Şimdi Ara

47LW5500-47PFL7696 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu iki televizyondan birini almayi dusunuyorum.Televizyonu agirlikli olarak film izlemek icin kullanicam.Arada da PS3 oynuyorum.Philips ambilight olayi cok cekici ayni zamanda philips televizyonlarin renkleri bana cok basarili geliyor.Ama filmlerdeki altyazi problemleri,usb den film oynatmamasi vs problemler keyif kaciriyor.Lg nin her formati desteklemesi,duzgun altyazi vs en buyuk artisi.Forumdaki yazilari da okudum ama ne kadar cok okursaniz o kadar kafaniz karisiyor.Bu arada tv yle birlikte media player da almayi dusunuyorum.

Fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi paylasirsaniz sevinirim.......

• Yazılım güncellemesi gelmiş..

quote:

Orijinalden alıntı: boylum

Evet arkadaşlar son çıkan yazılımla 7606 serisi (bendeki deneyebildiğim TV) artık USB den de 3D filmler oynatılıyor. Ayrıca altyazıda var.
    Devam eden sorunlar ise DTS yok.
    Altyazı küçük ve bazı Türkçe harfler yanlış çıkıyor.
    bendeki 47 7606 nın yazılım linki
    http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=TR&slg=TUR&sct=7000_SERIES_FLAT_TV_SE&cat=TELEVISIONS_CA&session=20111018141318_94.55.226.136&grp=SOUND_AND_VISION_GR&ctn=47PFL7606H/12&mid=Link_Software&hlt=Link_Software

http://forum.donanimhaber.com/m_50568510/mpage_6/tm.htm

Bu da benim yaptığım yorum..

quote:

Orijinalden alıntı: mightywings

Bugün Teknosa'ya 55LW5500, 55LW650S, 47LW570S veya 47LW650S modellerinden birini almak için gitmiştim. Aslında dahili uydu alıcılı bir model almayı düşünmüyordum, sadece 200Hz olduğu için 650S'e bakıyordum ve 570S hiç listemde yoktu ancak 47 inçte fazladan bir indirim gördüğüm için ve hatta 47LW5500'den 100 TL ucuz olduğu için 47 inçte 5500 yerine 570S almak mantıklıydı.

Daha sonra maç yayınlarında 200Hz'in fark yaratabileceğini duyduğum için bunu denemek istedim ve D&R'dan gidip 2006 Dünya Kupası Belgeseli'ni alıp Teknosa'ya geldim ve aynı anda tüm televizyonlarda maç görüntülerini izledim. Yaklaşık 30 dakika kadar izledikten sonra 5500, 570S ve 650S arasında hiçbir fark olmadığını gördüm. Bu arada Philips 47PFL7696 modelini de yakınen izledim ve onda da akıcılık adına farklı bir görüntü görmedim.

Bu noktada 55LW5500 ile 47LW570S arasında ekran boyutu açısından gidip gelirken görevli arkadaşlar tekrar Toshiba'nın HD demo videosunu taktılar. Zaten uzun bir süre izlemiştim ancak hep LG'lerin yoğun olduğu bölgede durmuştum. Bu sefer Philips 7606 ve 7696 modellerini de dikkatlice izledim ve gördüm ki Philips'in görüntü kalitesi hem parlaklık hem de netlik olarak LG'lerden daha üstün.

Sizin yukarıda yazdığınız cümlelere kelimesi kelimesine katılıyorum ve hatta ben de aynı şekilde kumadandayı alıp bütün panelleri aynı modlara (vivid ve canlı) getirerek aynı kontrast ve ışık seviyelerini ayarladım.

Muhtemelen aynı demo videoyu izledik çünkü özellikle deniz kenarındaki gökdelenlerin olduğu manzara görüntüsü hava kararıp geceye döndüğünde şehrin ve binaların ışıklarını tek tek canlı ve de pussuz olarak veren sadece Philips televizyonlardı (Sony ve Samsung'un üst modellerini ayrı tutuyorum, uzakta olduğu için onları test etmedim.).

Bir de marina da gezen kırmızı tişörtlü kız vardı videoda. Onun da tişörtü diğer televizyonlarda eflatun ile kırmızı arası bir renk verirken Philips televizyonlarda gerçek kırmızı renginde görünüyordu ve ayrıca tişörtünün markası kabartma simge Philips televizyonlarda pussuz ve belirgindi.

Doğal olarak ben de tercihimi 2879 TL'ye Philips 47PFL7696 modelinden yana kullandım.

