Şimdi Ara

4. Nesil Apple TV Ana Konusu. KODI GELDİ !!! (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.926
Cevap
65
Favori
106.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eğer NAS cihazınız PLEX server olabiliyorsa yani PLEX desteği varsa PLEX'i müzik dosyaları için kullanabilirsiniz. Albüm kapakları v.b. görünüyor. NAS'da PLEX server desteği yoksa PC'ye kurarsınız. Ama PC müzik dinlerken açık kalacak bu durumda ve pratik bir şey olmayacak. Daha pratiği Infuse gibi SAMBA ya da DLNA desteği olan ve müzik dosyalarını destekleyen bir uygulama. Bence MrMC işinizi görür. Deneme sürümü olan "MrMC Lite"ı yükleyin belki hoşunuza gider. MrMC'nin SAMBA ve DLNA desteği var.
  • PCkopat065 kullanıcısına yanıt
    Kardeş ben daha önce infuse 4 para verip almıştım.
    İnfuse 5 çıkartarak bunu öldürdüler. Bu yıl da yıllık üyelik aldım 24 liraya kafam rahat.

Arkadaşlar temiz apple tv 4 almak isteyen varsa arkadaşım satıyor.ilgilenenler pm atsın. 500 lira gibi bişey istiyordu yanlış hatırlamıyorsam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PCkopat065

Merhabalar, bildiğiniz gibi ınfuse pro için 2 şekil üyelik var. İlki abonelik, ikincisi sürü satın alma.

Sizce 38 liraya 1 yıl üye olup süre dolunca pro moddan basice dönmek mi mantıklı (tabi bir yıl boyunca tüm güncelleştirmeleri alarak)

Yoksa 65 lira verip Infuse Pro 5i alıp, hep 5. Sürümü kullanmak mı?

bende yeni üyelik yaptım. 38 liradan 1 yıl. çünkü 1 yıla kadar kim öle kim kala kim bilir daha ne uygulamalar ne güncellemeler çıkar.
    Hiç düşünme senin de dediğin gibi " 38 liraya 1 yıl üye olup süre dolunca pro moddan basice dönersin" böylece hiç bir şey kaybetmemiş olursun.
    bu zamanda hiç bir şeye ömür boyu üyelik yapmamak lazım. Herşey ama herşey sürekli gelişiyor. kim derdi ki o odadan o odaya taşımaktan bitap düştüğümüz elimizdeki hard disklerdeki içeriklerin elimizin altında olacağını. Ben NAS cihaz kullanıyorum ve infuse çok akıcı. Çok memnunum.
    Bu forumlarda da anlatıldığı gibi infuse gibisi yok!!!. ama şu bir gerçek ki. Fiyat/performans açısından verdiğiniz paranın tam karşılığını alıyorsunuz.
    Tabii onun da eksikleri var yukarıda da belirttiğim gibi müzik oynatma uygulaması yok. Bu beni çok şaşırttı. ücretsiz VLC, PLEX gibi proğramlarda dahi müzik uygulaması varken parayla satılan infuse da olmaması şaşırtıcı.

• quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Eğer NAS cihazınız PLEX server olabiliyorsa yani PLEX desteği varsa PLEX'i müzik dosyaları için kullanabilirsiniz. Albüm kapakları v.b. görünüyor. NAS'da PLEX server desteği yoksa PC'ye kurarsınız. Ama PC müzik dinlerken açık kalacak bu durumda ve pratik bir şey olmayacak. Daha pratiği Infuse gibi SAMBA ya da DLNA desteği olan ve müzik dosyalarını destekleyen bir uygulama. Bence MrMC işinizi görür. Deneme sürümü olan "MrMC Lite"ı yükleyin belki hoşunuza gider. MrMC'nin SAMBA ve DLNA desteği var.

WD mycloud NAS cihazımın PLEX desteği var ama henüz kurmayı başaramadım. web den inceleme ve araştırmalarımı sürdürüyorum. Bir yerde hata yapıyorum ama her neyse eninde sonunda kurarım herhalde. Plex'in hem ücretli hem de ücretsiz uygulamaları mı var yoksa ben mi yanılıyorum?

