Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

4k Bluray Filmler Hangileri Olacak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
332
Cevap
7
Favori
11.735
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Sinema Genel >> 4k Bluray Filmler Hangileri Olacak ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    10467 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: titanic70

quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

4k olarak The Revenant ve The Fifth Element izledim.The Revenant 31gb , The Fifth Element 90gb.İkisinin görüntüsü de ortalamaydı.Özellikle The Fifth Element 35mm'den aktarım olduğu için çok grenliydi.1080p bluray filmlerin çok da ötesinde bir keyif alamadım.İndirdiğim başka 4k filmler de var.İzledikçe yorumlarımı paylaşırım.Tv Samsung 60KU700 4k HDR tv.

Aynen Dostum İzlediğin 4k Filmleri Burada Paylaşırsan Seviniriz Aynı Zamanda Bende Artık Bu 4k Teknolojisini Gereksiz Duymaya Başladım Yapılan Yorumlara Göre 1080p Den Farkı Nerdeyse Yokmuş Gibi Yapılan Yorumlar Var..

Fark var ama öyle çok bir fark yok. Yani 720p ye göre farklılık var mı 1080p ye göre az fark var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    550 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

quote:

Orijinalden alıntı: titanic70

quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

4k olarak The Revenant ve The Fifth Element izledim.The Revenant 31gb , The Fifth Element 90gb.İkisinin görüntüsü de ortalamaydı.Özellikle The Fifth Element 35mm'den aktarım olduğu için çok grenliydi.1080p bluray filmlerin çok da ötesinde bir keyif alamadım.İndirdiğim başka 4k filmler de var.İzledikçe yorumlarımı paylaşırım.Tv Samsung 60KU700 4k HDR tv.

Aynen Dostum İzlediğin 4k Filmleri Burada Paylaşırsan Seviniriz Aynı Zamanda Bende Artık Bu 4k Teknolojisini Gereksiz Duymaya Başladım Yapılan Yorumlara Göre 1080p Den Farkı Nerdeyse Yokmuş Gibi Yapılan Yorumlar Var..

Fark var ama öyle çok bir fark yok. Yani 720p ye göre farklılık var mı 1080p ye göre az fark var

Gerek Yok Diyorsun Yani :)

• Yarbay
    10467 Mesaj

Gerek var ama minimum 55" bir tv varsa gerek var yoksa farkı anlamak zor

|
    |
    titanic70 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Seri'yi komple görmek isterdim ben 4k olarak
    |
    |

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Seri'yi komple görmek isterdim ben 4k olarak

Seri O Kadar Güzelki Artık Bizleri 1080p Kesmez Oldu :)

Kesinlikle öyle kitapları okumadıysan onlarıda tavsiye ederim filmler'den daha güzel
    |
    |

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Kesinlikle öyle kitapları okumadıysan onlarıda tavsiye ederim filmler'den daha güzel

Kitapları 2 Yıl Önce Ayrı Ayrı Alıp Okudum Evet Kitaplar Her Zaman Ki Gibi Muhteşem :) Fakat Filmide Öyle Peter Jackson İşini Harika Yapmış
    |
    |

http://urun.gittigidiyor.com/dvd-blu-ray/batman-v-superman-4k-ultra-hd-uhd-4k-film-241935521

209,00 TL
    23,22 TL Taksitle

Bu fiyata filmi alan da olur şimdi

Yurt dışı sitelerinden alınsa en fazla 100 tl eder kargo dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdr-2015 -- 25 Ekim 2016; 21:41:59 >
    |
    |
    Unutmayın ! Demokratik bir hukuk ülkesinde yaşıyorsunuz. Dini inancınıza "arabesk" yaşantınıza göre kurallar belirleyemezsiniz. Eğer ki hakiki bir inanca ve sadakate ihtiyacınız var ise onları ancak hak hukuk ve adalette bulabilirsiniz.

