Şimdi Ara

ꕥ DEATH STRANDING ꕥ | PS4 | PS5 ANA KONU | Türkçe | 08.11.2019 | (319. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.792
Cevap
59
Favori
367.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: console-master

dark souls oynama sakın ozaman sen:)

Alıntıları Göster
    Hepsini bitirdim, Sekiro'suna kadar, zorluktan kastım birebir mücadeleler değil, bir kupa için bir sürü iş yapmak zorunda kalmak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SacredDivinity

Hepsini bitirdim, Sekiro'suna kadar, zorluktan kastım birebir mücadeleler değil, bir kupa için bir sürü iş yapmak zorunda kalmak

Alıntıları Göster
    Aynen valla full grind istiyorsa bırakmak lazım. Mükemmel olan oyun bile eziyete dönüyor.

• Merhaba,

Oyunu yeni bitirdim cidden oynarken çoook sıkıldım. İnanın bütün oyunun son 20 dk sinamatiği görene kadar hikayesini zerre anlamadım. Yani taşları oturtamadım. Çok kafa ütülemişler kıyı da kıyı bilmem ne. Linçlemeyin hemen. Değişik bir evren, herkese hitap etmeyebilir doğrudur. Ama beni baya sıktı. Son 20 dk sinematik baya iyiydi. Taşlar yerine oturdu.
    Hele bütün yerleri bağlamak için ordan oraya giderken, 1 gün oynadım 3 gün ara verdim. O derece sıkıldım.
    Daha birde plat yapacağım :/
    Valla beni sarmadı.

Puanım 6/10

• ana hikayeyi bitirirken bu kadar sıkıldıysanız platin zor hocam hikayesi 35 saatken platin süresi 100 saat civarı

• byvolcan kullanıcısına yanıt
    134 TL ye değer mi kutulu alıp bitirip satmak mı daha mantıklı hocam ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gybe kullanıcısına yanıt
    kişiden kişiye değişir hocam ben ön sipariş alip severek oynayip 110 saate platinlemiştim oyunu.

kutulu 150lira galiba dijital al 134lira ayni şekilde bitirip satarsin

• byvolcan kullanıcısına yanıt
    Kendi hesabıma alıp platinlemeyi seviyorum o yüzden kutulu almak daha mantıklı benim için :) Kutulu alıp satayım o zaman.Değer diyorsunuz yani :)

• OnLiNe MaNaGeR kullanıcısına yanıt
    Hocam oyunda toplam 3 kargo tipi yok mu ? 4. Sü varsa nedir ? Ben göremedim ?

• Dijital Deluxe Sürüm aradaki fiyat farkına değer mi acaba ?
  • baranyilmaz B kullanıcısına yanıt
    Değmez normal sürüm al.

• Biraz fazla gömüyorlar bu oyunu. Oynadığım en değişik oyun gözüyle bakamıyor kimse. Adamlar yaptığı oyunda görmediği halde diğer oyuncularla etkileşime sokuyor sizi. Detay üstüne detay eklemiş. Sizin o yollarda giderken tek başınıza olduğunuz hissiyatını çok iyi yansıtmış. Çata çuta adam öldürmek isteyenler oyundan uzak dursun.

Hikayesi ve türü olarak ben bayıldım. Grafikler zaten fena.

• Taze bitirdim. Öncelikle oyunu çok beğendiğimi belirtmek isterim. Gömülecek bir yanı yok adaletsizlik olur ama olumsuz eleştirilere açık bir oyun. Bu oyun hakkında sayfalarca yazabilirim çünkü alanında zirveye oynayan konular var. Yüz animasyonları gibi, her ne kadar çok görmesek de yapay zeka gibi, immersion gibi, Kojima' nın filmlerdeki klasik klişeleşmiş kamera açılarını kullanmaması gibi... Artılarını konuşmaya çalışırsak sabaha kadar çıkamayız. O yüzden beni en çok rahatsız eden tek bir eksisine değineceğim sadece. Farklı eksileri de yok değil ama gerçekten hiçbiriyle büyük problemim yok. Sadece şu konuda problemim var:

Hikaye örgüsü. Bu oyun için kurgulanmış, hakkında hiçbir şey bilmediğimiz evren hakkında
    yine bu evreni henüz tam anlayamamış karakterler tarafından teoriler dinliyoruz sürekli. Bu durum insanı inanılmaz yoruyor çünkü oyunun süresi çok uzun ve hikaye hep varsayımlar üzerine ilerliyor. Bu yüzden dinlediğiniz çoğu şey ilginizi de çekmiyor. Hikayeye katkısı yok. Detaylar da dahil buna. Sürekli bir şeyler açıklanıyor ama çoğu hikayeye hizmet etmiyor, sadece detay. Hani bazen insanlar çok konuşur ama hiçbir şey anlatamaz ya tam öyle bir hikaye örgüsü var oyunun. Oyunun sonuna kadar dinlediklerinizden asla tatmin olmuyorsunuz çünkü hep varsayım, oyunun sonunda da dinlediğiniz onca şeyin neye hizmet ettiğini düşünüyorsunuz.