• cazsever C kullanıcısına yanıt
    Ücretsiz versiyonu yetiyor. Ben birçok kez NAS'a kurdum, her defasında da sildim. Bir türlü yıldızım barışmadı bu uygulamayla.
    NAS destekliyorsa kurulumunun basit olması gerekir. Enable yapınca kendi otomatik yüklemesi lazım. Seagate Personel Cloud'ta öyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HattiHitit -- 12 Şubat 2018; 16:34:55 >
  • nas cihazım yok bilgisayarda yüklü filmleri ağdan hangi program ile daha iyi izlerim infuse mi yoksa başka program işimi görür mü?
  • nthng kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Infuse daha sonra MrMC son olarak PLEX
  • quote:

Orijinalden alıntı: nthng

nas cihazım yok bilgisayarda yüklü filmleri ağdan hangi program ile daha iyi izlerim infuse mi yoksa başka program işimi görür mü?

Infuse yüzde yüz doğru tercih. hiç tereddütsüz.
  • quote:

Ücretsiz versiyonu yetiyor. Ben birçok kez NAS'a kurdum, her defasında da sildim. Bir türlü yıldızım barışmadı bu uygulamayla.
    NAS destekliyorsa kurulumunun basit olması gerekir. Enable yapınca kendi otomatik yüklemesi lazım. Seagate Personel Cloud'ta öyle.

WD mycloud modeline kuramıyorum. ama 4-5 disc'li profesyonel modellerine nasıl kurulacağının tarifi var. plex i bilgisayara kurdum.
    herşey gayet güzel görseli harika dosyalar açılıyor. film, müzik her şey güzelken.
    o da bir gün sonra tüm yüklediğim film, müzik içeriklerine girmek istediğimde reddedip aşşağıdaki tablo çıkıyor. Yani sanırım artık ücretsiz üyelik yok.
    daha öncede forumlardan okumuştum bu sorunu.

4. Nesil Apple TV Ana Konusu. KODI GELDİ !!!/Users/tameryuksel/Desktop/Ekran Resmi 2018-02-13 15.54.24.png

• quote:

Orijinalden alıntı: cazsever

quote:

WD mycloud modeline kuramıyorum. ama 4-5 disc'li profesyonel modellerine nasıl kurulacağının tarifi var. plex i bilgisayara kurdum.
    herşey gayet güzel görseli harika dosyalar açılıyor. film, müzik her şey güzelken.
    o da bir gün sonra tüm yüklediğim film, müzik içeriklerine girmek istediğimde reddedip aşşağıdaki tablo çıkıyor. Yani sanırım artık ücretsiz üyelik yok.

4. Nesil Apple TV Ana Konusu. KODI GELDİ !!!/Users/tameryuksel/Desktop/Ekran Resmi 2018-02-13 15.54.24.png

4. Nesil Apple TV Ana Konusu. KODI GELDİ !!!

• quote:

quote:

quote:

Plex now available on WD My Cloud NAS series

Plex app now can be downloaded and deployed on the WD My Cloud NAS series. Plex compatible WD My Cloud NAS series:
    My Cloud Mirror, My Cloud EX2, My Cloud EX4, My Cloud EX2100, My Cloud EX4100, My Cloud DL2100, My Cloud DL4100

My Cloud 3 TB lık NAS modelimin ne yazık ki PLEX'i desteklemediğini öğrendim. Destek veren cihazlar yukarıda. Benimkinin fotoğrafı aşağıda. 4. Nesil Apple TV Ana Konusu. KODI GELDİ !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cazsever -- 15 Şubat 2018; 5:40:2 >

• cazsever C kullanıcısına yanıt
    Çok gelişmiş NAS'larda iyi çalışıyor. Çok fazla kaybettiğniz birşey yok. Desteklese bile süründürürdü zaten. Yüklemenin mutlaka bir yolu vardır ayıca.
  • Arkadaşlar uygun fiyatlı gamepad bulan var mı?
  • quote:

Çok gelişmiş NAS'larda iyi çalışıyor. Çok fazla kaybettiğniz birşey yok. Desteklese bile süründürürdü zaten. Yüklemenin mutlaka bir yolu vardır ayıca.

