Şimdi Ara

46' LED TV Arıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 46" tv arıyorum. 2.500,-TL ye kadar bütçem var. Yardımlarınızı rica ediyorum.

6 model buldum.

http://www.vestel.com.tr/tuketici-elektronigi/televizyon/led-televizyonlar/vestel-46pf8915-46-led-tv

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_UE-46C5000-LED-TV,14459.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_UE-46C6000-LED-TV,16085.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_UE-46C6500-LED-TV,14457.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/samsung-ue-46c6005-led-tv-fiyati-en-ucuz-uygun-televizyon-modelleri-indirimli-taksitli-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari-servis,21113.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/samsung-ue-46c5105-led-tv-fiyati-en-ucuz-uygun-televizyon-modelleri-indirimli-taksitli-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari-servis,21183.html

Daha fazla ürün önerilerinizi bekliyorum.

46" ve 2.500,-TL ye kadar olabilecek en iyi özellikleri içinde bulunduran televizyon hangisidir?

Ve hangi markadan şaşmamak gerekir?(Samsung mu?)

Ve sizce doğubank'tan bakmalı mıyım? 400,-TL farkediyor en az.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemzor -- 5 Temmuz 2011; 10:22:43 >

• Şimdi 3D istemiyorsan o kadar para verip Edge LED bir TV alma bence. Toshiba 46SV685 ya da LG 47LE8500 gibi Full LED bir TV ye yönel.

3D TV olsun diyorsan ve bütçeni arttırabileceksen bu senenin modellerine bak; Samsung D serisi ya da LG Cinema 3D TV serisi gibi. 3D çok izlerim diyorsan ikinci seri FPR gözlük teknolojisi kullandığı için tercih sebebi olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techraven -- 5 Temmuz 2011; 11:10:14 >

• Yok mudur acaba fikri olan başka arkadaşlar?

Yardımlarınızı rica ediyorum.
  • Arkadaşlar ben 10 gün önce vatanbilgisayardan samsung 46c6000 led tv yi 1599 tl ye 5 taksitle aldım. Bugün %25 indirim var 1300 tl ye 5 taksit. Keşke 1 gün daha bekleseydim 300 liram cebimde kalıcaktı.
  • arkadaşlar bende monitör olarak kullanıcak bir tv arıyorum 46'' .. ama forumun bu bölümünden pek anlayan yok .. eğer aklınızda olan bir tv varsa önerdiklerinizle bende ilgilenebilirim ...

bu arada samsung parlakları beni benden alıyor ne yapmalı bilmiyorum
  • Monitör olarak kullanıp oyun oynayacaksan ya da konsol bağlayacaksan input lagı düşük bir model al mutlaka, paneli kırmak isteyebilirsin aksi taktirde. Sony iyidir bu konuda, LG Cinema 3D TV serisi de iyidir. Ama parlak, alacalı bulacalı görüntü seviyorsan o işi en iyi yapan Samsung'dur yalnız input lag zirvededir onlarda da genel olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: liberche

arkadaşlar bende monitör olarak kullanıcak bir tv arıyorum 46'' .. ama forumun bu bölümünden pek anlayan yok .. eğer aklınızda olan bir tv varsa önerdiklerinizle bende ilgilenebilirim ...

techraven anlatmaya çalışmış ama ben direkt LED TV'yi monitör amaçlı kullananlardan biri olarak cevaplayayım sizi. Misalen ben TV'mi seçerken özellikle 3D uyumlu ve düşük input laglı olmasını önemsemiştim. Konu 3D olduğu için de o zamanlar sadece LG LW serisinde olan FPR teknolojisini tercih etmiştim ama şu an daha şanslısınız çünkü FPR konusunda karşılaştırma yapabileceğiniz bir örnek daha var, Philips'in yeni nesil 3D'leri.

Sony kesinlikle 2D ve oyun konusunda başarılı, üzerine de bilmem ama bana baya fazla geliyor fiyatı. Samsung'larda oyun konusunda sıkıntı yaşarsınız ama onun dışında görüntü kalitesinde doyum sağlar.

Aslında daha iyisi siz merak ettiklerinizi sorun, ben cevaplamaya çalışayım. O şekilde daha iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

quote:

Orijinalden alıntı: liberche

arkadaşlar bende monitör olarak kullanıcak bir tv arıyorum 46'' .. ama forumun bu bölümünden pek anlayan yok .. eğer aklınızda olan bir tv varsa önerdiklerinizle bende ilgilenebilirim ...

techraven anlatmaya çalışmış ama ben direkt LED TV'yi monitör amaçlı kullananlardan biri olarak cevaplayayım sizi. Misalen ben TV'mi seçerken özellikle 3D uyumlu ve düşük input laglı olmasını önemsemiştim. Konu 3D olduğu için de o zamanlar sadece LG LW serisinde olan FPR teknolojisini tercih etmiştim ama şu an daha şanslısınız çünkü FPR konusunda karşılaştırma yapabileceğiniz bir örnek daha var, Philips'in yeni nesil 3D'leri.

