Şimdi Ara

499 TL Gigabyte B450M S2H AMD B450 3600 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 mATX Anakart (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.092
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Anakartın ekran kartı takmayı destekliyor. Ama işlemcinin üzerinde ekran kartı yok. İşlemcide olması gerekiyor.

AMD AM+ ürün grubunda sadece APU dediğimiz 2200g, Athlon3000, 2400g, 4300-4600-4700 gruplarında ekran kartı var.

Diğer arkadaşların dediği gibi ucuz ikinci el kartlardan alın. Sıfır ekran kartı almayın. 500 TL'ye aldığınız sıfır ekran kartı ile 100 TL'ye aldığınız ikinci el arasında fark olmayacaktır.

Ana konuya dönersek bu anakart (B450M s2h) en iyi ucuz çözümdür. OC ile uğraşmazsanız arıza yapma olasılığı da epey düşüktür. m2 de destekliyor. gayet iyi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcake± -- 23 Haziran 2021; 11:23:10 >
  • mcake± kullanıcısına yanıt

Hocam herkese soruyorum senin özelinde, dün wd green 480 gb ssd aldım m.2. 404 TL'ye ama SATA imiş sanırım. Kötü mü ettim ki ne dersiniz. Benimde alacağım anakartta tek m.2. slotu var.

Teşekkürler güzel bilgiler için. İkinci el baktım ama bulunduğum ilde pek yok 100tl ye. 200tl civarı. Bir de kendime almayacağım, sıkıntı vs olsun istemiyorum. Bir de şirkete alınacak, vergi, kdv vs biraz daha uygun oluyor. O yüzden sıfır olursa daha iyi olur.

https://www.n11.com/urun/msi-nvidia-geforce-gt-710-2gd3h-lp-2-gb-64-bit-ddr3-ekran-karti-83505

İş görür mü sizce?

• Kamece kullanıcısına yanıt

Nereden aldınız amazon ise kutuyu açmadan 1-2 hafta bekleyin daha uygununu bulursanız iade edersiniz bulamazsanız kullanırsınız.

Ancak 404 TL'ye 480gb wd marka m2 almışsınız bence kullanın. Dolar kurusürekli çıkışta. Bu fiyatı çok ararsınız bence.

Ayrıca sata m2 ile nvme m2 arasında atla deve fark yok. Açılış ve oyun loadinglerinde aynı. Farkı bariz olarak hissedilmez. Render, video yada resim işleme adobe, vegas gibi uygulamaları kullanmıyorsanız sata ssd almışsınız kullanın gitsin.

HDD ile SSD arasında çok ciddi fark var eyvallah. Ama Sata ile m2 arasında o kadar belirgin değil.

Aynen hocam Amazondan aldım. Dediğiniz gibi benim yüksek beklentilerim yok veya o fark dediğiniz gibiyse kesinlikle anlayamam. :)) Bir adet bahsettiğimizden aldım. bir adette asus b450m - k aldım 497 liraya. şimdilik bilgisayarımın ilk parçaları bunlar. Özelden bir kaç soru daha sorabilir miyim hocam bilgisayar ile ilgili müsaitseniz.

• Kamece kullanıcısına yanıt

Est. hocam, başlığı saptırmayalım. Ki zaten İndirim de bitti. Satıcı 100'er lira koymuş anakartlara. 599 TL yüksek kaçıyor fiyat olarak...

• 1 senedir kullanıyorum. Ryzen 5 1600 AF, 8gb RX580 ve 2x8GB 3200 MHZ ram ile. Bir sıkıntı yaşatmadı. Dahili ekran kartı olan bir işlemciniz var ise üzerinde çıkış var. Onun haricinde ekran kartı yok görüntü vermez. OC falan yapılıyor sanırım ama ben çok uğraşmadım. Geçen 400 küsür TL'ye almıştım. Bence ideal bir anakart bütçesi alt orta seviye olanlar için.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.