Şimdi Ara

İNGİLİZCE BİTMİŞTİR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
17.900
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu kurs hakkında bilgileriniz var mı veya katılanlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammed_199

quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

Speaking için hiç bir şey bekleme hatta hiç ingilizce konuşulmadığı için -0- olarak düşün.

faka gramer olarak ben Türkiye'de herhangi bir yerde böyle bir gramer anlatımı olacağını düşünemem.
    Kurs aylık 300-TL ve yaklaşık 8 ay sürüyor. Her ayın parasını vererek devam ediyorsun. İstediğin zaman bırakabilirsin.

Mustafa Hoca iyi ama Türkçe gramer konusunda bizi çok "ti"ye alıyor.
    Kursa gidince şunu anladım. Üniversite mezunu adamım ama Türkçe gramer bilmiyormuşum hatta bilmiyormuşuz....

-8 ay boyunca hiç bir şeyle ilgilenmeyeceğim
    -sadece İngilizce'ye kendimi vereceğim
    -her hafta hocanın vereceği ödevlere en az 10 saat ayıracağım diyorsan tavsiye ederim.

Tüm ingilizce sınavlarda başarılı olursun.

Bizim gibi derslere gitsende, iş-güç, çoluk-çocuk derken birde ödevleri yapmazsan hiç bir şey elde edemezsin.

Dediğim gibi konuşma sıfır gramer 10 numara...

Karar senin...

cevaplar için teşşekkür ederim acaba kelime bilgisi ne oranda artıyor bu konuda bilgi verirmisiniz

Alıntıları Göster
    beyler böyle kurslar kaldımı? Yurtdışındaki çoğu hocayı takip ederseniz, grameri yasaklıyor. Bunlar hala tam gramer gidiyor! İlerde konuşabilmek istiyorsanız gramerle uğraşmayın. Negatif etkisi çok büyük. Zor konuşmamızın, konuşurken çekinmemizin, konuşmaktan korkmamızın, hata yaparız diye korkmamızın tüm sebebi gramer ve eğitimi.
    edit: eğer benim ingilizceyle işim olmaz sınavı geçeyim yeter diyorsanız(ki çok saçma bir düşünce olur, adamlar sınavdan çok sizin gerçekten ingilizce konuşup konuşmadığınıza önem verecektir.) Sorun yok, dediklerimi boşverin.
  • muhammed_199 M kullanıcısına yanıt
    Ben gittim. Müsait olduğumda paylaşırım.
  • quote:

heyecanla bekliyorum kardeşim.Uzun uzun bahsedersen çok sevinirim.Dersleri nasıl işliyor. Öğrencilerle nasıl ilgileniliyor.Söylendiği kadar mükemmel bir öğrenme stilimi.Şimdiden cevapların için teşşekkür ederim.
  • quote:

quote:

heyecanla bekliyorum kardeşim.Uzun uzun bahsedersen çok sevinirim.Dersleri nasıl işliyor. Öğrencilerle nasıl ilgileniliyor.Söylendiği kadar mükemmel bir öğrenme stilimi.Şimdiden cevapların için teşşekkür ederim.

Alıntıları Göster
    bende gittim, çok iyi hocadır mustafa hoca, speaking anlamında bir gelişme bekleme ama, gramer yapılarını falan çok iyi anlatır. bol bol okuma ödevi verir.
  • muhammed_199 M kullanıcısına yanıt
    Speaking için hiç bir şey bekleme hatta hiç ingilizce konuşulmadığı için -0- olarak düşün.

faka gramer olarak ben Türkiye'de herhangi bir yerde böyle bir gramer anlatımı olacağını düşünemem.
    Kurs aylık 300-TL ve yaklaşık 8 ay sürüyor. Her ayın parasını vererek devam ediyorsun. İstediğin zaman bırakabilirsin.

Kursa gidince şunu anladım. Üniversite mezunu adamım ama Türkçe gramer bilmiyormuşum hatta bilmiyormuşuz....

-her hafta hocanın vereceği ödevlere en az 10 saat ayıracağım diyorsan tavsiye ederim.

Bizim gibi derslere gitsende, iş-güç, çoluk-çocuk derken birde ödevleri yapmazsan hiç bir şey elde edemezsin.

Karar senin...
  • quote:

Karar senin...

cevaplar için teşşekkür ederim acaba kelime bilgisi ne oranda artıyor bu konuda bilgi verirmisiniz
  • quote:

quote:

Karar senin...

