languages but sooner or later i realized that it’s not something feasible. And I think ur goal is even more challenging, considering that you want to learn four languages with completely different structures.

I don’t know about your profession/field but I recommend you to go with French and do everything possible to learn and improve it as quick as possible. Then you will have a huge advantage when it comes to other Romance languages. by the way, you can also study two different Romance languages at the same time. French and Spanish, for example. That will be much easier and logical as they are very similar and commonly used throughout the world.

It’s your decision but don’t waste your time trying to learn four different languages from different families. Stick to French and combine it with an other Romance language 👍

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mebasta -- 19 Mart 2020; 21:0:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aww an English comment .Thanks for sparing time and effort.I am a science teacher at a secondary school.If I have to be honest I dont love my job Teenagers are not easy to deal with as you get older.Two years ago I wanted to do something challenging and decided to learn different languages .So I bought rosetta stone and studied french arabic russian spanish and even chinese It was amazing (chinese may be an exception)Now I'm reading bilingual books.I'll never give up.I'll change my job my whole life. It may seem hard but ALL CHANGE IS HARD AT FIRST MESSY IN THE MIDDLE AND SO GORGEOUS AT THE END thanks again .
  • Peki maaş konusunda bilgi verebilecek olan var mı İngilizce Almanca Fransızca Arapça Rusça bilenin maaşı ne kadar olur bu arada sadece fen öğretmeniyim başka alanda uzmanlığım yok
  • may be it is true that learning 5 languages at the same time is tough. so I made up my mind I will start with three languages english german and french I will pass toefl ibt test daf and test dalf and yds. Im a teacher and Im alreay 36 so it is a little late to start a new career in different fields instead of complete change I will be a civil officer again I will work at foreign represantative offices. this is also my dream job .Im tired of teaching the same things every year and going to school doesnt make me happy any more .What do you think do you have any suggestions?
  • nedret uludere N kullanıcısına yanıt
    eğer 5 i de b2/c1 seviyesine getirirsen alacağın maaşı sen belirlersin (çok büyük rakamlar)

ama bunun pek olacağına ihtimal vermiyorum, yani bu kadar kısa süre içerisinde, aşırı yetenekli birisi olsan bile 4 yeni dili b2/c1 seviyesine getirmen 4-5 yılını alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nichtsdestoweniger -- 28 Temmuz 2020; 18:32:18 >
  • cevap için çok teşekkür ederim aydınlatıcı oldu bu dilleri öğreneceğim ve daha fazlasını uzun yıllar alacağını da sanmıyorum bazı sağlık ve hukuki sorunlarım var yakın zamanda ikisinin de hallolacağını düşünüyorum sonrasında çalışmalarıma başlayacağım tekrar teşekkür ederim ...
  • Öğretmenlikden soğumuş bir birey daha Haklısınız gerçi meslekde tatmin yok bakıcılıkla geçiyor olay. Bir müddet sonra ben ne oldum ya diye sorguluyorsunuzdur heralde çünkü meslekte tatmin yok yaptığınız işe kendiniz bile saygı duymamaya başlayınca mutsuz oluyorsunuz öğretmenlikte bu mesleklerden biri.

4-5 dili C1 seviyesinde 5 yılda dahi konuşmazsınız Ben okumadım amma mütercim tercümanlık okuyan kişiler dahi bunu başaramıyorken zaten dersler ağır 2. 3. dil için yurtdışında o dilin bulunduğu ortamda bulunulmadan o dilin hakkını verecek seviyede olunamadığı biliniyorken. İmkansız diyorum maksimum orta seviyeye gelir kitap, yazı vs okursunuz

Mesajlarınızı okudum. Kısaca, ben sizi anladım, kendinizi başka yollarla tatmin edin. İç huzurunuzu başarı elde etmeye bağlamayın bu saatden sonra bence çünkü bu dil öğrneme isteğiniz/takıntınız hırs ile başlayıp kendinizi hırpalamaya kadar gidecek gibi duruyor başarısız olunca hedef tahtasına kendinizi koyacak gibi duruyorsunuz. İç Huzur önemli

Ayrıyeten, Dış işlerinde vs memur , diplomat olmak için vs 31 yaş üstü sınavlara giremiyor diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 13 Ağustos 2020; 13:16:22 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.