Şimdi Ara

!!!4.5 ghz Fx6100 vs İ7 2600k Default Mini Kullanıcı İncelemesi !!! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
1
Favori
7.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kimin işkembeden salladığına kim karar verecek
  • Biz karar verelim yine, sen G850 , i5 3470 ve 3770 ile, bende 3 tane amd cpu'su ile test alayım (Yada tam tersi ben intel yapayım sen amd) kartlarda bir tane Sli yada CF olacak kart olsun HD7870 yada GTX660 gibi, bir tane de üst düzey kart olsun GTX680/GTX670 gibi. Karşılıklı test yapalım yayınlayalım işkembeler çıksın ortaya kabul mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mystik

AMD FX işlemciler arasındaki oyun performans farkları çekirdek sayısının fazla olduğundan değildir.
    Saat hızı yüksek olan AMD FX işlemciler oyunlarda daha fazla performanslıdır. ister 4 çekirdek olsun, ister 8 çekirdek

Core İ5 / İ7 işlemcilerin saat hızı düşük olan ile saat hızı yüksek (hızaşırtılmış) olan işlemciler arasında oyunlarda (fazla) performans farkı yoktur.

Core İ5 ile İ7 işlemciler arasındaki fark: İ7 işlemciler Hyper-Threading (işparçası) özelliği sayesinde 8 çekirdek gibi kullanılır

Güncel oyunlar çok (dört'ten fazla) çekirdekten yararlanmadığından işlemcinin Core İ7 olması, 8 çekirdekli (FX 83xx) olması önemli değildir.

Çoklu işparçası destekleyen (grafik tasarım, video düzenleme, render, profesyonel amaçlı vb) uygulamalar / yazılımlar kullanıyorsanız core İ7 veya FX 83xx alabilirsiniz.

Üst seviye ekran kartları ile Core İ5 3470

Orta seviye ekran kartları ile Core İ3 / Fx 6300

Giriş seviyesi ekran kartları ile Pentium G860

bu kadar

Hızaşırtma meraklıları Core İ5 3570K

özet

• Benim soruma cevap vermemen konunun özeti. Sana uzun zamandır üfürdüklerini spatlamak adına bir şans verdim ama sen üfürdüğünü kabule dip oturmuş oldun. Bundan sonra bloklu olacaksın bende umarım insanlar senin 6 Aylık rütbene , review siteleri incelemelerin sonucu oluşan bilgisiz/tecrübesiz fikirlerine itimat etmezler. Vebal aldığın aklından çıkmasın. Tavsiye
  • Aldıracaksınız bana 8120 test için board olsa alırdım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GTX 670 ekran kartı AMD FX 8120 tarafından darboğaza sokulursa o zaman ekran kartına fazladan sayılan dolarlar çöpe giderse.
    vebal olmuyor mu
  • kaan0101 ;

Yakında ben yinede yapacağım zaten bir kaç cpu ve kartla test, maksat bilmeyenler öğrensin birebir kullanıcılardan sonuçları. Diğer arkadaşın eğer gerçekten bilgili ve istekli olduğuna inansaydım ben gönderirdim zaten gerekli bileşenleri temin edip kargosunuda çekip ama adım kadar eminim değmeyeceğine.

Playstayle isimli vatandaşın konusunda madde madde yazdım bir kaç şey ama, tabi anlayana sivrisinek hesabı.
  • benim yorumlarım kimsenin fiyakasını bozmasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

Aldıracaksınız bana 8120 test için board olsa alırdım

Almana gerek yok. Ben de FX8120 var.
    Daha dün akşam sisteme 680 Lightning takmıştım denemelik. "3770 K ile arasındaki farkı anlamak için test yapmadan çıkartmayayım" diye söyleniyordum da kendi kendime ama unuttum. 3770K'lı sistemde kullanılıyordu da...

