Şimdi Ara

48 Khz üstü çızırtı yapıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar0linkteki kartı aldım. 5.1 sinema sistemine optik ile bağladım. ancak 48 khz üstü seçince çızırtı oluyor. kart 192 khz destekliyor. o kadar para verdim kullanamıyorum. sorunu nasıl

çözebilirim ?

• Ses sisteminiz nedir? Ve de cızırtılı sesi ne zaman alıyorsunuz? Film yada oyunda çıkışı 5.1 olarak ayarladığınız zaman mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Ses sisteminiz nedir? Ve de cızırtılı sesi ne zaman alıyorsunuz? Film yada oyunda çıkışı 5.1 olarak ayarladığınız zaman mı?
    PC'de MP3 olsun,youtube'de video olsun çızırtılı hep. samsung HT-E455 sinema sistemi bağlı bilgisayara. optik kablo toslink ile bağlı, ses kartı Asus STRIX RAID DLX 7.1...

optik olarak bağlıyken zaten 5.1 olarak ayarlanmıyor. pc de kurulu olan ses kartı yazılımı otomatik optik bağlantı olarak işaretliyor.

acaba sinema sistemi 48khz üstü desteklemiyor mu ?
  • Muhtemelen ses sistemi optik bağlantıda 48khz üstünü desteklemediği için sıkıntı oluyor. Bu arada ses kartınızın sayfasında Dolby live yada dts Connect özelliklerini görmedim. Ses kartının sürücüsünde bu şekilde bir seçenek var mı?

Bu özellikler sesin dts yada Dolby olarak kodlanıp optik üzerinden 5.1 olarak aktarılmasını sağlar.

Eğer yoksa asus’un daha eski modeli olan xonar dsx yada d1 gibi kartlarında bu özellikler vardı diye hatırlıyorum. Eğer ses kartını sadece optik bağlantı için aldıysanız ve alalı henüz 14 gün olmamışsa iade edin ve o dolby live yada dts Connect özelliği olan modellerden birini alın derim.

• quote:

Muhtemelen ses sistemi optik bağlantıda 48khz üstünü desteklemediği için sıkıntı oluyor. Bu arada ses kartınızın sayfasında Dolby live yada dts Connect özelliklerini görmedim. Ses kartının sürücüsünde bu şekilde bir seçenek var mı?

Bu özellikler sesin dts yada Dolby olarak kodlanıp optik üzerinden 5.1 olarak aktarılmasını sağlar.

Eğer yoksa asus’un daha eski modeli olan xonar dsx yada d1 gibi kartlarında bu özellikler vardı diye hatırlıyorum. Eğer ses kartını sadece optik bağlantı için aldıysanız ve alalı henüz 14 gün olmamışsa iade edin ve o dolby live yada dts Connect özelliği olan modellerden birini alın derim.
    sinema sisteminin kullanım kılavuzuna baktım bütün bağlantılarda 48 khz destekliyor. Analog olarak bağladım oldu.192 khz-24 bit de çızırtısız çalıyor.ama demekki ses sistemiyle alakası yokmuş.ses sistemi desteklediği kadar çalıyor 48khz de.yani pc den çıkış 192 khz ses sitemi bunu 48 khz olarak çalıyor..optik bağlantıda da böyle olmuyor çızırtı yapıyor.

dediğiniz kartı 7 sene kullandım zaten ondan olmuyordu.o bozulunca bunu aldım.siz deyince hatırladım.. dediğiniz gibi dts olmadığı için optik'de sorun çıkarıyor.

ses kartını kasım ayında almıştım.onu artık ikinci elden satarım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Light.blue -- 17 Haziran 2018; 15:57:22 >

• Ses sistemine analog olarak bağlantı yaptığınızda dijitalden analoğa dönüşümü ses kartının dac’ı yapar o yüzden 192 khz olarak çalabilirsiniz. Ama optikten aktarım yaptığınız zaman dijitalden analoğa dönüşümü ses sisteminin dac’ı yapar. İşte bu yüzden 48 khz üzerinde hışırtı oluyor.

• quote:

Ses sistemine analog olarak bağlantı yaptığınızda dijitalden analoğa dönüşümü ses kartının dac’ı yapar o yüzden 192 khz olarak çalabilirsiniz. Ama optikten aktarım yaptığınız zaman dijitalden analoğa dönüşümü ses sisteminin dac’ı yapar. İşte bu yüzden 48 khz üzerinde hışırtı oluyor.
    Teşekkürler ilgi ve alakanız için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.