Sony kesinlikle 2D ve oyun konusunda başarılı, üzerine de bilmem ama bana baya fazla geliyor fiyatı. Samsung'larda oyun konusunda sıkıntı yaşarsınız ama onun dışında görüntü kalitesinde doyum sağlar.

Aslında daha iyisi siz merak ettiklerinizi sorun, ben cevaplamaya çalışayım. O şekilde daha iyi olur.

valla seni bulmak süpr oldu benim aklımdan 3d ekran almak gibi bi fikir geçmiyor .. lcd led düşünüyorum bu kadar yakın mesafeden baş ağrısı yapmamasınıda umut ediyorum :D

şimdi 3d ekran mı almalıyım ( piyasada sonuçta 3d oyunlar parmakla sayılabilir ki ben wow oynuyorum )

ama 3d teklonojisinede bayılıyorum ..

yada normal lcd led 2ms bir tv almalıyım bilmiyorum..

şimdi sen hangisini tercih ederdin ilk soru :D

2 soru -- sonradan birde tv kartı alıp televizyon olarak ta kullanbilirim bunuda göz önüne alalım ..

3d ekran olduktan sonra 3d filmleri süreklide izleerim ..

bütçem max 2250 civarı olucaktır bunun için ..

cevaplarsan sevinrim hatta önerdiğin modelleri linklersen daha da sevinirim...

şimdiden teşkkürler..

aklıma 3d ekran fikri fena değil gibi geldi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberche -- 26 Temmuz 2011; 15:44:37 >

• Vallahi hocam benim de aklımda bir LED TV'yi monitör olarak kullanmak vardı uzun zamandır, hatta pusuya yatmış bekliyordum uzun bir süredir. Ben sadece boyut anlamında beni tatmin edecek ve lag sorunu yaratmayacak bir TV olsun diyordum ama sonra Crysis 2'nin 3D demo videosunu izledim ve resmen aşık oldum görüntülere. Sonrasında da 3D TV araştırma işine giriştim.

Şöyle 3D oyun pek fazla yok piyasada şu an evet ama bu sene sonbaharda çıkacak olan efsane oyunların hepsi 3D uyumlu olarak gelecek neredeyse piyasaya. Sırf o bile heyecanlandırmak için yeter.

Film mevzusuna da gelince benim kullandığım model şu an 2D->3D çevirisi de yapabildiğinden artık görmemişlik yapıp bulduğu görüntüyü hemen 3D derinliğiyle izliyorum

Tabii bu noktada PC'nin performansı çok önemli ama imzanızda donanımınızın durumunu görüyorum ve arttırıyorum. Bu donanımla iyi bir performans alabilirsiniz.

Şimdi yine bu kadar bütçeyle madem TV almaya kalkışılıyuor o zaman neden 3D özelliği olmasın diyorum. Yalnız bu konuda kesinlikle TV'nin SG mi, FPR mı olduğuna dikkat ediniz. SG teknolojisinde sağlıklı 3D verimi alamazsınız ama FPR da TV ile gözlük arasında herhangi bir sinyal alışverişi olmadığı için saatlerce rahatlıkla kullanabilirsiniz.

47 ya da 42'' boyutunda bir TV alabilirsiniz ama benden size tavsiye PC konusunda en yüksek boyutunuz 42'' olsun. Zira büyük ekranda odaklanma sorunu yaşarsınız. 42''e bile zor alıştım ben.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/lg-42lw4500-led-tv-fiyati-en-ucuz-uygun-televizyon-modelleri-indirimli-taksitli-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari-servis,22602.html

linki istanbulbilişimden gönderiyorum ama buradaki fiyata aldanmayınız.

LG Cinema 3D TV / LG FPR Gözlük Teknolojisi - 2011 LW Serisi (LW4500,LW5500,LW570S,LW650S)[ANA KONU]'yu takip ederseniz mutlaka kampanya haberlerini yakalarsınız.

Başka soru?

• ellerine sağlık dostum çok güzel anlatmışsın tamda merak ettiğim herşeyi döküvermişsin ..

sistem yeterli biliyorum ama onada aldanma 1-2 ay içinde coolmaster v8 işlemci soğutucu ve ekran kartlarını y birini gtx580 yapıcam yada gtx590 yapıcam ... yani performanstan sıkıntı çekmem

oyun donmaları ve takılmalarına değinmek çok iyi olmuş zaten oyun pc böyle bi zulüm yaşamasın :d

46'' tavsiyende dikkatimde zaten en büyük sorun ekrana o kadar yakın durup ona alışabilmek ve baş ağrısı çekmemek .

42'' olarak verdiğin tv tamda sözlerinde anlattığın gibiyse hemen alabilirim ..

