Şimdi Ara

450-700TL Civarı Akustik Gitar Tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, yakın zamanda akustik gitar almak istiyorum. Döviz kurundan dolayı fiyatlar malum pahalı. Bu aralıkta bir gitar bakıyorum. Aslında 600TL'yi geçmek istemiyorum ama aradaki 100TL farka değecekse 700TL de verebilirim. Aşşağıda incelediğim birkaç gitar var, bunlardan daha önce kullanan/bilen varsa veya başka bir model için tavsiye verebilir misiniz? Linklerde attığım fiyatlar değişebilir, her sitede/mağazada farklı fiyatlar görüyorum.

Jay Turser JJ45:https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=15123&gid=4
    Cort AD810:https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=7280&gid=4
    Takamine G320:http://www.muzikdukkani.net/takamine-g320-akustik-gitar.html#.WUF-k-vyipp
    Fender CD60:http://www.senkop.com.tr/fender-cd-60-gitar
    Epiphone AJ220:https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=29622&gid=4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ac_dc_rlc -- 14 Haziran 2017; 21:23:45 >

• hocam seçeneklere göre marka açısından sormuşsun gibi geldi.

yazdıklarından en iyi marka fender'dir. 2. olarak takamine derim. ama takamine alırsan da problem olmaz götürür yani baya, gözün kapalı alabilirsin takamine'yi de.
  • akustikte takamine > fender.

ben olsam tercihimi g320 den yana yapardım.
    ibanez'den de pf15 modeline de bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uçamayan Pegasus

akustikte takamine > fender.

Olur da aratan olursa diye yazıyorum, döviz uçtu bu fiyatlara bulunmaz artık ama olsun.

Takamine Gn10 aldım, takamine gn320 bulamadım. aldığımda 750TLye alabildim, pazarlıkla. Tonu çok güzel ama cıngıl cıngıl değil(lag t66 mesela) onu belirteyim. Dreadnought( standart akustik kasalar) gibi gümbür gümbür ses vermiyor diye biliyorum, ben evde çaldığım için aradığımda buydu, siz de konser vermeyecekseniz sıkıntı olmaz. Jumboların daraltılmışı şeklinde kasası.
    Ama klavye, sap, gövde çok rahat. Ayrıca köprüde pin yok, tel değiştirirken de rahat. Uygun fiyata veya 2.elde daha ucuz 0 gitarlar yerine tercih edilebilir, ama bunu 0 alacaksanız 900küsür eder mi, ona deneyip karar verin. Ön kapak masif değil lamine fakat deneyerek aldım, denediklerim arasında en güzel sesi olan buydu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ac_dc_rlc

quote:

Orijinalden alıntı: Uçamayan Pegasus

akustikte takamine > fender.

Olur da aratan olursa diye yazıyorum, döviz uçtu bu fiyatlara bulunmaz artık ama olsun.

Takamine Gn10 aldım, takamine gn320 bulamadım. aldığımda 750TLye alabildim, pazarlıkla. Tonu çok güzel ama cıngıl cıngıl değil(lag t66 mesela) onu belirteyim. Dreadnought( standart akustik kasalar) gibi gümbür gümbür ses vermiyor diye biliyorum, ben evde çaldığım için aradığımda buydu, siz de konser vermeyecekseniz sıkıntı olmaz. Jumboların daraltılmışı şeklinde kasası.
    Ama klavye, sap, gövde çok rahat. Ayrıca köprüde pin yok, tel değiştirirken de rahat. Uygun fiyata veya 2.elde daha ucuz 0 gitarlar yerine tercih edilebilir, ama bunu 0 alacaksanız 900küsür eder mi, ona deneyip karar verin. Ön kapak masif değil lamine fakat deneyerek aldım, denediklerim arasında en güzel sesi olan buydu.

hayırlı olsun. nereden aldınız acaba öğrenebilir miyiz? zuhal müzik e gittiğimde çoğu gitar kullanılmaz haldeydi, telleri gevşemiş veya paslanmıştı.

• Epiphone ile Takamine'yi öneriyorum. Youtube'de MYDUKKAN incelemeleri mevcut her iki gitar için de. Epiphone, Gibson'un yan markasıyken Takamine de akustikte kendini kanıtlamış bir marka.
    En öne çıkan bu ikisi. Benim daha çok beğendiğim ise Epiphone AJ220. Sesi, tınısı Takamine g320'ye göre daha baskın ve metalik sesi daha bariz çıkıyor.
  • quote:

hayırlı olsun. nereden aldınız acaba öğrenebilir miyiz? zuhal müzik e gittiğimde çoğu gitar kullanılmaz haldeydi, telleri gevşemiş veya paslanmıştı.

Zuhalin Eskişehir satış temsilcisinden aldım, musicoffice. gitarların durumu gayet iyiydi, üstündeki telleri de uzun süre kullandım. Bulunduğunuz yerde başka satış yapan yer var mı diye kendi sitesine bakabilirsiniz Zuhalin.

quote:

Epiphone ile Takamine'yi öneriyorum. Youtube'de MYDUKKAN incelemeleri mevcut her iki gitar için de. Epiphone, Gibson'un yan markasıyken Takamine de akustikte kendini kanıtlamış bir marka.
    En öne çıkan bu ikisi. Benim daha çok beğendiğim ise Epiphone AJ220. Sesi, tınısı Takamine g320'ye göre daha baskın ve metalik sesi daha bariz çıkıyor.

EpiphoneAJ220 bulamadım, AJ220CE vardı, elektro akustik olunca fiyat 200TL kadar artıyordu, 850TL gibi bir fiyattaydı. Aslında Takamineye de az vermedim ama böyle 100 daha koyar şunu alırımın sonu yok sonuçta Bulduğum yerde istediğim kadar indirim yaptıramayınca almaktan vazgeçtim.

Gitarı beğenmiştim, sesi güzeldi. İşçiliği için kullanmadan yorum yapamam ama ön kapağının masif olduğunu biliyorum, Takamine'de(GN10) lamine kapak. Elektro ihtiyacım olmadı şimdilik ama şimdi keşke cutaway kasa alsaydım diyorum. Benim için bir sıkıntısı Jumbo kasa olmasıydı. Benim Takamine'nin hem çalımı daha rahat, hem de yurtta kalıyorum, Jumbo'nun sesi daha gür, sıkıntıya sokabilirdi beni.

Bu arada bu G220 G320 vs.lerin fiyatları çok uygun görünüyor, bildiğim kadarıyla eski seri bunlar, artık farklı kodlarla üretiliyor. Bence denemeden almayın, yani sağını solunu iyice yoklayın, uzun zamandır rafta bekliyor olabilir, benim ilk attığım linklerdeki fiyatlar döviz kuruna göre fazla uygun geldi bana, kuşkulandım şimdi. Hem masif kapak hem Takamine, 700tl zor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ac_dc_rlc -- 15 Ocak 2018; 10:59:12 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.