Alıntıları Göster
    beyler böyle kurslar kaldımı? Yurtdışındaki çoğu hocayı takip ederseniz, grameri yasaklıyor. Bunlar hala tam gramer gidiyor! İlerde konuşabilmek istiyorsanız gramerle uğraşmayın. Negatif etkisi çok büyük. Zor konuşmamızın, konuşurken çekinmemizin, konuşmaktan korkmamızın, hata yaparız diye korkmamızın tüm sebebi gramer ve eğitimi.
    edit: eğer benim ingilizceyle işim olmaz sınavı geçeyim yeter diyorsanız(ki çok saçma bir düşünce olur, adamlar sınavdan çok sizin gerçekten ingilizce konuşup konuşmadığınıza önem verecektir.) Sorun yok, dediklerimi boşverin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spongio -- 17 Şubat 2014; 20:39:42 >
  • Kelime haznenin gelişmesi okumana bağlıdır.
    Eğer hocanın ödevlerini birebir yaparsan yüzlerce-binlerce sayfa okumuş olcaksın.
    Kelime haznenin gelişmemesi mümkün değildir.

Bize önceleri hep gramer anlatıldı sonra da gramere gerek yok deniliyor.
    Konuşmana engel olurmuş.
    Konuşmaya engel gramer bilmemiz değil, grameri %100 doğru kullanmaya çalışırken;
    yok o muydu, yok bu muydu derken susup karşıdakinin suratına bakmaktır.
    (Bakınız : Cem Yılmaz son gösterisinde muhteşem örnekliyor)

Konuşurken hata yapmaktan korkmayın söyleyin gitsin.
    Eğer yanlışınızın daha sonra farkına varırsanız bunu bir daha yapmayacağınıza emin olun.
    Siz istesenizde beyniniz izin vermez.
    Hata Yapmaktan Korkmayın

Çocuklar gramer bilmeden konuşmayı öğreniyor diyerek gramerin gereksiz olduğu anlatıldı.

Çocuklar grameri bilirler (ezberleyerek) fakat gramer bildiklerini bilmezler.
    Memlekette 75 milyon adam var ve hepsi Türkçe konuşuyor.
    Türkçe'nin gramer kurallarını bilselerde bilmeselerde bu kurallara göre konuşuyorlar.

Bu kişilerden seçtiklerimize " hadi "x" konuda birşeyler yazalım diyelim "
    Sizce en iyi ve en güzel kimler yazacaktır?

En çok okuyanlar, yazanlar ve tabiki gramer kurallarını en iyi bilenler.

Okuma-yazma-dinleme-konuşma bir bütündür.
    "Bunların hiçbiri diğerinden ayrılamaz. " diyerek kısa keseyim.

Kalın sağlıcakla..
    "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cezayirli -- 18 Şubat 2014; 11:00:40 >
  • quote:

Kelime haznenin gelişmesi okumana bağlıdır.
    Eğer hocanın ödevlerini birebir yaparsan yüzlerce-binlerce sayfa okumuş olcaksın.

Konuşmana engel olurmuş.
    Konuşmaya engel gramer bilmemiz değil, grameri %100 doğru kullanmaya çalışırken;

Eğer yanlışınızın daha sonra farkına varırsanız bunu bir daha yapmayacağınıza emin olun.
    Hata Yapmaktan Korkmayın

Çocuklar gramer bilmeden konuşmayı öğreniyor diyerek gramerin gereksiz olduğu anlatıldı.

Türkçe'nin gramer kurallarını bilselerde bilmeselerde bu kurallara göre konuşuyorlar.

Kalın sağlıcakla..
    "
    ingilizce biliyorum demek istiyormusun

1. bol bol dinle, gece gündüz, sabah akşam dinle. tv izle, dizi izle, film izle, dinlemek çok çok çok önemli

2. bol bol oku, basit çocuk kitapları ile başla

3. hergün en az 20 dakika konuş ( mümkünse anadili ingilizce olan birisi ile, internette ücretli ücretsiz seçenek çok, mümkünse profesyonel ücretli destek al )

bunların dışında öğrendiğiniz gramere 3 yıl gece gündüz çalışsanız bile ingilizce biliyorum diyemezsiniz yıllarınız çöp olur malesef,

yukarıdaki ilk 3 maddeyi deneyin 6 ay sonra konuşmaya başlarsınız
    yada 10 yıl gramer çalışın ama gene ingilizce biliyorum demeniz mümkün değil malesef.
  • quote:

Kelime haznenin gelişmesi okumana bağlıdır.

Konuşmana engel olurmuş.

