Şimdi Ara

40V3000 RESİM AYARLARI VE D SMART BAĞLANTISI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MERHABALAR BİR AY ÖNCE 2.200,00 / 10 YTL Sony 40V3000 MODELİNİ ALDIM YALNIZ RESİM AYARLARI BANA TATMİNKAR GELMEDİ KULLANIM KILAVUZUNDAKİ VAR OLDUĞUNU YAZAN GELİŞMİŞ AYARLARA ULAŞAMADIM VE RESİM İYİLEŞTİRME AYARLARI BANA İSTEDİĞİM PERFORMANSI VERMEDİ DİYEBİLİRİM ŞUAN D SMART VE 30 YTL'YE ALDIĞIM İYİ BİR SCART BAĞLI VE AÇIKÇASI HER KANALIN KALİTESİ İYİ DİYEMİYORUM İYİ OLAN KANALLARDA TELEVİZYON RESMEN BENİM DİYOR.
    AKLIMA TAKILANLAR ŞUNLAR
    D SMART YERİNE DİGİTÜRK'MÜ ALMALIYDIM (GÖRÜNTÜ KALİTESİ AÇISINDAN) ?
    DAHA GELİŞMİŞMİŞ RESİM AYARLARI HD BAĞLANTIDAMI YAPILABİLİYOR ?
    SCART BAĞLANTI AYAR VS. ATLADIĞIM BİŞEYLERMİ MEVCUT ?
    TAVSİYELERİNİZİ VE GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM
    BELKİDE BANAMI ÖYLE GELİYOR ??
    SAYGILAR...

• Bazı kanallarda iyi olması görüntünün bazılarında ise kötü olması ne d-smart ile ilgili ne de tv ile ilgili. Digitürk alsan da normal uydu alıcısı alsan da bu tip kanaldan kanala değişen farklar olacaktır. Çünkü asıl sorun; kaynak görüntü kalitesinin bazı kanallarda oldukça düşük olmasıdır. Uyduda bazı kanallar var youtube videolarından daha kötü görüntü kalitesi var. Bu konuda kıstasın genelde ulusal kanallar olsun. Bunların arasında da az çok farklılıklar olsa da hemen hemen hepsi yeterli bir kalite sunuyor.

Ayrıca şimdi yazacağım tv ayarları v4000 modeli için olsa da menü yapısı bir birine oldukça yakın olması nedeniyle sende de iyi sonuç vermesi muhtemel.

En azından denemekten zarar çıkmaz...

Resim modu: Standart

Arka ışık: 4
    Kontrast: 60
    Parlaklık: 55
    Renk:50
    Renklerin sıcaklığı: Soğuk
    Keskinlik: 8
    Gürültü azaltma: Orta
    Mpeg Gürültü azaltma: düşük

Gelişmiş ayarlar
    ------------------
    Gel.Kontrast Zenginleştirici: Kapalı
    Canlı Renkler: Kapalı

• TEŞEKKÜR EDERİM ULUSAL KANALLAR İYİ FAKAT BAHSETTİĞİM GİBİ UYDU YAYINI İZLERKEN GELİŞMİŞ AYARLARA GİRİLMİYOR NEDENSE
  • SONY 40S4000K modelini kullanıyorum resim ayarlarını biraz burdakine gore biraz da kendi göz zevkime gore yaptım başka önerebileceginiz resim ayarları varmıdır?
  • quote:

Orjinalden alıntı: -Hakan-

SONY 40S4000K modelini kullanıyorum resim ayarlarını biraz burdakine gore biraz da kendi göz zevkime gore yaptım başka önerebileceginiz resim ayarları varmıdır?

Bir de bu ayarları deneyebilirsin.
    quote:

Orjinalden alıntı: hOOligy

40V3000 RESİM AYARLARI VE D SMART BAĞLANTISI

SD görüntü için kullandığım ayarlar şu şekilde;

Resim Modu: Canlı
    Arka Işık: 6
    Kontrast: 75
    Parlaklık: 55
    Renk:50
    Renklerin Sıcaklığı: Normal
    Keskinlik: 8
    Gürültü Azaltma: Orta
    MPEG Gürültü Azaltma: Düşük

Tabi göreceli bir iş bu ayarlar ama forumda bir arkadaştan görmüştüm, kendi zevkime göre biraz daha değiştirdim.

• saol dostum denedim peki dvd izlerken de daha iyi sonuç alabilmek için yine ayarları değiştirmek gereklimi?
    şuanda kullandıgım ayarlar ;

resim modu : standart
    arka ışık : max
    kontrast: max
    parlaklık : 60
    renk:80
    renklerin sıcaklıgı: normal
    keskinlik : 8
    gürültü azaltma : orta
    mpeg g. azaltma: dusuk

bundan memnun kaldım diyebilirim.

bir sorum daha var ben dvd 'yi ps2 den izliyorum son ses açtıgım zaman sd yayındaki gibi son ses şiddetinde olmuyor bunun nedeni nedir acaba ?

(bu arada HiGHWAYMOUSE yazılarının çogunu okumaya calısıyorum gerçekden foruma çok yararlı bir kullanıcısın )

• quote:

Orjinalden alıntı: -Hakan-

saol dostum denedim peki dvd izlerken de daha iyi sonuç alabilmek için yine ayarları değiştirmek gereklimi?
    şuanda kullandıgım ayarlar ;

resim modu : standart
    arka ışık : max
    kontrast: max
    parlaklık : 60
    renk:80
    renklerin sıcaklıgı: normal
    keskinlik : 8
    gürültü azaltma : orta
    mpeg g. azaltma: dusuk

bundan memnun kaldım diyebilirim.

bir sorum daha var ben dvd 'yi ps2 den izliyorum son ses açtıgım zaman sd yayındaki gibi son ses şiddetinde olmuyor bunun nedeni nedir acaba ?

(bu arada HiGHWAYMOUSE yazılarının çogunu okumaya calısıyorum gerçekden foruma çok yararlı bir kullanıcısın )

Dvd'de oldukça iyi sonuçlar vereceğini düşünüyorum. Yine de kişisel zevkler farklı olduğundan kendince ayarlar yapabilirsin. Zor bir şey değil ya...

Üstelik evet bu sd yayın ayarları ama bazen kanaldan kanala bile farklı ayar gerekebiliyor. Hatta programdan programa. Yani öyle bir sihirli ayar yok. Tüm kaynaklarda çok iyi netice verecek. Duruma göre çok rahatsız eden bir durum olursa gerekli değişiklikleri yaparsın.

Ses sorununa gelirsek..Bu da normal. Cihazdan cihaza farklılık olabilir. Hatta bazen dvd filmine göre bile farklılık arz edebiliyor. Divx'ler de de böyledir. Bazı divxler kodlanırken ses seviyesi düşük bazısında yüksek tutulabiliyor.

Övgü dolu sözlerine gelince hak etmesem de teşekkür ederim. Sağolasın...

• evet mesela trt 1'in goruntusu ile ne bilim bi moviemax in goruntusu hic aynı değil. bu arada haketmesen soylemezdim sende saol
  • v3000 kullanıyorum..samsung m87nin canlı ama yapmacık renklerinden sonra gayet memnun olduğumu söyleyebilirim.özellikle cihaz bluray ve ps3 de kendine geliyor resmen ben buyum diyor:)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.