Tüm bunlardan ötürü hikaye ilerliyormuş gibi hissedemiyorsunuz. Hikaye ilerlemiyor, son kısımlarda bir anda çözülüyor sadece sanki.

Kojima bu oyunda gizemli bir evren yaratmaya çalıştıysa, gizemli bir evren için fazla çene var. Yok açık ve anlaşılır bir evren yaratmaya çalıştıysa hikayeye hizmet eden olay örgüsü nerede?

Şahsımca hikaye örgüsü 2/10 gerisi 8/10 puan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gertize -- 8 Haziran 2020; 6:22:52 >

• Gertize G kullanıcısına yanıt
    Bence varsayım üzerine yapılması özellike belirsizlik sağlanması için kurgulanmış. Acaba olacak mı gibi düşündürmek için. Zaten evrendekilerde olayların bazılarına yabancı. Sanırım bundan dolayı sürekli açıklama yapıyor. Dediğin gibi biraz fazla detaya giriyorlar anlatırken.

Ben tamamen bitirmedim 6. bölümdeyim devam ediyorum. Gerçekten uzun ve kendini tekrar etmeyen bir yapıya sahip. Ama bayıldım oyuna. Oynadığım en iyi oyunlardan biri.

Bu oyunu beğenmeyenler gitsin kumda oynasın. Bu lafım kesinlikle sana değil

• Bilmiyorum oyunu oynarken hiç aranızda tüm metinleri mailleri okuyan oldu mu. Bence mükemmel detaylar var. Bilim kurgunun dibine vurmuşlar. Çok enteresan şeyler öğreniyorsunuz evren hakkında. Tek sıkıntı bunu oyuna ve karakterlere yansıtmayı başaramamışlar. Yani donuk ve aynı şeyleri tekrar eden hologramlar şeklinde olmasaydı şu karakterler biraz daha içine girebilseydiler hikayenin mükemmel olurmuş.Yine iyi kötü değil ama belli bir süre sonra aynı kişiler ve aynı hareketler sana evreni unutturuyor. Hikayenin içine giremiyorsun tam olarak. İlk karşılaşma bölümleri fena değil ama sonrası hep klişe diyaloglarla seni karşılayan hologramlar. Keşke bizlere gönderilen mailleri farklı zamanlarda bir araya geldiğimizde diyalog şeklinde yapabilseydik çok daha güzel olurdu. Oyunun içinde koskoca bir bilim kurgu romanı da var bir bilim kurgu filmi de. Keşke şu Mail kısımları ya da okunacak materyalleri oyun içerisinde tekrar karşılaştığımız insanlarla diyalog şeklinde serpiştirselermiş mükemmel olurmuş. Tüm her şeyi okuyarak giderseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Hikaye acayip geniş ve detaylı. Ama işte oyun oynuyoruz kitap okumuyoruz diyenler için malesef kötü olmuş. Eğer şu karakterleri daha canlı yapıp hikayenin içine katabilselermiş ve okunabilir şeyleri diyalog şeklinde en azından serperek hologramlara biraz daha hayat verselermiş benim için bu oyun şimdiye kadar oynadığım en iyi hikayeli oyun olabilirmiş ama yine de seviyorum bu oyunu ben değişik bir oyun :) :)

• Oyun güzel mi arkadaşlar almalı mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mericuls

Oyun güzel mi arkadaşlar almalı mıyım?
    Al bitir oynanmaya değer
  • Arkadaşlar oyuna yeni başladım da sağ ve sol elimde kargo taşıma için l2 ve r2 ye hep basılı tutmamız mı gerekiyor? Basmayı bırakınca düşüyor kargo

• becks1907 kullanıcısına yanıt
    Evet elde taşınan kargolar için sürekli l2 ve r2 tuşlarına basılı tutman gerekir.

• bu hafta ben de oyuna başlıyorum beyler bir süredir duruyordu. oyun hakkında çok az bilgim var başlamadan önce tavsiyeleriniz önerileriniz var mı

• 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.