• Oncellikle aldigin fiyat super 47PFL7696 lar 3.500 civari ,paralel ithalatta 3100 civari gozukuyor o da tek cekim.Msj ini 47LW5500 u aldiktan sonra gordum :)Bugun Vatan da 3100 tl world a 10 takside dusmus.Philips televizyonlarinin renkleri benim cok hosuma gitmesine ragmen hem genel yorumlardan dolayi problemsiz kullanmak istedigimden hem fiyat performans olarak degerlendirdigimde lg yi tercih ettim.Umarim dogru secimi yapmisimdir :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: sauvage

Oncellikle aldigin fiyat super 47PFL7696 lar 3.500 civari ,paralel ithalatta 3100 civari gozukuyor o da tek cekim.Msj ini 47LW5500 u aldiktan sonra gordum :)Bugun Vatan da 3100 tl world a 10 takside dusmus.Philips televizyonlarinin renkleri benim cok hosuma gitmesine ragmen hem genel yorumlardan dolayi problemsiz kullanmak istedigimden hem fiyat performans olarak degerlendirdigimde lg yi tercih ettim.Umarim dogru secimi yapmisimdir :))

Hayırlı olsun.. LW5500 de fena değil.. cumartesi günü Teknosa'da turuncu indirimi fiyatı 2799 TL'ydi. LW570S ise 2699 TL'ydi.. 200-300 TL çok önemli değil de 570S de ilave olarak dahili uydu alıcı var.. ama ihtiyacınız yoksa önemi de yok..

Sonuç olarak aldığınız fiyat kötü değil.. güle güle kullanın..

• Tesekkurler guzel indirim olmus kacirmisiz :))
  • Merhaba,

Ben sauvage arkadaşımızın henüz satın almamış versiyonuyum diyebilirim:)
    SD yayın seyretmeyecegim, oyun da oynamaya vaktim yok. (aslında artık hiçbirseye vakit yok ve sanki buna inat herhangi birsey almak gün be gün zorlaşıyor)
    Konuyu dağıtmadan;
    1-3D izleyecegim.
    2-Full HD 2D film izleyecegim.
    3-DTS çözen optik girişli JBL sistemimi baglayacagım.

Bu kıstaslar altında bu hafta içinde gidip 2 TV'yi de yerinde inceleyecegim ama burda da teknomarketteki ürünlerin ayarlarının farklı ve/veya inoptimal olma ihtimali dolayısıyla yanlıs karar verme ihtimali korkutuyor beni.

Sözün kısası:
    1-Bu kıstaslar altında, bu 2 TV'den hangisini ve neden seçerdiniz?
    2-Optik çıkışı olan bir media player'ı ses sitemime baglayacagım. Bu şekilde DTS ses alabilir miyim?
    3-Yukaridaki şarta ek olarak; torrent indirme ve altyazı desteği olan bir media player tavsiye eder misiniz?

Teşekkür ederim,

• yok mu bu konuda yol gösterecek arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oislek

Merhaba,

Ben sauvage arkadaşımızın henüz satın almamış versiyonuyum diyebilirim:)
    SD yayın seyretmeyecegim, oyun da oynamaya vaktim yok. (aslında artık hiçbirseye vakit yok ve sanki buna inat herhangi birsey almak gün be gün zorlaşıyor)
    Konuyu dağıtmadan;
    1-3D izleyecegim.
    2-Full HD 2D film izleyecegim.
    3-DTS çözen optik girişli JBL sistemimi baglayacagım.

Bu kıstaslar altında bu hafta içinde gidip 2 TV'yi de yerinde inceleyecegim ama burda da teknomarketteki ürünlerin ayarlarının farklı ve/veya inoptimal olma ihtimali dolayısıyla yanlıs karar verme ihtimali korkutuyor beni.

Sözün kısası:
    1-Bu kıstaslar altında, bu 2 TV'den hangisini ve neden seçerdiniz?
    2-Optik çıkışı olan bir media player'ı ses sitemime baglayacagım. Bu şekilde DTS ses alabilir miyim?
    3-Yukaridaki şarta ek olarak; torrent indirme ve altyazı desteği olan bir media player tavsiye eder misiniz?

Teşekkür ederim,

Hocam ilk sorun icin cevap vereyim, bende iki model arasında kararsız kaldim su an arastirma asamasindayim

ikincisi ise media player uzerinden ses sistemine baglayacagin icin dts ses alabilirsin. (sunuda unutma kaynakta dts ses formati olmasi yeterli degil, media player inda ses sistemininde dts yi destekliyor olmasi gerekli)

ucuncusu ise smart media hd vision mp yi onerebilirim sana. Kendim kullaniyorum torrent destegi ve dts ses destegi mevcut cihazda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.