Şimdi Ara

46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
684
Cevap
29
Favori
236.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba su an azersat ta yayın alabiliyor musunuz? Dün bağladığım uydu anteni dün aksam çalışıyordu ancak su an turksat çalışıyor ama azersat çalışmıyor. Sinyal var ama kalite sıfır gösteriyor.

Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yayın var.
  • Teşekkürler. Şimdi bana da geldi. Ne olduğunu anlamadım.kendiliginden geldi.

Cihazım ofset anten çift çıkışlı 2 adet lnb ve 2 diseqc den oluşuyor.

2 komşu kullanıyoruz ortaklaşa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertb -- 22 Ekim 2013; 20:58:03 >
  • S= seviye:kablo kaliteniz ve LNB bağlantınız,
    Q= kalite çanak antenden gelen sinyal gücünüz,
    Kablo ve bağlantıları da kontrol edilmeli sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abtani -- 22 Ekim 2013; 21:04:34 >
  • Kardeş LNB sabitse sıkı şekilde ayarlıysa bağlantı F konnektörüne yada o kablo bantlamadıysanız rüzgardan teması bozulabilir yada sinyal kaliteniz iyi değildi ,LNB açısını iyi odaklamadınız hava kapandıyada yağmur yağdı sinyal gitti buda olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EsEs_FaN -- 23 Ekim 2013; 9:29:35 >
  • ilkeresk İ kullanıcısına yanıt
    Şekildeki gibi yaptım azerspace çekiyo... turksat gitti. Switch ile birleşritdim lnbleri. ama turksat çekmiyo. neden olabilir.
  • Teşekkürler cevaplar icin. Sorunu anladım ama çözüm icin yardımınız gerekiyor.

Durum söyle. Türksat'a geçtiğimde sorunsuz çalışıyor. Sonra receverdan azersati geçince çalışmıyor. Ama uydu/tp ayarlarına girip poarizasyonu veritabanı çevirip sonra tekrar horzontala aldığımda kalite geliyor ve kanalda geliyor.

Kabloda sıkıntı olmadıgını anladım. Ya diseqc de ya da lnb de problem var diye düşünüyorum. Received da bu arada next 9000 ultra.

Özetle sorunu anlattığım yöntemle giderebiliyorum ama her uydu değiştirdiğimde aynı şeyi yapmam gerektiğinden kalıcı çözüm olsa iyi olurdu.

Üstatlar yardımcı olursa sevinirim.

• Horizontal aldığınız "11169 H 20400" bu Aztv frekansı mı? Bundamı V yatığınızda frekansta almıyor ? tam anlamadım ben ama.Turksata geçtiğinde sorun yok diyorsunuz LnB gelen kabloları dayzekte ve uydu alıcınızda aynı girişlere taktınız değilmi?

46°Doğu AZERSPACE UYDU KURULUMU RESİMLİ ANLATIM

Bu şekil değilmi Anten ayarları kısmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EsEs_FaN -- 24 Ekim 2013; 18:18:31 >
  • diseqC1.0(kapalıdır...) diseq 1 türksat ise diseq 2 azersat yapmalısın dostum sendeki diseq kapalı konumda tabiki yayın alamazsın boşa uğraşma diseq 2 taktınsa 2lnb ayarlardanda diseq2 yapmalısın.
  • eyw kardes ben mertb arkadaşımızın sorununu tam anlayamadım.
  • FOG Tv ve FOG Tv HD (test) AzerSpace 1 uydusunda(11068 H 8300 3/4 DVB-S2/8PSK)
  • Türksata dönük bi çanağımız var Azersat için LNB nin yanında ne almak gerekir

Disecq nedir?

ayrıyetten kablo çekmek şart mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlphaScramble

Türksata dönük bi çanağımız var Azersat için LNB nin yanında ne almak gerekir

Disecq nedir?

ayrıyetten kablo çekmek şart mı?

lnb yanına bir adet daha lnb bağlatacaksınız

diseq ile 2 yanyana olan lnb nin kablolarını birleştirerek ayrı kablo çekmeden aynı kablo ile yapabilirsiniz
  • dreambox dm800 ve dreambox dm800se için iptv kananallarımdan birkaçtanesi

idmantv ve az tv mevcutttur. cihazım dreambox dm800hdse ve kullandığım yazılım openplidir.
    etc/enigma içindeki herhangi bir bukete aşağıdaki gibi eklenerek kanal listesinden izlenebilir.
    openpli image kanal listesinden çalıştırmak için mecburidir.

not: nstreamvod eklentisi ile de kullanabilirsiniz.