• Yarbay
    3858 Mesaj

4k player lazım ama sadece yurt dışında satıyorlar fiyatları 1200 tl falan

İnşallah 3 yıl sonra ben de 4k tv ve oynatıcı almayı düşünüyorum

|
    |
    erol.star kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Unutmayın ! Demokratik bir hukuk ülkesinde yaşıyorsunuz. Dini inancınıza "arabesk" yaşantınıza göre kurallar belirleyemezsiniz. Eğer ki hakiki bir inanca ve sadakate ihtiyacınız var ise onları ancak hak hukuk ve adalette bulabilirsiniz.
  • Yarbay
    18620 Mesaj

Bunları oynatabilmen için Bluray destekli oynatıcı olması gerekiyor elinde aksi halde çalıştıramazsın.
    |
    |
    erol.star kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Intruder

quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

Titanik gerçek 4k olarak gelir kesin

Filmin çekim detayları
    35 mm (Eastman EXR 50D 5245, Kodak Vision 500T 5279)

35 mm film çözünürlügü maksimum 6k (6144×4668 piksele eşdeger)
    Ayrıca The Lord of the Rings serisi 35mm çekilmiştir

Güzel bilgiler veren bir arkadaşa ek olarak:

35/70mm Film her türlü dijitali ezer geçer zaten.
    Sırf maliyeti ucuz dijital kullanılıyor.
    200 GB'lık SSD'lere kopyalamak filmden çok daha ucuz. Hemde geri dönüşümü var tabi.

4K Bluray'ler 128 GB'lık BD XL ile gelecekti ancak diskler halen yaygınlaşmadı.
    Şimdilik HEVC avantajı sayesinde disklere sığmakta.

Bana sorarsanız 4K tam bir saçmalıktır.
    Ufacık TV'lerde (65 inç ve altı için yazıyorum) 4K çok fazla.
    Çoğu cep telefonunda 2K ekran var saçmalığın bir ileri boyutu da bu.

Sinemalarda özellikle yeni nesil dijital sinemalarda 2K DCP formatı kullanılıyor.
    Bunlarda H264 bunlarda 1080p dikey çözünürlükte çoğunluk 2048x1080
    4K dijital olanlarda var ancak filmler genelde 2K yayınlanıyor

Satış politikaları
    Göz boyama başka birşey değil.

IMAX'e gelince çoğu film DMR yani Dijital Media Remastering sayesinde normal kameralarla alınan görüntü çözünürlükleri dönüştürülüyor.
    Yani buda gerçek IMAX yapmıyor görüntüyü.

Fazla karıştırmadan 1080p yeterlidir.

Gerçek bir vizyonsuzluk örneği.

|
    |

• Yüzbaşı
    873 Mesaj
    Daha çoooook zamanı var bu işin çokk.

Ufaktan ufaktan 4k filmler düşmeye başladı ama yaygınlaşması 1-2 yılı alır

|
    |
    Hing Hong kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bir ay önce Galaksinin koruyucuları blu ray diskini almıştım.Görüntü o kadar kusursuzdu ki agzım açık kaldıFilmin ortalama video bitratesi 30 mbps ve tüm film boyunca neredeyse hiç pikselleşme olmadıgını fark ettim.Megabit oranı fazla oluca kusurlar daha belirgin oluyor genelde.Neyse ki öyle bir şeye rastlamadım

• Yarbay
    10467 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

Bir ay önce Galaksinin koruyucuları blu ray diskini almıştım.Görüntü o kadar kusursuzdu ki agzım açık kaldıFilmin ortalama video bitratesi 30 mbps ve tüm film boyunca neredeyse hiç pikselleşme olmadıgını fark ettim.Megabit oranı fazla oluca kusurlar daha belirgin oluyor genelde.Neyse ki öyle bir şeye rastlamadım

Az önce x-men Apocalypse yi izledim 4k ve 60mbps görüntü kusursuz du harikaydı

|
    |

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

Müjdeler Martian tarzan warcraft life of pi gibi birçok film zamunda da 4k olarak hemde 12-13 gb okarak çıkmaya başlamış.

onlar gerçek 4k değillerdir ama riplidir yani bir remux 1080p film bile en az 15 gb :) 4k lar nasıl 12 13 gb olsun ortalama bir 4k film zaten 30 35 gb falandır
Reklamlar
e-ticaret
üniversite
Lastik Fiyatları
haberler
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.