Şimdi Ara

4000 liraya kadar dijital piyano önerisi (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
416
Cevap
15
Favori
53.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O mu olsun, bu mu olsun derken ben de sonunda kawai cn29 siparişi verdim. 8300tl peşin fiyat verdiler. Mudaili clp625 gibi cihazlar 11000tl civarında iken, bence hala iyi bir rakam bu. Tuşesi nord tarafından da kullanılan çok başarılı bir tuşe. Ses sistemi onkyo tarafından hazırlanmış hi-fi bir sistem. Yıllarca kullanabileceğimizi düşünüyorum. Umarım herkes gönlüne ve bütçesine göre bir piano bulur.
  • ULYSES kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

O mu olsun, bu mu olsun derken ben de sonunda kawai cn29 siparişi verdim. 8300tl peşin fiyat verdiler. Mudaili clp625 gibi cihazlar 11000tl civarında iken, bence hala iyi bir rakam bu. Tuşesi nord tarafından da kullanılan çok başarılı bir tuşe. Ses sistemi onkyo tarafından hazırlanmış hi-fi bir sistem. Yıllarca kullanabileceğimizi düşünüyorum. Umarım herkes gönlüne ve bütçesine göre bir piano bulur.
    Güzel seçim. B?a?n?a? ?g?ö?r?e? ?t?e?k? ?e?k?s?i?ğ?i? ?b?t? ?o?l?m?a?s?ı? ?a?m?a? ?b?l?u?e?t?o?o?t?h? ?k?u?l?a?k?l?ı?k? ?d?e?s?t?e?k?l?e?m?e?m?e?s?i?.? ?B?U? ?ö?z?e?l?l?i?k? ?C?N?3?9?'?d?a? ?b?a?ş?l?ı?y?o?r? ?n?e?d?e?n?s?e?.? Yanlış bilgiymiş, BT audio, bt kulaklık kullanılabilir anlamına gelmiyor. Ama sizin için zaten önemli bir artı değildi bt özelliği. İyi olmuş, iyi günlerde kullanın.

Bir de inceleme olursa biz de yararlanırız. Çalmayı biliyorsanız videolu inceleme de isteriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 14 Şubat 2022; 15:51:38 >

• barsoy kullanıcısına yanıt
    Evet bt kulaklık kullanılmıyor. Zaten ben de pek düşünmüyordum bunu. Kulak içi monitör ve akg k702 ile kullanacağım ağırlıklı olarak. Yıllardır çalmadığım için parmaklarımı açmam zaman alacak. Ama izleninlerimi paylaşırım buradan. Bu arada tavsiye edebileceğiniz, öğretici, pratik yapacak uygulamalar var mıdır? Ios ve mac kullanıyorum. Simply piano fazla simply geldi bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, yeni başlamak için digital piano alacağım. Yorumları okuduktan sonra Roland rp102 ye karar verdim. Şu anda hepsiburada'da 5700-6000 arası fiyatlara satılıyor. Hepsiburadaya güvendiğim için oradan alayım diye düşündüm ama alternatif önerecek biri var mıdır? Güvenilir ve daha uygun fiyata bulacağım bir yer önerirseniz çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matmurekkep

Merhaba, yeni başlamak için digital piano alacağım. Yorumları okuduktan sonra Roland rp102 ye karar verdim. Şu anda hepsiburada'da 5700-6000 arası fiyatlara satılıyor. Hepsiburadaya güvendiğim için oradan alayım diye düşündüm ama alternatif önerecek biri var mıdır? Güvenilir ve daha uygun fiyata bulacağım bir yer önerirseniz çok sevinirim.
    Zuhal'de peşin eft ödeyerek indirim talep edebilirsiniz. 5000'i zorlayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

