Şimdi Ara

40-50k Arası 3D Tasarım ve Oyun Bilgisayarı Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, işim gereği bir sistem toplamak istiyorum, yoğun olarak 2d çizim, 3d karakter modelleme ve animasyon için kullanacağım. Aynı zamanda oyunda oynayacağım tabi ki. Parçaları tek tek toplamakla uğraşmak istemiyorum hazır sistem bakıyorum, şu sıra itopya ve sinerjide kafama uyan bir kaç sistem var fakat sanırım işlemci tedarik sorunları var 5600x dışında işlemci seçemiyorum hiç birinde. Intel tercih etmek istemiyorum, sizce bu görseldeki sistem nasıldır? Araştırdığım kadarıyla 5600x ve 3070ti darboğaz yapıyormuş, sizce biraz bekleyip işlemciler stoklara girince 5800x veya 5900x mi ekleyip almalıyım? 2k monitöre sahibim ayrıca.

Onun dışında ki önerilere de açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodin -- 20 Mayıs 2022; 19:34:17 >

• Render yapıyorsanız AMD bu konuda çok iyi ama işlemci minimum Ryzen 7 olmalı. Alabilirseniz mutlaka Ryzen 9 alın.

Bütçeye göre şu sistem düşünülebilir.

Sistemi buradan topladım:

40-50k Arası 3D Tasarım ve Oyun Bilgisayarı Önerisiwww.novabilgisayar.com
    PC Toplama - Bilgisayar Toplama Sihirbaz� | Nova Bilgisayar
    https://www.novabilgisayar.com/pc-toplama.asp

• Başka bir arkadaş hazır kasa yerine parçaları tek topla çok daha uyguna alırsın dedi şöyle bir şey önerdi siz ne dersiniz?

Ryzen 7 5800x - 6000 TL (veya r9 5950x +5k ekliyor fiyata)

Zotac 3070ti - 16000 TL

X570 Tomahawk - 3000 TL

Corsair 32 GB - 4000 TL

Samsung 980 Pro 1 tb m2 ssd - 3000 TL

Noctua NH-D15 fan - 1700 TL

Corsair 850wat Gold Psu - 1800 TL

Phanteks Eclipse P500A Kasa - 2700 TL

Toplamda 38.000 TL yapıyor hepsini farklı sitelerden uygun fiyata söyleyince. Sizce bu şekilde nasıl sistem, parçalar vs. şunu değiştir daha iyi dediğiniz var mıdır?

@StarForce @jackall mete

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rodin -- 21 Mayıs 2022; 1:8:39 >
  • Bence ddr5 sistem toplamanı öneririm. amd yi bekleyebilirsin ya da intelden devam edebilirsin. böyle bir bütçeyle ddr4 e yatırım yapmazdım. tasarım için ram önemli. bir de piyasayı biraz daha kontrol etmeni öneririm, yukarıda topladığın sistemdeki fiyatlar bana biraz yüksek geldi.

@Rodin

• Hem soğutma performansı daha iyi hem de RTX3080.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.