Şimdi Ara

4790K yı beklerken...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

4790K çok iyi görünüyor ama çıkmasına 20, gelmesine de 30 gün var. Ama bir hafta içinde bir bilgisayar ayağa kaldırmam gerekli... O yüzden sistemi şimdiden kurup sonradan CPU yükseltmem gerekcek.

Asus Z97-A anakart alıyorum.
    Sizden Bir ay sonrasında "az zarar" ile satabileceğim bir soket 1150 işlemci tavsiyesi istiyorum.

400TL ye ikinci el bir i5-4670, satışı kolay olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi origins -- 5 Haziran 2014; 14:04:18 >

• origins O kullanıcısına yanıt
    ikinci el forumuna bakın.
  • Z97-A biraz zayıf bence 4790k için.Amaç ne bilmiyorum ama h97+4790 alın hiç beklemeden.
  • Amaç, 4790k yi 5.0ghz civarında overclock ile 8 saatlik yükler altında tutabilmek.
    Pci-e x1 - HDMI capture kayıt
    Dual slot SLI
    PCI - Optik girişli bir ses kartı.

Kasa Corsair 300r
    GPU Gtx680 4gb(dual slot)

Bu arada farkettim ki, SLI yaparsam, PCI slotları yalan oluyor, iyi oldu bu!
  • quote:

Orijinalden alıntı: origins

Amaç, 4790k yi 5.0ghz civarında overclock ile 8 saatlik yükler altında tutabilmek.
    Pci-e x1 - HDMI capture kayıt
    Dual slot SLI
    PCI - Optik girişli bir ses kartı.

Kasa Corsair 300r
    GPU Gtx680 4gb(dual slot)

Bu arada farkettim ki, SLI yaparsam, PCI slotları yalan oluyor, iyi oldu bu!

O anakartla 5 zordu zaten.Şuan alacak olsam msi mpower max ac alırdım.Para sıkıntı değilse tabi.
  • Anakartlar da O.C kabilityeti nasıl fark yaratıyor biraz açıklarmısın? Seçerken yanında SLI ready der gibi ayrıca OC ready gibi bir ifade aramalımıyım?
  • msi mpower max ac sayfasına bakınca anlaşıldı :).
    İyide... Özel su soğutma yapmaya uzun bir süreliğine niyetim yok, h80i takıcam üstüne alt tarafı...

4790k ve h80i ile gidecek bir anakart lazım sadece, PCI slotları yerine pci-e 1x lerde olur... Z97 MPOWER MAX AC in SLo dizilimi gayet uygun, optik girişi olan pci-e x1 bir kart bulurum artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi origins -- 5 Haziran 2014; 20:18:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: origins

Anakartlar da O.C kabilityeti nasıl fark yaratıyor biraz açıklarmısın? Seçerken yanında SLI ready der gibi ayrıca OC ready gibi bir ifade aramalımıyım?

En basitinden faz sayısı farkından dolayı oc potansiyeli de farklı olur.
  • 4790 alıp geçme fikri hoş gelmeye başladı...

h80 ile bu 4790k o kadar yeni bir kombinasyon ki ne kadar OC olabileceğini tahmin bile edemiyorum...
  • Amerikadan 4790k getirtsem ne kadara satılır burada.
  • nayir kullanıcısına yanıt
    işlemcide çok birşey değişmiyor yurtdışı ile burası.
    330 dolardan alsan.
    660 TL yapar.
    Burada 700 e zor satarsın. Kimse yanaşmaz garantisi sıkıntı diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

işlemcide çok birşey değişmiyor yurtdışı ile burası.
    330 dolardan alsan.
    660 TL yapar.
    Burada 700 e zor satarsın. Kimse yanaşmaz garantisi sıkıntı diye.

Anladım hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.