Evet bt kulaklık kullanılmıyor. Zaten ben de pek düşünmüyordum bunu. Kulak içi monitör ve akg k702 ile kullanacağım ağırlıklı olarak. Yıllardır çalmadığım için parmaklarımı açmam zaman alacak. Ama izleninlerimi paylaşırım buradan. Bu arada tavsiye edebileceğiniz, öğretici, pratik yapacak uygulamalar var mıdır? Ios ve mac kullanıyorum. Simply piano fazla simply geldi bana.
    Ben hiç app kullanmadım youtube üzerinden dersleri izliyorum genelde. Simply piano ve flowkey en çok kullanılanlar , karşılaştırması: https://instrumentalglobal.com/flowkey-vs-simply-piano/

Diğerleri:

https://appgrooves.com/rank/music_and_audio/learning-piano/best-apps-for-learning-piano

• quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Ben hiç app kullanmadım youtube üzerinden dersleri izliyorum genelde. Simply piano ve flowkey en çok kullanılanlar , karşılaştırması: https://instrumentalglobal.com/flowkey-vs-simply-piano/

Diğerleri:

https://appgrooves.com/rank/music_and_audio/learning-piano/best-apps-for-learning-piano

Alıntıları Göster
    Teşekkürler bir bakayım bunlara. Hep kulaktan çalmıştım zamanında. Şimdi bir kez olsun işin doğrusunu yapmak istiyorum artık.

Hayırlı olsun, Güle güle kullanın...👍

Kızım 11 yaşında, daha önce 1 yıl keman dersi almışlığı var...onun ısrarı üzerine piyano almaya karar verdik.
    önce 1 hafta simply ücretsiz denedik ve oldukça memnun kaldı hatta birşeyler çalmaya başladı, küçük kızımı da düşünerek 3 aylık family üyeliğini aldım. 2 hafta dolmadan ikisi için de çok faydalı olduğunu ve hızlı bir şekilde ilerlediklerini söyleyebilirim.ipad üzerinden kullanıyorlar ve ikisi için ayrı kullanıcı hesabı söz konusu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Simply piano ipad'im eski sürüm olduğu için yüklenmedi. Iphone da çalışıyor ama küçük ekranda kullanımı pek rahat değil. Flowkey ipad de çalışıyor ama bt midi üzerinden çalışmayıp mikrofondan ses alması bana uymadı (gece kulaklıkla çalışıyorum çünkü). Skoove piano diye bir uygulama buldum. Bu midi çalışıyor ve hiç fena değil. Sadece şarkı kütüphanesi yetersiz. Geliştirirlerse buna üyelik almayı düşünebilirim. Yoksa youtube videolarına devam edeceğim.

Bu arada cn29 ile ilgili izlenimlerimi paylaşayım.

