Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1716. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
22 Misafir (1 Mobil) - 21 Masaüstü1 Mobil
5 sn
235.537
Cevap
1.165
Favori
11.787.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
47. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 17141715171617171718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hala daha dis gucler diyorlar! Yahu arkadas, dis gucler saldiriyor olsa bile, sen ne diye Merkez Bankasinda 30 milyar dolar net kullanilabilir rezerv biraktin ? Boyle yonetim olunca, batmak icin senin dis guclere ihtiyacin yok! Kendi kendine batmak icin son derece musaitsin.

Dolar alanlar vatan haini diyor ya! Insanlar enflasyondan korunmak icin doviz aliyorlar, 1 haftada %10 deger kaybeden para birimini kim ne yapsin!

Hasbinallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 25 Mayıs 2018; 4:6:8 >
  • Dediklerinize çoğunda haklısınız her doğru her yerde söylenmez. Cumhur bunu yapıyor iyi yspmiyor

Faizin yükselmesi yatırımın büyümenin durması demek olduğu için

İstemiyor hsklida peki isteyen kim ülkesinde faiz sıfıra yakın sıcak para sahipleri Japonlarla başladı haklısınız daha fazla faiz için sıcak parayı çektiler baskı kurdekar 300 puan faiz zorla da yaptırdılar yettimi hayır 200-300 daha istiyorlar

Bunun yanında arttırım dolara etkisi ne oldu ? Hiç peki enflasyon ve borçlanmaya etkisi çok fazla dövize faiz ile kesinlikle müşahede etmeueceklerdi bunlar ekonomi uzmanlarının işi bizi asar

Ben işin kurdaki bu aşırı oynaklık bolumundeyim 1 hafta süreyle %20 kur birden artıyor ise bu sadece ekonominin kötü gitmesiyle izah edilemez başka oyun var

Tayyip yada başkası kim gelirse gelsin ekonomi enkaz devralacak ve yine faturayı millet odeyecek

Biride çıkmış kredi ve kredi kartları borçlarını sileceğim diyor

Cem uzanan ozrnmis kimin borcunu kimin parasıyla kime ödüyorsunuz?

Ne Tayyip ne diğerleri ekonomide zerre iş yapacak ülkeyi refaha kavuşturacak tipler değil kesinlikle

Allah sonumuzu hayır etsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Hala daha dis gucler diyorlar! Yahu arkadas, dis gucler saldiriyor olsa bile, sen ne diye Merkez Bankasinda 30 milyar dolar net kullanilabilir rezerv biraktin ? Boyle yonetim olunca, batmak icin senin dis guclere ihtiyacin yok! Kendi kendine batmak icin son derece musaitsin.

Dolar alanlar vatan haini diyor ya! Insanlar enflasyondan korunmak icin doviz aliyorlar, 1 haftada %10 deger kaybeden para birimini kim ne yapsin!

Hasbinallah.
    Arkadaşım karasındaki Amerika olunca durum farklı

Türkiye'de 1 ülke Amerika'da 1 ama güç anlamında bakarsak

Aradaki farki anlatmaya sayfa yetmez her anlamda zayıf ve caresiziziz ohalde bile şuana kadar iyi dayandı borsa ekonomi ama daha kotu olacak yapacaklar biat etmez isek durum bu

Ya biat edicejsin Araplar cin ve diğerleri gibi yada seni her anlamda yokedecekler

Bunu karşı durabilme gibi bı gücün yok hiçbir zaman olmadı

Dünya Bankasının açıkladığı en son verilere göre, ABD ekonomisi 18 trilyon dolarlık bir hacme sahip ve bu tüm gezegenin neredeyse çeyreğini oluşturuyor (%24.3). 1.ci
    Ondan sonra gelen 7 ülkenin GSMH na eslt ekonomisi

Turkiye ise 718 Milyar Dolar büyüklüğü ile 18. Sırasında bulunuyor.

