Şimdi Ara

427 lira radar cezası yemişim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: AAABBBTR42

quote:

Orijinalden alıntı: Halalaluya

quote:

Orijinalden alıntı: AAABBBTR42

Adam kendisi hız yaptığını itiraf ediyor zaten!

Anlık hızlanma gereken yerlerde hızlandım diyor, ne demekse kendi kendine karar vermiş hızlanmış.

Beyinsiz misin sen? Ya da anlama kitligimi var. Ben yolun %90 ini 100km/h ile gittim. Ani hızlanma derken sollama babında ama kesinlikle 4-5 saniye bile değil. Çünkü arkandan 120 ile kamyon, tırlar korna basıyor. Çünkü 2 şeritli yolda sağdan 70-80 ile giden var.

Sağdan 70km ile gideni, soldan 144km ile solluyorsun!

İtiraflara devam ediyor

İnşallah 110-120 ile giderken soldan tırın biri kornayi içinde hissettirir. Beni animsarsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ödeyecek durumum yok diyorsun 144 basıyorsun

Ne derler bilirsin; ayranı yok içmeye atla gider mıçmaya

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

144 basmışsın, hadi 80le falan yesen radarı 50 ile tuzak kurmuşlar diyeceğim de, 144'ün nesine itiraz ediceksin

İşin tuhaf yanı 144 basmadim ki. 144 demek benim araçta 155 filan basmam demek. Anlık olarak nerede bastığımı bilmek istiyorum ancak bulamadım bir türlü

Demekki aracın kilometre sayacı bozuk. Her türlü suç sende

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

144 basmışsın, hadi 80le falan yesen radarı 50 ile tuzak kurmuşlar diyeceğim de, 144'ün nesine itiraz ediceksin

İşin tuhaf yanı 144 basmadim ki. 144 demek benim araçta 155 filan basmam demek. Anlık olarak nerede bastığımı bilmek istiyorum ancak bulamadım bir türlü

Demekki aracın kilometre sayacı bozuk. Her türlü suç sende

Dijital hemde 3008. 4 farklı kombine yapılabilir

• Halalaluya H kullanıcısına yanıt
    Ee bu 3008 kötü bir araç mı ki 155i geçemiyor? Bende şahin veya toros sahibisin sandım. Bu araba rahat rahat 144 basamiyorsa afedersiniz ama Doblo bile bu aracı sollar sat 1.6 dizel Doblo al. Bolu otobanda 200 basarsın üstüne de bir ormana çekip piknik yaparsın

• gezici radar da olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Ee bu 3008 kötü bir araç mı ki 155i geçemiyor? Bende şahin veya toros sahibisin sandım. Bu araba rahat rahat 144 basamiyorsa afedersiniz ama Doblo bile bu aracı sollar sat 1.6 dizel Doblo al. Bolu otobanda 200 basarsın üstüne de bir ormana çekip piknik yaparsın

Çok ilginçsiniz. Adam maksimum hızının 155 olduğunu söylememiş ki orada

Aracınızdaki takometreler gerçek hızınızın bir miktar (çoğunlukla %10) fazlasını gösterir.

Konu sahibi arkadaş da radarın 144 okuması için göstergede 155 km/h görmesi gerektiğini belirtmiş.

Siz de bu durumdan "doblo > 3008" çıkarımını yapmışsınız. Tebrik ediyorum.

• Selami Şahin 1.6 ie kullanıcısına yanıt
    Selami Şahin hocam be, birşey rica edecek: şu senin nick'i gel değiştir be! Her sefer püskürtmeli gülüyorum, çay kola zayi oluyo. Hatta hafta sonu söylemesi ayıp bir kadeh s.malt scotch elimde okurken forumu boş bulundum ve güzelim yudumu mundar ettin. Kaldı ki bizim millet enjektörlü Şahin'i pek de tutmadı. Dön bu yanlıştan hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun en son bir araç tercihi konunuz vardı sanırsam..ne yaptınız.

size tavsiyem trafik işaretlerine kesinlikle uyun..

uymakta zorluk çekiyor dikkatim dağılıyor derseniz

etrafınızdaki lere bakın onlar kaç km lik bir akış halindeler.

arkadan kamyonlar korna ve klakson çalıyor diyorsunuz soğukkanlılığınızı korumanız gerekmekte.

nekadar yavaş giitiğiniden ziyade hangi alanda ne hız yaptığınız baz alınmış sanırsam.

cezai işlem ne zaman ne şekilde hayat bulur bilinmez
    konuyu çok dağıtmadan çok kısa bir örnek vereceğim 1000 km lik bir şehirler arası yolculuk saat 05.00 suları çocuklar ve eşimle seyahat haldeyiz..
    eşim dedi böyle limitlerde gitme radar yoktur gazla gitsin,dedim yok..
    az ileride polisler çevirme yapmakta idiler..
    1993 yılından beridir ehliyetim var,aktif olarak Anodolunun farklı illerine herbiri 3000 km nin altında olmayan yolculukları en az senede 5 defa gerçekleştiriyorum..
    daha bir ceza nasip olmadı..
    dikkat ederseniz ceza gelmez.