• keşke bir kaç test yapsaydın mürsel hocam bu tartışmalarda son bulurdu
  • Chris bu konuda bişeyler yapacak, ya da OneTreeHill. İkisinden bir patlama bekliyorum yakında.
  • quote:

keşke bir kaç test yapsaydın mürsel hocam bu tartışmalarda son bulurdu

Bir kaç test ile tartışmaların son bulmasından ziyade, test test olmaz. Herhangi net bir sonucada bağlanmaz. Bunu sen bari söyleme kaan

@ karacabey ;

Emre beni bekleyebilirse tüm olanaklarımla destek olacağımda şu ara hiç vaktim olmuyor test vs. kasa kapağını bulamıyorum evde gerisini sen düşün

• quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

@ karacabey ;

Emre beni bekleyebilirse tüm olanaklarımla destek olacağımda şu ara hiç vaktim olmuyor test vs. kasa kapağını bulamıyorum evde gerisini sen düşün

Kafa kafaya verirseniz ortaya çıkacak eser forumun %90 ını tatmin edecektir. Geriye kalan %10 u zaten ne yapsan fikrinden çeviremessin. Sabit fikirli bir kesim var maalesef.

Öyle bir çalışmanın "ÜST KONU" olabilecek bir kapasitesi olduğunu şimdiden görüyorum.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

keşke bir kaç test yapsaydın mürsel hocam bu tartışmalarda son bulurdu

Test yapmaktan sizin kadar anlamam ama yapabileceğim bişey varsa yaparım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

doğru olmaz ama üstün körü bir fikir sahibi olunabilir cidden elimde amd board olsa hiç üşenmeden detaylı test ederdim hem tek kart hem sli olarak ama kadir kıymet bilmeyen insan ve gözü kapalı yorum atan arkadaşlar olduğu sürece test filan yapılmaz sende beni anlamışsındır umarım

not: daha çok şey yazacaktımda kendimi dizginledim gelen pmler ve alakasız konularda alıntılar yapılıp safsata yapılıyor söylediklerim
  • @bocekgrafik

en azından hem intelde hem amd sistemde elinizde bulunan oyunları özellikle bf3 olabilir kartın iki işlemci ile aldığı değerleri paylaşabilirseniz hiç yoktan fikir sahibi olunabilir ama en azından yinede kapsamlı incelemek gerekir
  • bu test neyi ispatlayacak
    AMD de çekirdek sayısının oyunlarda performansa etkisini mi
    AMD FX 8xxx işlemcilerin oyun performansının İ5 işlemcilerle aynı olduğunu mu
    üst seviye ekran kartlarıyla (670,7970) ucuz olduğu için AMD işlemcilerin alınması (pahalı olduğu için İ5 işlemcilerin alınmaması) gerektiğini mi
    ..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 26 Aralık 2012; 10:35:19 >
  • @ kaan0101 ;

Sende haklısın kaç gün uğraştık test yaptık yazdığımız 2 yorumu okumadan saçma sapan yorumlar yapılmıştı hatırlıyorum.

@ karacabey ;

Valla hocam dediğim gibi çok cpu ve çok kart olarak Dh tarihinde, hatta Tr'de bile yapılmamıştır böyle kullanıcı çalışması , çok güzel ve yararlı olacağından eminim. Dediğim gibi Emreylede konuştuk zaten bunu benim 1 ay kadar vaktim yok sömestrın 2.haftasından itibaren bir hafta 10 gün yatışım var o ara anca yeter zaten , ozamanı beklerse bende yardımı esirgemem bilirsin

@ bocekgrafik ;

Aslında gıcık bir iş. Benchmarkı olanlarda 2şer kere tekrarlarsın benzer çıkarsa sorun yoktur ama benchmarkı olmayan mesela BF3 te, 2 kart yada cpu da da aynı yerlerde aynı şekilde oynamak zorundasın. Mesela daha çok çevreye bakarsan yada daha çok çatışırsan Min. fps yi etkileyebilirsin yada havaya bakarsan max. fps yi etkilersin buda avg yie tkiler vs vs. Gerçi oyun sayısı çok olmalı ve oyunlar popüler her tarzdan oyun olmalı. İşlemci kıyasında birde sadece oyun koymakta mantıksız olur. Rar açma rarlama encode vb. de denenmeli.

• @Chris Brown

Beni ilgilendiren kısmı sadece oyun performansı olduğundan, oyun çeşidini bol tutarsanız ve hatta aynı oyunun farklı sahnelerini aynı şekilde test edebilirseniz eminim ki çok çok yeterli olacaktır.
  • Daha vakit var hocam hallederiz inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.