Bu biraz açıklayıcı olmuştur umarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoserdar -- 25 Mayıs 2018; 4:17:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ottoserdar

Dediklerinize çoğunda haklısınız her doğru her yerde söylenmez. Cumhur bunu yapıyor iyi yspmiyor

Faizin yükselmesi yatırımın büyümenin durması demek olduğu için

İstemiyor hsklida peki isteyen kim ülkesinde faiz sıfıra yakın sıcak para sahipleri Japonlarla başladı haklısınız daha fazla faiz için sıcak parayı çektiler baskı kurdekar 300 puan faiz zorla da yaptırdılar yettimi hayır 200-300 daha istiyorlar

Bunun yanında arttırım dolara etkisi ne oldu ? Hiç peki enflasyon ve borçlanmaya etkisi çok fazla dövize faiz ile kesinlikle müşahede etmeueceklerdi bunlar ekonomi uzmanlarının işi bizi asar

Ben işin kurdaki bu aşırı oynaklık bolumundeyim 1 hafta süreyle %20 kur birden artıyor ise bu sadece ekonominin kötü gitmesiyle izah edilemez başka oyun var

Tayyip yada başkası kim gelirse gelsin ekonomi enkaz devralacak ve yine faturayı millet odeyecek

Biride çıkmış kredi ve kredi kartları borçlarını sileceğim diyor

Cem uzanan ozrnmis kimin borcunu kimin parasıyla kime ödüyorsunuz?

Ne Tayyip ne diğerleri ekonomide zerre iş yapacak ülkeyi refaha kavuşturacak tipler değil kesinlikle

Allah sonumuzu hayır etsin
    enkaz konusunda haklısınızz gelecek hükümet zam yapacak kemer sıkıcak durum aynı şuna dönücek :)
    en azından değişim ve güven ortamının sağlanması ve daha entellektüel ve donanımlı insanların gelip çalışması gerekli erdoğanın oy hırsı buralara ali babacan gibi adamlarla yolunu ayırmamalıydı..

• researcher12 kullanıcısına yanıt
    Parası olmayan kanserle parası olan kanser arasında da çok fark var. Bi emarı bile devlet hastanesinde çektirip sonuç alman 1 ayı bulabiliyor ama paran varsa özel hastanede 24 saat içinde halledersin. Maalesef parasız sağlıkta hastalıkta bi b..ka yaramıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Gecenin bir yarısı 3 gündür dolar fırlıyor resmen ülkeye döviz kurları üzerinden saldırıyorlar Tayyibe oy vermeyecek tim kızgindim ama vermezsem aslımı inkar etmiş olurum

Bu şerefsizler in ekmeğine yağ sürmeyecem

Çevremde ki herkese de vermesi için zorlayacam

Edit su saatten sonra ihtiyac dışı dolar alan vatan hainidir
    Adı üstünde dış güç. Bunların amacı bu. Öyle bie anlatıyorsun ki sanki yeni peydah oldu. 17 tane türk devletini de dış güçler yıktı. Yahu içi dışı yok bunun. Biz düşmanlara karşı çok aciz duruma düştük. Ve kim bunu yaptı bunlar önemli.

Piyasa öyle bir hale geldiki 300bp faiz yetmiyor. Halbuki daha önceden yazmıştım eğer kur 4.50 de iken müdahele olmazsa 4.70 eğer çok gecikirse ipin ucu kaçar demiştim. Bak piyasa inanmıyor bize. Bu kadar bizi oyaladın. Bir 200 bp daha yapıştır ha bir de sadeleşme yap diyor.

Önce ekonomi iyi yönetilsin sonra dış güçlere karşı herkes göğüs gerer.