#SERVICE 4097:0:0:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//lswb-de-08.servers.octoshape.net%3a1935/live/aztvsport:iDMAN TV 
    #DESCRIPTION iDMAN TV
    #SERVICE 4097:0:0:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//lswb-de-08.servers.octoshape.net/live/_definst_/tvizlet-me/aztvmainchannel:AZ TV
    #DESCRIPTION AZ TV

#SERVICE 4097:0:0:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//musicbox.cdnvideo.ru/musicbox-live/musicbox.sdp:Musicbox Russia
    #DESCRIPTION Musicbox Russia
    #SERVICE 4097:0:0:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//win5.yayinda.org/telecine/first:first
    #DESCRIPTION first
    #SERVICE 4097:0:1:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//win5.yayinda.org/telecine/telecine:XNHD
    #DESCRIPTION XNHD
    #SERVICE 4097:0:0:0:0:0:0:0:0:0:rtmp%3a//yayin.tvdunyasi.tv/live/samsun_crt:SAMSUN CarsambaTV
    #DESCRIPTION SAMSUN CarsambaTV

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mulli_55 -- 4 Kasım 2013; 22:38:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: technovaland

FOG Tv ve FOG Tv HD (test) AzerSpace 1 uydusunda(11068 H 8300 3/4 DVB-S2/8PSK)

Sinyal yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir şey soracağım bende şimdi normal türksat 3a gören lnb var onu sağa çevirsem sabitlesem azerspaceden sinyal alabilirmi ?
  • ŞİMDİDEN YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM

ELİMDE GRUNDİG DSR 6800 UYDU ALICISI VAR AZERSAT KANALLARINI İZLEMEK İSTİYORUM

ÇANAK AYARLARINA GİRİYOM ŞUNLAR YAZIYOR

UYDU ADI:AZERSPACE
    LNB TİPİ:ÜNİVERSAL
    LNB DÜŞÜK FREKANS :09750
    LNB YÜKSEK FREKANS :10600
    22K TONU :OTO
    LNB GÜCÜ 13/18V
    TP: 10965

GÜÇ :............................................%61
    KALİTE: ........%10

BU DURUMDA NE YAPMAM LAZIM AZERSAT İZLEMEM İÇİN BİR YERDE YANLIŞ BİRŞEYLER GİRİYORUM AMA
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexdesoza13

Bir şey soracağım bende şimdi normal türksat 3a gören lnb var onu sağa çevirsem sabitlesem azerspaceden sinyal alabilirmi ?

2 uyduyu beraber seyretme gibi niyetiniz varsa maalesef 2 lnb yada 2. çanağınızı azerspaceye çevirmelisiniz..Sağa değil sola çevirmelisiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aamasyali_05

ŞİMDİDEN YARDIMCI OLACAK ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM

ELİMDE GRUNDİG DSR 6800 UYDU ALICISI VAR AZERSAT KANALLARINI İZLEMEK İSTİYORUM

ÇANAK AYARLARINA GİRİYOM ŞUNLAR YAZIYOR

UYDU ADI:AZERSPACE
    LNB TİPİ:ÜNİVERSAL
    LNB DÜŞÜK FREKANS :09750
    LNB YÜKSEK FREKANS :10600
    22K TONU :OTO
    LNB GÜCÜ 13/18V
    TP: 10965

GÜÇ :............................................%61
    KALİTE: ........%10

BU DURUMDA NE YAPMAM LAZIM AZERSAT İZLEMEM İÇİN BİR YERDE YANLIŞ BİRŞEYLER GİRİYORUM AMA

Çalışan frekansları elle girmelisiniz lyngsatta azerspaceyi bulun ve frekansı girerek ayarlamalısınız..
  • FREKANSLARIN HİÇ BİRİ ÇALIŞMIYOR
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.