Piano diğerleri gibi kutusunda demonte olarak geldi. Kurulum basit ama şarjlı bir tornavida ile daha basit oluyor. Cihazın piyano kısmı ağır biraz. Montaj sırasında birisinin yardım etmesi gerekiyor. Piyanonun tuşesi responsive hammer action 3. Hissiyat olarak akustik grand pianoya yakın bir tat veriyor. Tuş derinliği biraz daha fazla ve pivot noktası biraz daha uzun olabilse tam olacakmış. Ama tabi bunları daha üst modellerde sundukları için pazarlama stratejisi olarak hep eksik bırakılan bir şeyler oluyor. Yine de yamaha clavinovalardaki gh3x seviyesinde, yer yer daha üstün bir klavye bu. Gh3x'e kıyasla üstün tarafı karşı ağırlık barındırması. Bu sayede bastığınız tuş, bıraktığınızda daha hızlı toparlıyor. Hızlı parçalarda akışın bozulmaması sağlanıyor. Tuş sertliği clavinovalara göre yumuşak. Ama kdp110 dan hissedilir şekilde daha sert. Beyaz tuşlarda sentetik ivory, siyahlarda teksturlu plastik kullanılmış. Kayma, parmak izi sorunu yok. Sentetik ivory sebiyle beyaz tuşlar hafif krem rengine çalıyor. Ben beğendim tuşesini.
    Ses konusuna gelirsek, 40watt (20x2) onkyo hoparlörler yeterli ses veriyor. Apartman koşullarında tam ses kullanımı komşularla daha sık görüşmenize neden olabilir. Ben daha çok kulaklıkla kullandığım için kulaklık çıkışı da çok önemliydi. Neyse ki beklentilerim boşa çıkmadı. Kulak içi monitör kulaklığımla bile belirgin bir dip ses almdım. Ses temiz, kontrollü. Ayrı kulaklık tipleri için ayar yapma imkanı var (Kulak içi, kafa üstü açık, kafa üstü kapalı vs) Doğru ayarı seçmek sesi etkiliyor. Spatial efkt başarılı. İsterseniz normal stereo kullanım da mümkün ama spatial açıkken bir piyanonun başında oturduğunuzu hissedebiliyorsunuz. Ses hafif önden geliyor. Damper rezonans, tel rezonans efektleri var. Vitual technician uygulamasından çok sayıda parametreye ince ayar yapabiliyorsunuz. Midi kullanım için de bir çok parametrede ayar imkanı var. Bu konularda cimri davranmamış olmaları güzel. Piano tarafından sınırlanmış hissi almadım (En azından benim seviyemde birisi için). SK ve EX piano sample'ları oldukça güzel. Ben duvar pianosu ve mellow pianoyu da beğendim. Diğer seslere fazla bakmadım, ana kullanım amacım piano olacaktı zaten. Ama öyle sentetik bir ses yok. Klise orgundan yaylılara kadar doğala benzer sesleri var.
    Eksilere gelirsek,
    Bt ses aktarımı yok. Bt kulaklıkla dinleme yapamıyorsunuz. Yukarıda da bahsi geçmişti zaten. Bu özellik cn39 dan itibaren geliyor. Ancak zaten bir enstrumanı kablosuz kulaklıkla çalmak mevcut teknolojilerle hala biraz fantazi. Gecikme ne kadar azaltılırsa azaltılsın, hala kablolu seviyesinde değil. Her parçada değilse bile bazı parçalarda zorlayacak bir durum bu. Dahası, uzun süre kulaklıkla çalışırsanız, bu gecikmeye alışıp çalma stilinizi buna göre geliştirmeniz riski var. Bu yüzden dijital pianoların bence düzgün bir kablolu kulaklıkla çalınması daha doğru olur. 192 polifoni, sınıfında biraz düşük gibi. Hoş bu kadar polifiniyi doldurabilsem, zaten kuyruklu piano ile carnegie hall da çalıyor olurdum her halde. Şimdilik pek bir eksiklik göremedim kısacası. Bir dijital pianoda gereken her şeyi, mükemmel değilse bile, oldukça doğru yapabilen bir cihaz. Fiyat olarak bence clavinovalara göre baya baya kelepir. Ama ben aldıktan sonra 600tl zam yapmışlar. İlk vergi zammı geldiğinde de bir bu kadar artmıştı. Sanırım stoklar azalmaya başlayınca vergi zammını daha fazla hissedeceğiz.

Kulaklıkla ilgili bir şey sorayım. Kulaklık girişi sürekli tak-çıkar yaparsam yalama olur temassızlık yapabilir diye uzatma için bir ara kablo aldım. Ama o iş öyle olmuyormuş meğerse. Kulaklığın kendisi takılı olmasa bile ara kablo piyanoya takılıysa hoparlör sesini kesiyor; o yüzden bir faydası olmuyor.