• Dünya Bankasının açıkladığı en son verilere göre, ABD ekonomisi 18 trilyon dolarlık bir hacme sahip ve bu tüm gezegenin neredeyse çeyreğini oluşturuyor (%24.3). 1.ci

Ondan sonra gelen 7 ülkenin toplam GSMH na eslt ekonomisi

Yani sen istediğin kadar ekonomin düzgün olsun karşındaki güç dengine olmayınca istediği gibi seninle oynar oynuyor. Da

• quote:

Arkadaşım karasındaki Amerika olunca durum farklı

Türkiye'de 1 ülke Amerika'da 1 ama güç anlamında bakarsak

Aradaki farki anlatmaya sayfa yetmez her anlamda zayıf ve caresiziziz ohalde bile şuana kadar iyi dayandı borsa ekonomi ama daha kotu olacak yapacaklar biat etmez isek durum bu

Ya biat edicejsin Araplar cin ve diğerleri gibi yada seni her anlamda yokedecekler

Bunu karşı durabilme gibi bı gücün yok hiçbir zaman olmadı

Dünya Bankasının açıkladığı en son verilere göre, ABD ekonomisi 18 trilyon dolarlık bir hacme sahip ve bu tüm gezegenin neredeyse çeyreğini oluşturuyor (%24.3). 1.ci
    Ondan sonra gelen 7 ülkenin GSMH na eslt ekonomisi

Bu biraz açıklayıcı olmuştur umarım

Alıntıları Göster
    Ne yapmamizi istiyorsunuz yani, doviz hergun %4-5 artarken "emperyalizme karsi duruyoruz" diye paramizin pul olusunu seyredip, sonunda ac kalip, ayakkabi koselesi mi yiyelim ?

Venezuela-Iran direniyor bakin, yoneticilerin refahinda dusme yok! Halk venezuela`da %20000 enflasyonla bogusuyor, Iran`da da doviz ucmus durumda, halk surunuyor.

Ben surunecem, birileri de ayda 200 bin lira maas alacak, bunu yapmazsam vatan haini olacagim ?

Afedersiniz ama bu dusunce normal degil. Hem de hic degil.

• quote:

Yani sen istediğin kadar ekonomin düzgün olsun karşındaki güç dengine olmayınca istediği gibi seninle oynar oynuyor. Da
    Ekonominiz duzgun degil, az zahmet edin de su konuyu geriye dogru biraz okuyun, birsuru grafik var! El insaf.
  • quote:

apple inc 1 trilyona yaklaştı hissesi :D sadece türkiyeden büyük ... rusyada ekonomik olarak o kadar güçlü bir ülke değil ama askeri açıdan güçlü olması söz sahibi yapıyor çinde ekonomik olarak abd yi geçecek ama nüfustan kaynaklı bir önemi olmayacak ... bu adamlar bu kadar ekonomiyle saldırabilse kolay olsa almanyaya vs de saldırır adam neden güçlü ülke istesin başka ? örneğin apple şirketi neden türkiyeden çekilsin şu an en basitinden o yüzden pek önemi yok rakamların özel firmalar şirket bazında düşünür devletler politika bakımından ama şunu yaparlar bak türkiyeyi kötü gösterirler yurt dışında adam bakar şöyle bir gerçekten biraz bile haklılık payı varsa gelmez sıkıntı orda ki şu an için güven ortamı gittikçe azalıyor. yani aslında adamların bizi ekonomik olarak dara sokmasını kolaylaştırıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Adı üstünde dış güç. Bunların amacı bu. Öyle bie anlatıyorsun ki sanki yeni peydah oldu. 17 tane türk devletini de dış güçler yıktı. Yahu içi dışı yok bunun. Biz düşmanlara karşı çok aciz duruma düştük. Ve kim bunu yaptı bunlar önemli.

Piyasa öyle bir hale geldiki 300bp faiz yetmiyor. Halbuki daha önceden yazmıştım eğer kur 4.50 de iken müdahele olmazsa 4.70 eğer çok gecikirse ipin ucu kaçar demiştim. Bak piyasa inanmıyor bize. Bu kadar bizi oyaladın. Bir 200 bp daha yapıştır ha bir de sadeleşme yap diyor.

Önce ekonomi iyi yönetilsin sonra dış güçlere karşı herkes göğüs gerer.

