Şimdi Ara

4+4 sisteminin kurbanıyım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Siz siz olun sakın sisteme uymayın. Kızım 7 yaşında ve şuan 2. sınıfa gidiyor. Ne ders çalışmak istiyor. Nede okula gitek. Tabikide oyun çağı ve oyun oynamak istiyor. Çok pişmanım. Aşırı zorlanıyoruz. Sınıfta bırakmalerını istedim, bu seferde piskolojisi bozulacak. Rapor alın ve yollamayın çocuğunuzu..

• kızınızın çalışmak istemmsi çok normal . Ana sınıfına götürdünüz mü bilmiyorum ama götürseniz bile çocukların okula alışması zorlayıdı olacaktır.

yurt dışındaki ülkler ise bu konu hakkında daha hassas çocuğu 4-5 yaşlarında iken kreş ana sınıfına en az 3-4 yıl yollayarak çocuğun ders çalışmaya alışması da kolay oluyor. Malesef bizim ülkemizde böyle bir durum söz konusu değil.

Kızınıza ders çalışmanın eğlenceli olabileceğini öğretin ara sıra dışarı çıkma çikolata oyun oynama gibi ödüller verebilir siniz çalıştıktan sonra

Ancak !!!! bunu sakın takıntı yapmayın çünkü çocuk ozaman başarmak gelecekt iyi bir yre sahip olmak yrin ödül için çalışır.
    Çocuğunuzun erknden eğitime önem vermsi daha da önemli erkendn ççocuk okuma yazma çarpma bölme öğrnirse büyüyünde daha rahat olur

• Çalışan bir bayanım. Kızımda iş yerinde benimle beraber bütün gün. Ona ayırabilecek vakit bulamıyorum. Tek başına ders çalışmak zorunda kalıyor. Okuması diğer arkadaşlarına göre çok çok ileri seviyede fakat. Sayısalımız berbat. Ve bende matematikten nefret eden bir öğrenciydim. Her ne kadar sevdirmeye çalışsamda beceremiyoruz. Ana sınıfına gitti. Boyama vs. oldugu için verilen ödevleri severek vede isteyerek yapıyordu. 1. sınıfta çok güzel geçti fakat 2. sınıfta inanın derler 4. sınıf seviyesinde yeterli gelemiyor. Ne yapmam gerektiği hususunda inanın hiç bir fikre sahip değilim.Bu durum beni çok yıpratıyor. @_savaş32_70
  • seviyesi yüksekmi bilmiyorum fakat onun hrhangi ders çalışacak bir arkadaşı varmı ortama göre bazen kızınız ders çalışabilir işten geç çıkıyorsanız biraz daha durum zorlaşabilir bir abi ya da bir arkadaş bulursa zevk almaya başlayabilir hiç yoksa bilgisayardan çalışma olanağı bulursa videolu ğitiml çalışa bilir. Ayrıca 2. sınıf bir öğrencinin tek başına çalışınca çalışmama isteği olabilir. orta okuldan sonra kndisi çalışsın lütfen bence vakit bulup kızınızla ilgilenin
  • pardon sakın yanlış anlamayın sviyesi yükskmi derken 2. sınıfın demk istedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: _savaş32_70

pardon sakın yanlış anlamayın sviyesi yükskmi derken 2. sınıfın demk istedim

Evet 2. sınıf dersleri sanki 4. sınıf dersleri gibi. Müfredat çok ağır. Öğretmenlerde aynı dertten müzdarip. Özel öğretmen tuttum hafta sonları o ilgileniyor.keşke zaman problemim olmasada bende ilgilenebilsem..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.