3d aklıma soktun :D kafama karıştı valla ... ama çok da hoş oldu yoksa ben lcd led alıcaktım sadece ama dediğin gibi eylül sonundan itibaren son seri oyunlar 3d destekli geliyor bu teknolojiye ayak uydurmamak olmaz ...

--
    şimdi son 1-2 sorum

sen büyük ekran kullanıyosun baş ağrısı çekiyomusun ben eski lcd çok baş ağrıtırdı mesafe yakın pc masası işe

oyunlarda takılma efekt kaybı yaşadın mı ?

hdmı kablosunu altın kaplama olması daha mı iyidir ?

3d gözlüksüz teknolojisini pek denemedim LPR serisi 3d tatmnliği yaratırmı ?

son bir kaç sorumdur yardımların için çok saol , bunlarda istediğim gibiyse kesinlikle bu ekranı alıcam ..

şimdiden teşekkürler ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberche -- 26 Temmuz 2011; 16:26:05 >

• dostum anlamadım bu tv ile niye 3d gözlük hediye ediyolar onu anlamadım ben :) lpr teknolojisi ne işe yaradı şimdi
  • tmm büün yazıyıda okudum dostum... linklediğin şimdi soracağım son soruda ... ben bu ekranı gözlüksün 25 gün kullanırım 5 gün gözlüklü kullanırım .. bulanık görüntü veya baş ağrısı yaratırmı LG 42LW4500 ..
  • Bu FPR denen teknolojinin en güzel özelliği zaten baş ağrısı, dönme, bulantı gibi sorunlar yaratmaması. Çünkü pasif gözlük kullanılıyor. Yani görüntü almak için TV ve Gözlük herhangi bir etkileşim içerisine girmiyor. Açığa çıkan bir sinyal olmadığı için de göz sağlığı adına hiçbir sıkıntı yaratmıyor.

LW4500 modelini ilk aldığım günden beri PC ve PS3 bağlantısıyla kullanıyorum. Üst modellerde input lag sorunu yaşayanlar varken ben hiçbir güncelleme yapmamış olmama rağmen bu gecikme sorununu yaşamıyordum. Daha sonrasında gelen güncelleştirmelerle üst modellerde de kalktı bu sorun ortadan.

Ben altın uçlu HDMI kullanıyorum vallahi, ondan kısmadım yani

Gözlüksüz değil zaten bu bahsettiğim TV'ler. Yine gözlüklü ama eski SG gözlükler gibi aktif değil, FPR teknolojili pasif gözlükler. SG gözlük fiyatları 150 ila 200 lira civarındayken, FPR gözlükler 15 lira. Hatta sinemalarda satın alınan Real 3D gözlükler de bu TV'lerde kullanılabiliyor.

Bir de eski 3D'ler gibi herhangi bir ekran titreme durumu yok. Zaten bu konuda sertifika bile almış LG Avrupa'dan. Yani titreme ve bulanıklık konusunu düşünmene bile gerek yok.

Rica ederim, aklına gelen her şeyi sorabilirsiniz bana çekinmeden.

• valla herşey süperde gözlükle sürekli pc kullanmak o iş çok zor yaw olmaz yani :D bilemedim şimdi
  • Sürekli kullanmıyorsun yahu, hiç güneş gözlüğü takmadın mı dışarıda? Ondan bile hafif FPR gözlükler. Sadece 3D kullanacağın zaman kullanıyorsun gözlüğü, 2D'de yine gözlüksüz normal full hd led TV gibi düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

Sürekli kullanmıyorsun yahu, hiç güneş gözlüğü takmadın mı dışarıda? Ondan bile hafif FPR gözlükler. Sadece 3D kullanacağın zaman kullanıyorsun gözlüğü, 2D'de yine gözlüksüz normal full hd led TV gibi düşün.

tmm yarın bi kaç şey daha sorcam çok yiyimiş ama ekran
  • dostum tavsiyelerin için çok saol bu ekranda karar kıldım bende şimdi kampanya bekleme zamanı , fiyat aralığı düşündüğümden yüksek taksitle alıcam çünki ,teknosada bu ekranın 1999 düştüğünü duydum veya vatanda kampanya beklicez..

hatta farkına varırsanız ya da kampanyadan haberdarsanız ... pm yolu veya burdan haber verirseniz çok memlun kalırım .. şimdiden teşekkürler her şey için ..
  • 42LW4500 1999TL ye satıldı Teknosa'da doğrudur. O fiyata alabileceğiniz açık ara en iyi 3D TV bu zaten. Hemen hemen her haftasonu yaptılar bir kampanya, büyük teknomarketleri takip etmenizi tavsiye ederim.
  • aynen dostum bende araştırırken gördüm bu fiyata satıldığını şimdi kampanya arama zamanı , sizlerde kampanyalardan haberdar ederseniz sevinirim ..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.