Alıntıları Göster
    Siz bu işlerden anlıyorsunuz

Faiz arttırım inin yüksek enflasyon ve yüksek faiz nedeniyle büyümenin durması oldugunuda biliyorsunuz dur

Zaten üretmeyen inşaatla büyüyen bir ekonomi yüksek faiz sarmalında büyüme durunca enflasyonla birlikte daha kotu hallere gelecek

Tayyibin faiz arttırmasini istememesinin sebebi bu geçmiş yıllarda gecelik faizler batık bankalar yüksek enflasyon bu hale gelmenin adımları bunlar bu hale getirmek istiuorlar

Varsın dolar 9 TL olsun en azından buna göre ayak uydiruruz ama yüksek enflasyon. Faiz borclsbmalari belini verdiğinde kolunu kaptırdığı belini doğrulamdigin bı düzen oluyor Türkiye senelerce yüksek faizle borçlandı IMF e ödedi köpeği oldu

Şimdide yapmak istedikleri bu

Birclandirip kapıda köpek yapmak

Ekonomik reform üretim tasarruf şart suriyelileride def etsinler

Suriyedinede de filistinindende ümmet muhabbeti den de nefret ettim

Memlekette vatandaşın çok refah içinde ya oralara yetiş

Nerde aç milleet Tayyip orda konuştuk kızıyorum bu adama

• Amerika İsrail Ortadoğu'yu şekillendiriyor Türkiye afrın harekatı Filistin dayanışması vs bı çok şekilde Amerika'nın istemediği şeyleri yapıyorsun o yüzden Türkiye yaramaz çocuk dedi Amerikalı bakan

Demem o ki bizimle uğraşmak değil dertleri Ortadoğu ve yeni sınırlar yeni köleler düzeni değiştirme sen küçük enişte gibi aradan çıkınca canı sıkılıyor :)
    Türkiye Amerika için sahadaki bir piyondan başka bişey degil

Feto gerçeği hale orda. Aldatılan lar burda kivranirken feto şerefsizi ABD de hala aktif bizimle uğraşıyorlar biz büyük devlet olduğumuzdan felan değil biz onların istedikleri gibi hareket etmediğimiz den piyonsan,piyon gibi davran :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ottoserdar -- 25 Mayıs 2018; 4:41:16 >
  • 2016 asgari ücret 390 Euro. (ortalama)

2018 asgari ücret 290 Euro. (şuan)

Devlet kayıpları telafi etmeli. Yıl sonu herkese 1200 Euro maaştaki kaybı versin.

• quote:

Amerika İsrail Ortadoğu'yu şekillendiriyor Türkiye afrın harekatı Filistin dayanışması vs bı çok şekilde Amerika'nın istemediği şeyleri yapıyorsun o yüzden Türkiye yaramaz çocuk dedi Amerikalı bakan

Demem o ki bizimle uğraşmak değil dertleri Ortadoğu ve yeni sınırlar yeni köleler düzeni değiştirme sen küçük enişte gibi aradan çıkınca canı sıkılıyor :)
    Türkiye Amerika için sahadaki bir piyondan başka bişey degil

Feto gerçeği hale orda. Aldatılan lar burda kivranirken feto şerefsizi ABD de hala aktif bizimle uğraşıyorlar biz büyük devlet olduğumuzdan felan değil biz onların istedikleri gibi hareket etmediğimiz den piyonsan,piyon gibi davran :)
    tamma hocamda her halk kendisi vekilini çıkarıyor seçiyor ? muharrem ince veya akşener gelince alın büyük israili kuruyoruuz destek veriyoruz mu diyecek ? türkiyenin çıkarıyla çatışacağı için kabul etmez yöneticiler sadece yaramaz çocuk türkiye değil suriye iran filistin rusya bunların hepsinin belli çıkarı var o topraklarda amerikanın 3 büyük müttefiki var şu an FRANSA-BAE,İSRAİL SURİYEDEKİ abd nin dolaylı gücü ypg hem suriyede silah satıyor hem türkiyeyi tehdit ediyor hemde suriyeyi karıştırıp göç dalgası yayıyor saymakla bitmez

suriyeli bir göçmen çocuğu apple i kuruyor ve şu an hissesi 1 trilyon dolar oluyorsa türkiyede bunu 10 katını yapacaktır doğru para doğru sermaye ve doğru insanlar sadece bu.

