Şimdi Ara

4 adet 3060 ti ile rig kurmayı düşünüyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 60 bin TL ile ufak da olsa bu işe girmeyi düşünüyorum. Elimdeki 2 adet GTX 1650S ile geçen sene denememde kazanç için ugrasilmayacak düzeyde olarak düşündüğümden mining yapmamıştım.

Bulunduğumuz yüksek piyasa koşullarında bu işe girmek ne kadar mantıklı?

4 adet 3060ti ile aylik kazanç, elektrik çıkarıldığında 240$ görünüyor. 8 ay sonunda da kartları satmayı ve model yükseltmeyi hedefliyorum.

Ve en önemlisi: tüm dünyadaki elektrik zamlariyla birlikte artık rx480, rx580, rtx 2060 ların artık tatminkar getiri elde edemeyeceğini ve eski mining yapan insanların ya yeni ekran kartı alması gerekecegini veya bu işi bırakacağını düşünüyorum. Yeni başlayacak olanların ise yüksek fiyatlardan dolayı bu işe girmeyecegini, mining yapan insan sayısının çok artmayacagini, hash başına getirinin artacagini düşünüyorum. Bana katılıyor musunuz?

Bana bilgi verebilecek istatiksel olarak yardımda bulabilecek biri varsa 5453747060 whatsaptan ulaşabilir mi? Yurt disindayim GSM kullanamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gurkanq -- 5 Şubat 2022; 21:35:56 >

• Lhr olmayan kartlar kullanılacaksa karlı olabilir. Ama lhr kart ile lhrlock sistemler kullanılsa da voltaj sürekli değişkenlik gösteriyor. Sağlıklı değil.

• Diğer kartlar konusunda haklısınız ancak 2060 şuan ETH için en verimli kartlardan bir tanesi. 60.000₺ ile 4 adet 3060Ti yerine 6.300₺ bandına 9 adet 1660 super alırsanız çok daha mantıklı olacaktır.

• bende 6800xt ve 6900xt ile kurmayı düşünüyorum ama roi süreleri çok uzamış durumda. kararsız kaldım o yüzden. bu tarihte sıfırdan rig kurmak mantıklı olur mu sizce ?

• Dolar artarsa neredeyse gelir giderdeki başa baş noktasındaki mevcut durum tekrar artıya geçer diye düşünüyorum. Tabii elektrik de aynı şekilde artmazsa. Beklentiniz neyse ona göre yatırım yapmalı

• izmirli1713 kullanıcısına yanıt

Kazım düşündüğünüz kartlar çok mantıksız. Neye istinaden o kartlar ile rig kurmayı düşündünüz anlayamadım açıkcası.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.