• Devlet gelirine, yerel yönetim bütçesine ve sistemi kuran özel sektörün büyümesine katkıda bulundunuz, üzülmeyin.

Sistem birçok yerde kurulmaya başladığından beri 5,000 civarında hız ihlali olduğu söyleniyor. Ortalama 250 TL desek 1.25 milyar TL yapar. Yani 350 milyon dolar. Bu rakam bizim milletin kuralları çiğneyip hız merakını düşünürseniz senede 1 milyar doları rahat bulur. Burada birinci derecede amaç hız merakı olan cahillerin bütçeye ve ekonomiye katkısını sağlamak.

Cahillik kısa zamanda eğitimle Avrupa seviyesine getirilemeyeceğine göre egosu kabarık bu tiplerin paralarını almak en iyi yöntem. Hükümetimiz başka konularda da bunu başarılı şekilde uyguluyor;bu paraların bir bölümü kendi saraylarına, makam arabalarına, yiyip içmelerine, kıyak emekliliklerine gitse bile kalanı hizmet olarak topluma dönüyor.

Devlet başkanımıza en iyi saraylar layıktır diyenler bedelini de ödeyecekler elbette.

• uzun yolda 140'a hız yaptın diyen ergenler üşüşmüş konuya. herkes sizin gibi 90 km hıza sabitleyip sol şeridi kapamıyor. 140 ne la sanki adam 340 basmış gibi ağlıyorlar :D biride çoluğum çocuğum var demiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duggac -- 14 Temmuz 2017; 11:36:41 >
  • Ceza kule radardan gelmemiş.Belirttiği km Osmancık dışında.Geçmiş olsun ,radarın yanılma payı ,hangi açıdan doğru okuduğu gibi durumlar var sanırım.Tahminim hızınız 130km civarıydı.

Bende bayramda ankara eskişehir arasında eskişehire 50-60km kala bölünmüş yolun ortasında (kaldırıma nasıl çıkıp oraya durabildiyse-etrafta döner kavşak vs hiçbir yer yok sol şeritten yavaşça çıkması gerek,şehirler arası yolda üstelik) radardan ceza geldi.

Ben aracın yanından geçerken ibreye de baktım.Cezadaki hızda gitmedim.119km gelmiş araç panelvan geçtiği için sınır 100km ,%10 ile 110km bölünmüş yol limiti.206Tl ,peşin 154 Tl ödedim.Şimdi dilekçe ile itiraz edeceğim.

Bence radarların kalibresinde sıkıntı var hızı doğrulukla ölçemiyor ,zaten navigosyondan hız kontrolü yapınca araç ibrede 104-106 gösterirken navi de 100km hız yapıyor.Radar iki aracın yan yana gelmesi hızlanan aracın hızının saptanması konularında hatalı veri üretiyor.

Ben radar cihazının kalibresiz olduğundan dolayı itiraz edeceğim.119km için ibrede 124-126 görmem gerek ancak oradaki hızım ibrede 106-112 arasıydı.Çünkü radar aracını görüp hızıma baktım ,o sırada radarın yanından iki araç geçtik.geçtiğim aracıda biliyorum ,radar aracını da.

Kule radarları ve radar uygulamalarını destekliyorum üstelik radarların radar levhası olmadan bunları uygulamaları gerektiğini düşünüyorum.Yurtdışı filmlerde görüyoruz polis saklanarak radar uygulaması yapıyor.Yol kenarı kameralarının ,kavşaklardaki ışıklarda kameraların artması gerek.

Bir adam 3 kavşakta 3 ceza yemiş biri geçerliymiş ne demek 3 ihlal 3 ceza yemeli sonra yaya geçidinde insanlara çarpamaz.Kalibresi doğru ise de benim cezayada diyecek birşeyim yok.Radar uygulamalarının artması taraftarıyım.Otoban mesela çiçek gibi olmuş kimse ne sellektör yapıyor ne makas :) işe yaramış.