• Biz kendi çıkarlarımızı adamlar kendi çıkarlarını koruyor biz nasıl rahatsız oluyorsak adamlarında kendi çıkarları sekteye uğradığında rahatsız olmaları normal.Yaptırım güçleri arasındaki fark önemli olan kimin borusu öter
  • Piyasalarla didişerek efelenerek olmaz bu iş halk büyük bedel ödeyecek gelecek dönemde bunun sorumlusu kim

• Dolar 9 tl olsun diyor, yeter ki faiz artmasin IMF`ye gitmeyelim! Yahu 9 oldugunda ekonomin kalamayacak ki! Cunku 9 olursa ve krizle olursa, cok hizli olacak, issizlik %30`lari bulacak, sonrasi malum. (9 ne demek ya!) 9 lira dolarin enflasyonu yukseltmeyecegini dusunuyor! En az %30`u bulur, en az.

Dis guc, faiz lobisi bilmemne... Senin ic tasarrufun yetmiyor ulkeyi buyutmeye, disaridan kaynak lazim, ucuza buldugun zamanlarda asiri borclanmissin, sonra borclandigin yerlere gider yapmissin, o da vermiyorum parayi, hatta cekiyorum demis, faizi yukseltmis.

Sen faiz artirmasan ne olur arkadas!

Adam satar dibs`i, gosterge faizi 20 yapar, sen istersen yine artirma!!! Dolar da artar, sonra enflasyon olur %20.

Ama sen emperyalizme karsi direnmis olursun!

Bu mantik normal bir mantik degil.

Dic gucler saldiriyor, vallahi AKP`ye vermeyecektim ama emperyalizme karsi durmak icin verecegim! Vasat bir arguman.

Emperyalizmle savasacak kudretim yok benim, basit bir insanim, halkim, kosele de yiyemem birilerinin egosu icin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 25 Mayıs 2018; 5:4:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Dolar 9 tl olsun diyor, yeter ki faiz artmasin IMF`ye gitmeyelim! Yahu 9 oldugunda ekonomin kalamayacak ki! Cunku 9 olursa ve krizle olursa, cok hizli olacak, issizlik %30`lari bulacak, sonrasi malum. (9 ne demek ya!) 9 lira dolarin enflasyonu yukseltmeyecegini dusunuyor! En az %30`u bulur, en az.

Dis guc, faiz lobisi bilmemne... Senin ic tasarrufun yetmiyor ulkeyi buyutmeye, disaridan kaynak lazim, ucuza buldugun zamanlarda asiri borclanmissin, sonra borclandigin yerlere gider yapmissin, o da vermiyorum parayi, hatta cekiyorum demis, faizi yukseltmis.

Sen faiz artirmasan ne olur arkadas!

Adam satar dibs`i, gosterge faizi 20 yapar, sen istersen yine artirma!!! Dolar da artar, sonra enflasyon olur %20.

Ama sen emperyalizme karsi direnmis olursun!

Bu mantik normal bir mantik degil.

Dic gucler saldiriyor, vallahi AKP`ye vermeyecektim ama emperyalizme karsi durmak icin verecegim! Vasat bir arguman.

Emperyalizmle savasacak kudretim yok benim, basit bir insanim, halkim, kosele de yiyemem birilerinin egosu icin!
    Olabilir fikriniz doğrudur bende bu şekilde düşünüyorum

• Varlik barisiyla iceri para cagirirken, ote yandan disari cikarana %40 ceza ne anlama gelebilir ? (Muvazali islem diyor, neyse bu muvazali islemler)

Girebilirim ama cikarken kolumu birakirim, o zaman niye geleyim birader, deli miyim Ben ?

• 4.77 ile güne başlayacağız sanırım.Umarım bi şekilde düşer ama çok zor bu tedbirler önceden alınmalıydı.
  • 
Sayfa: önceki 17141715171617171718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.