Şimdi Ara

4 GB RAM GÖRMEME SORUNU ve Windows İşletim Sistemleri (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
328
Cevap
2
Favori
90.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 tane 2gb lık kinston ddr2 ram aldım 64 bitlik windows 7 de 2,94 kullanılabilir yazıyor lütfen yardım edin

http://img138.imageshack.us/i/68221693.jpg/
  • vista 32bit tede oldugu gibi windows 7 32bit tede rem 3 kusur goruyor ,ayrica vista sp2 yuklu oldugu halde yinede 3 kusur goruyor. bence uzatmanin anlami yok ,imkanimiz varsa 64 bite gecmeliyiz.
  • cok başaralı bi konu olmus.

tskler.
  • windows 7 64bit kullanıyorum sistemim profilimde var ama bilgisayarımdan özelliklere girince 4 GB ram ( kullanılabilen 3.50 GB ) yazıyor windows xp 32 bit kullanıyordum bundan önce sorunsuz bir şekilde 4 GB ram olarak gorup kullanabiliyordum...

Birde sormak istediği i7 işlemciler gigabyte Ex58-ED5 gibi anakart ile 3x2 dual kit alınsa bu 3x2 dual olarak kullanılabiliyormu yoksa düz 6 gb olarakmı kullanılıyor? bunu windows 7 64 bit kullandıgım için almayı düşünüyorum bu sistemle birlikte?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BABA ADAM

vista 32bit tede oldugu gibi windows 7 32bit tede rem 3 kusur goruyor ,ayrica vista sp2 yuklu oldugu halde yinede 3 kusur goruyor. bence uzatmanin anlami yok ,imkanimiz varsa 64 bite gecmeliyiz.

aynen katılıyorum. işletim sistemi farketmez. 32bitler 3.5gb ram destekler. 64bitler 128gb ram destekler.
    64 bite 0.5lik bir ram farkı için gecmeye deymez bence. çünkü 64bit tam anlamıyla yaygın deyil. bazı program ve oyunları desteklemiyor.
    benim yaptığım gibi 32bitte kalip ramlerin mhz'ini yükseltmek çok daha mantıklı.
    örn: 2gb 667mhz ram ile 2gb 1066mhz ram arsında hatrı sayılır bir performan farkı var..

• quote:

Orijinalden alıntı: Carizma500

windows 7 64bit kullanıyorum sistemim profilimde var ama bilgisayarımdan özelliklere girince 4 GB ram ( kullanılabilen 3.50 GB ) yazıyor windows xp 32 bit kullanıyordum bundan önce sorunsuz bir şekilde 4 GB ram olarak gorup kullanabiliyordum...

Birde sormak istediği i7 işlemciler gigabyte Ex58-ED5 gibi anakart ile 3x2 dual kit alınsa bu 3x2 dual olarak kullanılabiliyormu yoksa düz 6 gb olarakmı kullanılıyor? bunu windows 7 64 bit kullandıgım için almayı düşünüyorum bu sistemle birlikte?

anakartı GA-EX58-UD5 demek istedin sanırım. yeni cıkan harıka bir anakart. benimde listemde ama şu an 525 lira cıvarına fıyatı biraz da düşmesini bekliyeceğim. senin soruna gelince sen nasıl ram takarsan öyle kullanır. tek 6gb takarsan o şekilde kullanır. 3x2gb takarsan ki tavsiyem o şekilde takmandır. biraz daha peformanslı olur.ama mutlaka kit olcak 3raminde birbirine uyması gerekir.

• anladım teşekkür ederim.

fiyatlar çok ucuk anakart, işlemci, ram, psu ve ekran kartı sadece bu parçaları almama ragmen 2.000 TL üzerinde tuttu tabiki bende almadım. Biraz daha bekliyorum düşmesini acelem yok 2 ay sonra felan alırım.
  • bence doğru karar vermişşsin. bilgisayar parcaları ilk çiktiklarında çok pahalı oluyor. ama fıyatları çok hızlı düşüyor. tahminimce nisan başi gibi düşündüğün sistemi alırsan 250-300 lira gibi bir kar yaparsın..
  • aynen bende oyle dusunmustum
  • açıklamalarınız için teşekkürler bu konuda ilk kez bu kadar aydınlandım gerçekten teşekkürler
  • Arkadaşlar birşey merak ediyorum şimdi bende Gigabyte GA-8IPE 1000-G Rev 4.0 478 pin anakart ve P4 3 GHZ işlemci var.

4 tane 1gb ddr400 ram çılışta sistemde memeory test yaparken 3.49 olarak gözüküyor. Normalde sistemde böyle gözükürken windowsda nasıl 4 olarak gözüksün.

Windows u anladım 32/64 bit olayını ama normal açılıştaki memory testde 3.40 olarak gözükmesini anlayamadım?
  • güzel inceleme olmuş eline sağlık
  • arkadaşlar bende win 7 64 bit e geçmeyi düşünüyorum benim için önemli olan program ve oyunlar şunlar
    Solidworks 2008-powermill 9-photoworks-Call of duty 4,5,6-gta 4-colin mcrae dirt 2
    acaba 64 bitte bu programlarda sorun yaşayanlar varmı.Bunları sorunsuzca yükleyebilirmiyim
  • güzel bir paylaşım olmuş bunu bilmeyen çok insan var
  • 64 bit olmasına rağmen 6GB ram takılı ama 3.5 GB olarak görüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GLOCK-19 -- 25 Mart 2010; 16:03:20 >
  • Evet bu konuya baktım ama yine bişey anlamadım.İşimiz şansa kaldı gibi bişey heralde.
  • sendeki problem nedir
  • BEn daha sistemi almadım alıcam ama 4. ram'i boşuna alıcakmıyım acaba onu düşünüyorum.Bakıyorum bazıları 64 bitte bile 4 GB olarak kullanamamış.Bunun garantisi ne ki?

İşlemci : AMD Athlon X4 630
    Anakart : GIGABYTE MA78LMT-S2 AMD 760G&SB710 AM3 DDR3 1333MHz VGA
    Ram : PATRIOT 2GB DDR3 1333MHz CL9 PC3 10600 Tek Modül Ram (2 Tane - 4GB (görürse) .. )

Eğer bunda olmayacaksa 2 GB ve 1 GB olarak alayım.
  • gigabyte anakart tavsiye etmiyorum hiçbir yerde bu ram konusu yüzünden... asusa yönelebilirsin
  • Bu anakart vatanda 120-125 lira olması lazım ASUS'un aynı fiyata DDR3 anakartı varmı ki.

Edit : Bunu buldumhttps://www.vatanbilgisayar.com/asus-m4a77td-pro-m4a77td-pro-amd-770&sb710-am3-ddr3-1800mhz-(oc)-anakart/productdetails.aspx?I_ID=42245

ASUS M4A77TD PRO AMD 770&SB710 AM3 DDR3 1800MHz (O/C) Anakart

Bunu not alıyorum belki sipariş esnasında bunu alabilirim.

Peki madem Gigabyte önermiyorsunuz

GIGABYTE MA78LMT-S2 mi? MSI 770-C45 mi? MSI'da önermeyenler var.Ne kullanıcaz biz yaw.Ucuza adam gibisi yok mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babblebabble -- 11 Mayıs 2010; 20:46:05 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.