Hata Yapmaktan Korkmayın

Kalın sağlıcakla..
    "

olay sıfır gramer değil? Zaten grameri dinleyerek konuşarak öğreneceksin. Grameri Matematik gibi çalışmak ise kesinlikle tamamen saçmalık. Ve engel olan da bu.
    Yani olay gramerin hiç olmaması değil, Grameri konuşarak dinleyerek öğrenmek.
    Konuşamadıktan sonra x konuda istediğini yaz, ne iş dünyasında ne de başka bir mesleki alanda işe yaramaz. Sosyal alanda zaten hiçbir işe yaramaz. Bu kafayla devam etmeyin bence.
  • spongio kullanıcısına yanıt
    :) Siz sadece konuşarak öğrendiniz demek ki. Ne kadar güzel

Madem konuşularak öğreniliyor.
    Biz boşuna Türkçe aldık okulda o zaman.

Gramer şu işe yarar deneyelim :http://onedio.com/haber/turkce-imla-testi-246600
  • quote:

:) Siz sadece konuşarak öğrendiniz demek ki. Ne kadar güzel

Madem konuşularak öğreniliyor.
    Biz boşuna Türkçe aldık okulda o zaman.

Gramer şu işe yarar deneyelim :http://onedio.com/haber/turkce-imla-testi-246600

ben konuşarak öğrendiğimi iddia etmiyorum, fakat gramer ile 8 yılda öğrenemediğimi size belirteyim.
    Siz boşuna türkçe almadınız, ben de boşuna almadım. Ama daha türkçe bilmeyen adama abi gel sana şu de'ler ayrı yazılır, burada yumuşama olur, burada daralma olur dersen işler karışır.
  • spongio kullanıcısına yanıt
    Mustafa Hoca sizin dediğinizi savunuyor işte.
    Bir dilin grameri için harcanacak zaman en fazla 100-120 saattir diyor.
    Yok öyle 5-6 kur 400-500 saat kurs gör hepsi boş diyor.

100 saat gramer çalış sonra sürekli oku, konuş ve yaz.

Bir dil öğrenmek için konuşman lazım yok gramer öğrenmen lazım diyenlere
    takılmayın bu kişilerden olmayın.

Siz hiç hayatınızda konuşa konuşa avukat,mühendis olan duydunuz mu?
    Bir şey öğrenmek istiyorsan o konuda okuyacaksın, dinleyeceksin, başkaları ile konuşacaksın
    ve bunlarla ilgili bilgilerin kalıcı olmasını sağlamak için mutlaka yazacaksın.

Bu dörtlü bir bütündür.
  • quote:

Mustafa Hoca sizin dediğinizi savunuyor işte.
    Bir dilin grameri için harcanacak zaman en fazla 100-120 saattir diyor.
    Yok öyle 5-6 kur 400-500 saat kurs gör hepsi boş diyor.

100 saat gramer çalış sonra sürekli oku, konuş ve yaz.

Bir dil öğrenmek için konuşman lazım yok gramer öğrenmen lazım diyenlere
    takılmayın bu kişilerden olmayın.

Siz hiç hayatınızda konuşa konuşa avukat,mühendis olan duydunuz mu?
    Bir şey öğrenmek istiyorsan o konuda okuyacaksın, dinleyeceksin, başkaları ile konuşacaksın
    ve bunlarla ilgili bilgilerin kalıcı olmasını sağlamak için mutlaka yazacaksın.

Bu dörtlü bir bütündür.
    Acaba bu kursa başka giden oldumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yujibey

Acaba bu kursa başka giden oldumu?

Alıntıları Göster
    Gramer önemlidir, etrafımızda 7/24 ingilizce konuşan insanlar olmadığı için grameri "maruz kalarak" öğrenmek diye bir şey yoktur bizim açımızdan. Doğru cümle nasıl kuruluyordu diye düşünmek de doğal bir davranıştır, zira bir kere düşünme işlemini yaptığınızda aynı kalıp cümleyi kurmanız bir dahakine çok daha kolay olacaktır. Ne olacaktı düşünmeden zart zurt konuşulacak mı sanıyordunuz?
  • bazı aklıevvellerin konuşurken sanki gramer olmazmış gibi davranmalarına yıllardır

değişik bakıyorum örneğin Türkçede dün istanbula gittim deriz peki

hangi geri zekalı bu cümledeki dün öğesini yarın yaparsak yarın istanbula gittim

der ohalde bu durum İngilizcede de böyle değilmidir gramersiz konuşan bir geri zekalı ancak

bu ülkede vardır herhalde veya konuştuğunu iddia eden işte böyle andavallar yüzünden

