Şimdi Ara

4 Seri 10 Paralel pil bağlantı şeması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
2.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. 3,7 volt 3000 maH 18650 pillerle, 2 grup olarak her biri, 4 seri ve her seride 10 adet paralel pil ile 14,8 volt 30 amper/saat elde ederek bağlamak istiyorum. Sonra bu iki grubu da birbirine paralel bağlayarak 14,8 volt 60 amper/saatlik bir batarya yapacağım. Bununla ilgili 4S şarj denge ve koruma kartını çinden alacağım. Ancak pillerin bağlantı şeması nasıl olmalıdır? Ayrıca bu iki grubu birbirine paralel olarak nasıl bağlayacağım? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    Çinden alacağım kartın linki aşağıdadır.
    https://tr.banggood.com/4S-30A-14_8V-Li-ion-Lithium-18650-Battery-BMS-Packs-PCB-Protection-Board-Balance-p-1140544.html?rmmds=detail-bottom-alsobought__4&cur_warehouse=CN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunismail -- 14 Şubat 2019; 18:41:18 >

• Resimleri buldum ama + ve - kontakları nereden alacağım bilemedim.

4 Seri 10 Paralel pil bağlantı şeması4 Seri 10 Paralel pil bağlantı şeması

Bir de 4s 20p bağlantı resmi buldum bunda da aynı şekilde + ve - nereden alınır bilemedim.

4 Seri 10 Paralel pil bağlantı şeması4 Seri 10 Paralel pil bağlantı şeması

NOT: Benim PC de resimleri mesaj içinde direk olarak göstermiyor ama resim yerindeki image simgesine tıklayınca açılıyor. Resmi göremeyenler için bir hatırlatma olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunismail -- 14 Şubat 2019; 18:47:54 >

• Daha detaylı bilgi varsa harika olur bende merak ediyorum.
  • Bunlardan cekeceginiz anlik maksimum amper ne kadar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• karadvt K kullanıcısına yanıt
    Pillerin C değerine göre değişecektir. Mesela benim kullanacağım pillerin C değeri 5. 2600 MaH pillerde 2600*5=13 amper anlık akım verecektir. Ama seri ve paralel bağlayarak 60 amperlik bir batarya grubu anlık ne kadar akım verebilir onu bilmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coskunismail -- 15 Şubat 2019; 0:29:11 >
  • snowbard kullanıcısına yanıt
    Resim için teşekkür ederim.
  • 4 Seri 10 Paralel pil bağlantı şeması
    Sadece + ve - bu şekilde ama şarj için mutlaka BMS devresine de ihtiyaç var hatta balanslı BMS ler de çıktı bunlardan alın.
  • mavi-kaplan M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Zaten bu tip piller için aşırı akım ve kısa devre korumalı, balanslı vs. BMS kart alacağım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.