• quote:

Orijinalden alıntı: aaguler

Selami Şahin hocam be, birşey rica edecek: şu senin nick'i gel değiştir be! Her sefer püskürtmeli gülüyorum, çay kola zayi oluyo. Hatta hafta sonu söylemesi ayıp bir kadeh s.malt scotch elimde okurken forumu boş bulundum ve güzelim yudumu mundar ettin. Kaldı ki bizim millet enjektörlü Şahin'i pek de tutmadı. Dön bu yanlıştan hocam

Forumdaki zihniyet değişmediği sürece zaten çekip gideceğim hocam buralardan

Ziyan ettiklerime gelince, size bir kadeh viski borcum olsun

• 144 ile yemek yine koymaz adama ben 66km ile giderken 412 lira ceza yedim inanmayan varsa kagidi hala duruyor

• 110 la gidiyorum ceza yemiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Basabildiğiniz kadar basın demiyorum ama günümüz otomobillerinde 140 km hız hiç birşey. Uygun bir yolda bu hızı hissetmiyorsunuz bile. Zaten araçlar yaklaşık 10 saniyede 100 km hıza çıkıyor.
    Adam 300km hız yapmış gibi muamele yapanlar var. garip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emreee85

Basabildiğiniz kadar basın demiyorum ama günümüz otomobillerinde 140 km hız hiç birşey. Uygun bir yolda bu hızı hissetmiyorsunuz bile. Zaten araçlar yaklaşık 10 saniyede 100 km hıza çıkıyor.

Evet araçlar hissettirmiyor olabilir ama ülkemizde o kadar cahil insan var ki arabam iyi deyip ne manevralar ne hareketler yapıyorlar. Yollar 110 vs. iken bunları yapanlar 140+ olduğunu düşünsenize neler olurdu.

Sonuçta zamanla bazı şeyler değişmektedir hız artışı da büyük ihtimal değişecektir. Otonom araçlar vs geldiği zaman. Şimdilik köprüyü geçene kadar ayıya dayı deyip hız kurallarına uygun gitmemiz gerek. hem cebimiz hem sevdiklerimiz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TncyKrmn

quote:

Orijinalden alıntı: emreee85

Basabildiğiniz kadar basın demiyorum ama günümüz otomobillerinde 140 km hız hiç birşey. Uygun bir yolda bu hızı hissetmiyorsunuz bile. Zaten araçlar yaklaşık 10 saniyede 100 km hıza çıkıyor.

Evet araçlar hissettirmiyor olabilir ama ülkemizde o kadar cahil insan var ki arabam iyi deyip ne manevralar ne hareketler yapıyorlar. Yollar 110 vs. iken bunları yapanlar 140+ olduğunu düşünsenize neler olurdu.

Sonuçta zamanla bazı şeyler değişmektedir hız artışı da büyük ihtimal değişecektir. Otonom araçlar vs geldiği zaman. Şimdilik köprüyü geçene kadar ayıya dayı deyip hız kurallarına uygun gitmemiz gerek. hem cebimiz hem sevdiklerimiz için.

Kural dışı sürüş yapanlar tabiki cezalandırılmalı. Ama 3-5 şeritli dümdüz boş yolda 140 yapınca ne olacak. Zaten sıkıntı burada. Trafikte magandalık yapanlara, makas ata ata gidenlere, emniyet şeridini kullananlara ceza yok. Ama düz yolda hızlı gidince hop ceza. Esas bu insanların cezalandırılması lazım.

• Kim diyor ceza yok diye. Ben en az makas atan 15 kişinin videosunu whatsup numaralarına yükledim,"yardımlarınız için teşekkürler, işlem yapılacaktır" diye dönüş oldu. Herkes duyarlı olsa bu tür olaylar azalır. Almanya da polis okul yanında oturanlara 30 km ihlalini ltf .... nolu bedava telefona bildirin diyor. Cezaya itiraz edenlere mahkemede hakim vatandaşın dediği doğrudur deyip hem cezayı hem de mahkeme masraflarını ödetiyor.

Tabi bir çok şey bozuk adalet sistemimizde, halkın ortalama eğitim seviyesi, geliri, bilinçli oy verme seviyesi v.s nerede ise adalette o seviyede.Cübbeli hocanın " okuyupta ne yapacaksınız, kafanız karışır ve dinden çıkarsınız,melekler İngilizce mi bilir" diye TV da zırvaladığı, Adnan hocanın da sokak kadını suratlı kedicikleri ile cilveleşerek mehdiliğini ilan ettiği bir ülkedeyiz.

RTE nin küçük oğlu bir sanatçımızı yolda ezdi zavallı yaşlı sanatçıyı bunadığı için nereye gittiğini bilmiyordu diye %100 suçlu buldular.Böyle adalete böyle tarak oluyor.

• Benim gibi 110-120 ile git kafan rahat etsin 10 yildan fazla olmuştur çok şükür ceza yemedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.