Şimdi Ara

46.000 TL CİVARI BİNEK ARAÇ TAVSİYE...!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki aydır araştırmaktan hafızada bilgi kirliliği oluşmaya başladı. Armudun sapı üzümün çöpü hesabı. Kısaca;2004 Model LPGli Vectra C' yi ekonomi ve konfor açısından aratmayacak -mümkünse gerekçeli- tavsiyelere ihtiyacım var. Aylık 1.500 km civarı bir kullanım söz konusu. Şimdiden teşekkürler...

• 2. el 1.6 motorlu lpg li passat,avensis,mondeo,insignia gibi araçlara bakabilirsiniz.
    Armudun sapını çöpünü çok araştırmaya gerek yok yani:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

2. el 1.6 motorlu lpg li passat,avensis,mondeo,insignia gibi araçlara bakabilirsiniz.
    Armudun sapını çöpünü çok araştırmaya gerek yok yani:)

Diğerleri hakkında fikrim yok araştıralım. Ama insignia subap yapısı nedeni ile lpg ile uyumlu değil diye hatırlıyorum. Teşekkürler.
  • Sıfır yeti 1.6 TDI 105 PS 48bine bırakmıştı bayi. En boşuna 4 cam otomatik eklenmiş haliydi. Binekte bikaç seçenek daha eklenebilir.
  • Astra hb dizel de 45 bin tl civarına satılıyor ona da bakabilirsiniz.
  • dizel astra düsünülebilir.
  • yeni opel astra sedan alın fiyatı uygun lpg ye uyumlu yenı ve güzel tasarım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Sıfır yeti 1.6 TDI 105 PS 48bine bırakmıştı bayi. En boşuna 4 cam otomatik eklenmiş haliydi. Binekte bikaç seçenek daha eklenebilir.

Neden bilmiyorum ama skoda hiç düşünmemiştim. Fransız markaları ve ford hep uzak geliyor nedense. Yeni c4 dizel özel bir kampanyadan dolayı bakılabilir gibi aslında. Teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Astra hb dizel de 45 bin tl civarına satılıyor ona da bakabilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: enpisagor

dizel astra düsünülebilir.

Sedana odaklandım galiba o yüzden tekrar bakmak gerekecek. Teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: VETTEL99

yeni opel astra sedan alın fiyatı uygun lpg ye uyumlu yenı ve güzel tasarım .

Yok uyumlu değilmiş, daha dün sordum bayide satış elemanı söyledi. Aynı insignia gibi subap yapısı nedeni ile 30-40 bin km sonra sorun olabilir dendi. 1.4 T olanı da karşılaştırma listesine ekledim. teşekkürler.

• İlla LPG ise çözüm Honda.

Fakat Cruzelar da uyumlu oluyor.

Ek bilgi: Fabrika çıkışlı Cruze yoktur. Size bu yönde satış yapan bayiileri Chevrolet Türkiye'ye şikayet edin.
  • 2008 üstü passat derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

İlla LPG ise çözüm Honda.

Ek bilgi: Fabrika çıkışlı Cruze yoktur. Size bu yönde satış yapan bayiileri Chevrolet Türkiye'ye şikayet edin.

Yok LPG olmazsa olmaz değil. Ancak donanımlı dizeller 50.000 TL nin üzerinde. Honda LPG uyumlu tamam ama otomatik elegans test sürüşü hiç tad vermedi. Cruzelar da da opel üretim motorlar olduğundan LPG problemi var deniyor. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Bionick

2008 üstü passat derim

2008 üstü passat TSI motorlar lpg uyumlu değil dendi. Ama 1.2 ve 1.4 turbolara bakıyorum. Yakıt ekonomisi makul gibi. Ancak turbo motorun uzun vadede sorun çıkarma ihtimali ve dikkatli kullanmak gerektiğinden -dizellerdeki gibi - bahsediliyor. Bunu açıklığa kavuşturmak gerek. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermeh

quote:

Yok LPG olmazsa olmaz değil. Ancak donanımlı dizeller 50.000 TL nin üzerinde. Honda LPG uyumlu tamam ama otomatik elegans test sürüşü hiç tad vermedi. Cruzelar da da opel üretim motorlar olduğundan LPG problemi var deniyor. Teşekkürler.

Haklısınız bu yeni Civic bana da tat veremedi. Keyifsiz bir sürüşü var. Civic' de alıştığım Vtec sesi değil de sanki alman motorları gibi ses çıkartıyor motoru. Hoş değil. Hep derim araba gaza basınca vınlamalı.

Çoğu kişi LPG li Cruze kullanıyor. Henüz subablarda erime görülmedi. Yağlı subab kullanılırsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

• quote:

quote:

hakkaten armutun sapı üzümün çöpü durumlarındasın şu anda:))
    zor iş, bende aynı sıkıntıları yaşıyorum..

• quote:

quote:

quote:

Haklısınız bu yeni Civic bana da tat veremedi. Keyifsiz bir sürüşü var. Civic' de alıştığım Vtec sesi değil de sanki alman motorları gibi ses çıkartıyor motoru. Hoş değil. Hep derim araba gaza basınca vınlamalı.

Çoğu kişi LPG li Cruze kullanıyor. Henüz subablarda erime görülmedi. Yağlı subab kullanılırsa sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Daha ziyade tavandan basık bir hava verdi ve sıfır asfaltta o kadar ses alacağını tahmin etmemiştim.
    Yağlama sisteminin subablara bu anlamda direk faydasının olmadığını bir başka firma yetkilisi üstü kapalı bahsetmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermeh -- 7 Eylül 2012; 20:28:29 >

• Orijinalden alıntı: ermeh

Daha ziyade tavandan basık bir hava verdi ve sıfır asfaltta o kadar ses alacağını tahmin etmemiştim.

Bana da içi fena gelmedi ama yol sesini çok az alıyordu. İlginç
  • Sanırım mesajı editlerken aynı anda yazdınız. Evet ilginç ama ses aynı yolda vectradan çok fazla geldi. Tamam budur hissi olmadı anlayacağınız.
  • 1.3ünü test ettim ekonomi olarak iyidir
    1.4 140 hp yi test etme şansım olmadı ne kadar yakar bilmem ama 44-45 bin tl ye satılıyor sport donanımlı astralar

içine oturunca çoğu araçtan vazgeçeceğinize eminim:)

keşke benzin benim memleketimde ucuz olsaydıda şu opeli alabilseydim:(
  • quote:

Orijinalden alıntı: baha'THE'r

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Gerçekten zor. eski aracı bir günde satıp üçüncü gün de vectrayı almıştık.
    Gözü karartıp 1.4 140hp yeni astra sedanı almak var fakat turbo motor ile ilgili endişeleri değerlendirmek gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: garcia1905

1.3ünü test ettim ekonomi olarak iyidir
    1.4 140 hp yi test etme şansım olmadı ne kadar yakar bilmem ama 44-45 bin tl ye satılıyor sport donanımlı astralar

içine oturunca çoğu araçtan vazgeçeceğinize eminim:)

keşke benzin benim memleketimde ucuz olsaydıda şu opeli alabilseydim:(

1.3 lt CDTi 5,0/3,6 l/100 km iyi değerler. 95 hp yavaş kalır mı acaba?
    Yeni sedan çok iyiydi zaten Hb ile aynı kasa olursa onun da 8.4/ 4.9 l/100 km ortalaması var. Son LPG zamları da ortalamayı epey bir yükseltti gerçi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.