Şimdi Ara

4.5G Turkcell VINN WiFi MW40V1 - Port Yönlendirme Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
9.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

4.5G Turkcell VINN WiFi MW40V1 model modemim ve kurumsal 25GB Kotalı internetim var. Bu modem ile port yönlendirme yaparken sıkıntı yaşıyorum.
    Burada örnek olarak şu işlemi yapmaya çalışayım: TCP / UDP Ports 27000 through 27015

192.168.1.1 ile modemin arayüzüne giriyorum
    Ayarlar > Güvenlik > Bağlantı Noktası İletme penceresine gelip "Ekle" seçeneğini işaretleyerek işleme başlıyorum.

Buradaki ilk sıkıntım WAN Bağlantı Noktası olarak 27000-27015 yazsam da işlem görmüyor ve kayıtlara sadece 27000 geçiyor olması. Halbuki karşımdaki sayfanın kendisi aynı şekilde örnek bir bağlantı noktası grubu yazmış.

Yukarıdaki resimde ne yazacağımı bilemediğim kısma port aralığın son noktası olan 27015 yazmayı deniyorum.

Fakat CanYouSeeMe.org'dan netice alamıyorum

Bu işlemin doğrusu nasıl olacak ?

Saygılar.

• Merhaba,

Acmis oldugunuz konuyu gorunce iletisime gecmek istedim bende ayni modem tipinde playstation4 uzerinden nat tipini degistirmek icin port acmaya calisiyorum ancak birturlu basaramadim. Siz cozum buldunuzmu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam boşuna denemeyin ben çok uğraştım olmadı ps4 de nat3 çıktığı için port açtım olmadı sattım kurtuldum tp link m7350 aldım şu an çok rahatım harika bir modem aynı ev modemi gibi elektrikte bataryasız kullanabiliyorum modem arayüzü süper aynı ev interneti arayüzü gibi şık bir modem ps4 de nat 2 çıkmakta port açmadan ve sınırsız port açabilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mtz1905

Merhaba,

Acmis oldugunuz konuyu gorunce iletisime gecmek istedim bende ayni modem tipinde playstation4 uzerinden nat tipini degistirmek icin port acmaya calisiyorum ancak birturlu basaramadim. Siz cozum buldunuzmu acaba?
    Ne yazık ki mesajımdan sonra pek uğraşamadım. Ben de PS4 Pro ve STEAM oyunları için bu ayarları yapmaya çalışıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stonegolem -- 11 Haziran 2018; 15:55:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak550

Hocam boşuna denemeyin ben çok uğraştım olmadı ps4 de nat3 çıktığı için port açtım olmadı sattım kurtuldum tp link m7350 aldım şu an çok rahatım harika bir modem aynı ev modemi gibi elektrikte bataryasız kullanabiliyorum modem arayüzü süper aynı ev interneti arayüzü gibi şık bir modem ps4 de nat 2 çıkmakta port açmadan ve sınırsız port açabilirsiniz...
    Bilgi için teşekkürler. Hangi hattı kullanıyorsunuz? Ne kadar kotanız var? Ve Kota aşımında nasıl bir süreciniz var?

• quote:

Orijinalden alıntı: Stonegolem

Bilgi için teşekkürler. Hangi hattı kullanıyorsunuz? Ne kadar kotanız var? Ve Kota aşımında nasıl bir süreciniz var?

Alıntıları Göster
    Turkcell 79 tl 50 gb

• quote:

Orijinalden alıntı: burak550

Turkcell 79 tl 50 gb

Alıntıları Göster
    Sizde de gece 02 ~ sabah 08 arası sınırsız kotaysa çok güzelmiş.

Benim kota 25 GB ve zaten ilk hafta bitiyor. Sonrasında ~300 gb download için kullanıyorum.

• 1 seneye yakın denemediğim uygulama kalmadı maalesef kapalı port açamaya uygulama . Turkcell in eski 3g modemlerinde açabiliyorum
    bu yeni cihazlar da açamıyoruz maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: fanus86

1 seneye yakın denemediğim uygulama kalmadı maalesef kapalı port açamaya uygulama . Turkcell in eski 3g modemlerinde açabiliyorum
    bu yeni cihazlar da açamıyoruz maalesef
    Ben çok denedim en sonunda pes ettim tp link m7350 ye geçtim çok memnunum

• çözüm bulan var mı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.