çok doğru gerçektende süründürüyor. Bilgisayarda kurulu, sürüm sürüm süründürüyor. Proğram "kendi kendine kopuyor. Medyaları bir görüyor bir görmüyor. kendi kendine medyaları tarıyor. tarama durdurulamıyor." gibi bir sürü saçmalıklarla başa çıkamadığım için bilgisayardan bile kaldırdım. Zaten forumlarda da hiç tavsiye edilmiyor. haaa diyebilirsiniz ki "niye nas'a kurmaya çalışıyorsun o zaman" diye. Bende infuse kurulu, çok da memnunum. ama müzik uygulaması yok. O nedenle çaresizce plex'i nas kurmak istedim ama bilgisayarda bile pişman oldum. Hiç stabil değil. VLC de zaten görselde berbat.

NOT: wd nas da itunes eşleştirme diye bir seçenek var. bunu da henüz beceremedim ama yaparsam bilgisayarım kapalıyken bu eşleştirme nas üzerinden çalışır mı? yardımcı olursanız sevinirim.

• Bir sorunum var konu hakkında bilgili arkadaşlar vardır mutlaka,samsung smart tv'İm var,apple tv 4k aldım,fakat tv'nin kendi app'i olan netflix'teki görüntüyü apple tv'den alamıyorum.Hdmi ayarını uhd olarak yaptım,4.2.2 bağlantım var,kablo olarak paugge 2.0 kablo kullanıyorum.Fakat tv'deki gömülü netflix'teki canlı görüntüyü apple tv'de alamıyorum.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • Try the cydia impactor without xcode and ios. if you don't know how to use cydia impactor then try this .
  • Apple tv konusunda baya geri kaldım.

Ben himedia kullancısıyım şimdiye kadar hep mkv h264/265 , bluray ios , true hd7.1 ve dtshdma ses formatlı filmler izlemek için himedia kullandım ama artık NAS kuracağım için sattım.

Aslında zidoo x9s alacaktım benzer şekilde kullanmak için ama apple tv 4k modelinde sanırım beni cezbedebilecek gelişmeler var.

Şimdi ben HDD'de bulunan bluray rip bu filmleri nasıl izleyebilirim , infuse diye bir app'den bahsediliyor kodi gelmiş her birini sayfalarca okuyacağım ama biraz da heyecan yaptım.

Apple ekosistemini kullanan biri olarak apple tv'deki sınırlamalar yüzünden hep almaktan vazgeçtim , acaba artık true hd 7.1 ve dts hdma ses formatı olan bu filmleri passthrough yaparak kayıpsız izleyebilecek miyim?

kısaca bilgilendirme yaparsanız gidip gene android box almaktan kurtarmış olursunuz bu DH kardeşinizi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunebakan44

Arkadaşlar, pek çok kişi Kodi ve PopcornTime gibi uygulamaları Apple TV’ye nasıl kuracağını bilemediğinden bahsediyor forumda. Forumun bu bölümünün ilk sayfasında toparlayıcı bir içerik bulunmadığından yeni bir konu başlığı açtım. Linki aşağıda:

.....APPLE TV 4, KODİ, POPCORNTIME VE DİĞER HERŞEY.....

hocam o konunun ilk sayfası uçmuş nasılsa , ulaşamıyorum yazdıklarınıza..
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    Apple tv alın popcorn yükleyin keyfinize bakın.
    Kodi yi yüklerseniz değmeyin keyfinize.
    Güncellemelr ile daha da güzelleşiyor.
    Apple storede de yeni filmlerin çoğu 4k ve hdr destekli..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    Şu an uygun değilim ama telefondan girince ilk sayfa görülüyor. Mobil sürüme geçin isterseniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.