Bunun bir çaresi var mı? Mesela hem hoparlör hem kulaklıktan ses verdirecek bir ayar ya da kulaklığı devreden çıkaran düğme görevi gören bir aparat gibi?
    Piyanonun geldiği gün midi bağlantı sırasında hem hoparlörden hem de kulaklıktan ses geliyordu. Ipad den sesi kısınca piyano hoparlöründen gelen ses kesildi, kulaklık kaldı sadece. Sanırım böyle bir ayar var. Ama ayar menülerinde bulamadım. Ipad den kısınca sorun ortadan kalktığı için bakmadım sonra. Kulaklık girişleri çok narin olmaz genelde. Tak çıkar dan sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Olsa bile bir havya ve lehimle çözülmeyecek bir şey değil. Yine de sağlam olsun derseniz, kulaklık kablonuza bir anahtar ekleyebilir veya bir elektronikçiye yaptırabilirsiniz. Devre açık olduğunda (anahtar kapalı konumu), piyano, kulaklık takılı değilmiş gibi algılayacaktır.
    Merhaba,
    Öneriniz için teşekkür ederim. Hiç riske girmeyeyim hepsiburada'dan alayım derken sizin cevabınızı gördüm ve Zuhal müzik'i aradım. Fiyat olarak maalesef beklediğim gibi çok yardımcı olmadılar, zaten kampanya fiyatına satıyoruz, bir şey yapamayız dediler. Roland Rp102 yi peşin havale ile 5600'e aldım. o kadarcık yardımcı olabildiler. Belki de benim pazarlık yapma becerim az gelişmiş olabilir :) Sipariş verdik Roland'ı bekliyoruz heyecanla :)
  • Matmurekkep M kullanıcısına yanıt
    Neyse her gün zam geliyor zaten boşverin iyi yapmışsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Matmurekkep

Merhaba,
    Öneriniz için teşekkür ederim. Hiç riske girmeyeyim hepsiburada'dan alayım derken sizin cevabınızı gördüm ve Zuhal müzik'i aradım. Fiyat olarak maalesef beklediğim gibi çok yardımcı olmadılar, zaten kampanya fiyatına satıyoruz, bir şey yapamayız dediler. Roland Rp102 yi peşin havale ile 5600'e aldım. o kadarcık yardımcı olabildiler. Belki de benim pazarlık yapma becerim az gelişmiş olabilir :) Sipariş verdik Roland'ı bekliyoruz heyecanla :)
    Zuhal'in garip bir fiyat politikası var. Benim aldığım yer de aslında zuhal'in deposundan kargolatıyor cihazları. Zaten kawai distribütörü zuhal. Ama her nasılsa, her yerde zuhaldekinden daha ucuz piyanolar. Hayırlı olsun bu arada.
  • Merhaba arkadaşlar, ben de ikinci el temiz bir fp30 buldum.piyano+metal stand+pedal+sandalye 4300 sizce nasıl ,almalı mıyım sizce?

tecrübeli arkadaşlar fikir belirtirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grothendieck837 -- 30 Haziran 2020; 19:43:32 >
  • Her tuşun sesi+mekaniği ve diğer fonksiyonların çalışıp çalışmadığını tek tek deneme şansınız varsa alın

• quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Her tuşun sesi+mekaniği ve diğer fonksiyonların çalışıp çalışmadığını tek tek deneme şansınız varsa alın
    Birkaç gün sonra bakmaya gideceğim. Kesinlikle bakmalısın dediğiniz fonksiyonlar nelerdir? Ayrıca standı normal stand değil, şu metal olan çapraz bacaklı standlardan ve pedal olarak sadece sustain pedalı var. Bunların dezavantajları nedir söylerseniz sevinirim. Teşekkürler.

• Standını bilemem hocam Sonuçta bu taşınabilir bir piyano o yüzden Metal stand katlanabilir olduğu için belki senin için daha avantajlıdır. Pedal konusuna gelince diğer iki pedal başlangıç ve orta seviyelerde kullanılmıyor zaten Eğer ileri seviye çalıyorsan pedal eksikliği o zaman hissedersin. Aklıma gelmişken son 18 notada sustain yapılamıyor, bu bir arıza değil normali böyle(ben bilmiyordum)

Peki sence de fiyat fazla değil mi birkaç sene kullanılmış bir piyano için. Ayrıca fp30 larda ilerde tuşlar bozuluyormuş bunun hakkında bilgin var mı?

Ayrıca rp102 ile fp30 un ses kaliteleri ve tuşe hassasiyeti aynı mıdır. Aynı fiyata rp102 mi daha iyi olur fp30 mu

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.