İngilizce eğitimi hep sekteye uğramaktadır.Bir insana bir dilde cümle kurmayı ve

kurulan cümleyi anlamayı analizi öğrettiğinizde o dili öğretmiş olursunuz

gramersiz konuşan bir angut bulursanız bir yıllık maaşımı vermeyi taahhüt ediyorum

ama lütfen noter huzurunda ve canlı yayında bu angut ortaya çıksın allah rızası için

tek şartım budur saygılar
  • Bence Mustafa hoca Türkiye'de bu işi yapan en kaliteli insan. Mutlaka dersine girilmeli. Müfredatı anlatma Şekli gerçekten çok kaliteli. Adam bu işi gerçekten bitirmiş. Ancak mantığını kapmak önemli olan. Ben ve 5 arkadaşım genel müdürlükteki derslerini duyunca kendi ofisinde ders aldık. Adamın ne yaptığını önce anlamıyorsunuz ama taşları tek tek yerlerine oturtuyor. Sabır ve 9 ay sistemli çalışma ile gerçekten çok önemli mesafe katedebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: irecep34

Bence Mustafa hoca Türkiye'de bu işi yapan en kaliteli insan. Mutlaka dersine girilmeli. Müfredatı anlatma Şekli gerçekten çok kaliteli. Adam bu işi gerçekten bitirmiş. Ancak mantığını kapmak önemli olan. Ben ve 5 arkadaşım genel müdürlükteki derslerini duyunca kendi ofisinde ders aldık. Adamın ne yaptığını önce anlamıyorsunuz ama taşları tek tek yerlerine oturtuyor. Sabır ve 9 ay sistemli çalışma ile gerçekten çok önemli mesafe katedebilirsiniz.
    Bu kurs tamamen zaman kaybı. Gramer mıramer hikaye. Kurs sonunda İngilizce konuşamadıktan sonra hiçbir işe yaramaz. Mustafa hoca dedikleri kibirli, kasvteli, kendini beğenmiş bir tipleme.. Adama soru sormak Amerika'ya Irak'tan ne zaman çekileceksin sorusunu sormak gibi bir şey sanki. Haftada bir gün kalkıp kursa gidersin, adam gelmez, yok işi çıktı, yok bilmem ne, bahaneleriyle. Bursa'dan gelen vardı. Bir düşün ya; adam kalkmış gelmiş hoca yok. Kaybettiğim 7 ayıma yazık.
    İngilizce öğrenmek istiyorsan adam gibi bir kursa git kardeşim. Okuma, yazma, anlama ve konuşma yapmalısın. Bunların dördünü birden yapmazsan zaman kaybedersin ki hayat o kadar uzun değil. Ha şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Daha kursa yeni başlamış insanlara -İngilizce düşünme diye bir şey yoktur, varsa bu konuda benimle tartışmak isteyen getirsin.- diye slogan üretmiş. Ulan nereden bilelim var mı yok mu daha yeni başladık biz İngilizceye.. Ve İngilizceyi öğrenince anladım ki İngilizce düşünmek diye bir şey VAR. Tüm dünya bunu kabul ediyor. Bi bu akıllı.
    Sen nasıl öğrendin dersen cevabım: bu kurstan değil.
  • Eger ingilizce temeliniz varsa kesinlikle gidin. Ben ayni yontemi kullanab farkli bir hocadan ders aliyorum. Daha iyi ve soru sorulabilir bir hoca. Peki neden gidiyorum.

Konusmam idare eder. Okumamda ayni sekilde. Fakat takildim. Gramere ihtiyacim var zengin cumle kurabilmem icin. Edat ne sifat ne tamlama ne hepsini bilmeliydim. Suan kur gununu iple cekiyorum cunku anlatilanlar hata yaptigim yada merak ettigim seyler.

Ayrica belirteyin bir kursa gidersiniz 10 ayda zamanlari ogrenir. Ama bu tur hocalar 2 gunde hemde hepsini.

Eger sifirdan basliyorsaniz bu kurslar sizin icin uygun degildir. Ama en azindan belirli bir seviyeniz varsa hic bir kitapda bulamayacagiz bilgiler anlatilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusuf_128

Eger ingilizce temeliniz varsa kesinlikle gidin. Ben ayni yontemi kullanab farkli bir hocadan ders aliyorum. Daha iyi ve soru sorulabilir bir hoca. Peki neden gidiyorum.

Konusmam idare eder. Okumamda ayni sekilde. Fakat takildim. Gramere ihtiyacim var zengin cumle kurabilmem icin. Edat ne sifat ne tamlama ne hepsini bilmeliydim. Suan kur gununu iple cekiyorum cunku anlatilanlar hata yaptigim yada merak ettigim seyler.

Ayrica belirteyin bir kursa gidersiniz 10 ayda zamanlari ogrenir. Ama bu tur hocalar 2 gunde hemde hepsini.

Eger sifirdan basliyorsaniz bu kurslar sizin icin uygun degildir. Ama en azindan belirli bir seviyeniz varsa hic bir kitapda bulamayacagiz bilgiler anlatilir.
    beyler hangi kurs bu tam olarak bende kurs arıyorum ielts hedefim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.