Şimdi Ara

3x3x3 rubik küpü formülsüz çözebilen (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
55
Cevap
3
Favori
31.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Formülü ezberlemiştim ve 5 dakikada yapabiliyorum ama ikinci kattan sonrasının mantığını anlamadım sırf ezbere gidiyoruz yani...
    Yukarıda ki videoları biraz izleyin anlayınca aşağıda nasıl yazdığım formülleri daha rahat kavrarsınız

örnek:üst sağ-------üst parçayı sağa çevir
    sol iler----sol parçayı ileri ittir
    üst sol ----- üst parçayı sola çevir gibi...

Önce ilk kat ve tek yüz

İkinci kat-----
    Sol için

üst sağ
    sol iler
    üst sol
    sol geri
    üst sol
    ön sağ
    üst sağa
    ön sol

Sağ için

Üst sol
    Sağ ileri
    Üst sağ
    Sağ geri
    Üst sağ
    Ön sol
    Üst sol
    Ön sağ

Yukarda + oluşturma

Ön sağ
    Sağ ileri
    Üst sol
    Sağ geri
    Üst sağ
    Ön sol

Orta renkleri oturtma

Sağ İleri
    Üst sol
    Sağ geri
    Üst sol
    Sağ ileri
    Üst sol-sol
    Sağ geri

Köşeleri Oturtma

Üst sol
    Sağ ileri
    Üst sağ
    Sol ileri
    Üst sol
    Sağ geri
    Üst sağ
    Sol geri

Köşeleri doğru rengine getirme

Sağ geri
    Alt sol
    Sağ ileri
    Alt sağ

• quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

çözüm için güzel bir program renkleri giriyorsunuz çözüm geliyor.

http://www.wrongway.org/cube/solve.html

Daha karışık hale getirdi küpümü

Not:Birkaç işlemi yanlış yapmışım,,sorun bendeymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çamşeytanı -- 25 Mayıs 2012; 20:14:39 >
  • Bende de var evde bir tane şuan TV sehpasının üstünde biblo niyetine duruyor.
  • Aslında formullerle çok kolay. Ama 10 saniye gibi rekorlar yapamıyorsun .

Benim rekorum 2.44 dakika
  • ben 1 dakika 7 saniye rekorum ama formüllerden.formüllerden diyorum da onları kısaltarak yapabiliyorum.çok fazla küp var elimde.bazı kısımları artık formülsüz de çözebiliyorum.Ama katetmem gereken yol daha çoktur.
  • Arkadaşlar görünce ağzım acık kaldı inanılır gibi degil.Rubi kup yanında hic kalır.Sizce bir insan dakikada kac kelime okur.videoyu seyredin inanamayacaksınız.

http://www.trthaber.com/videolar/antepli-tarik-dunya-rekoru-kirdi-1562.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalmutu

rekorum şu an 2.30 dk
    aslında daha hızlı yapabilirim ama küpüm orjinal değil hiç bir yerde bulamıyorum
    yardımcı olursanız sevinirim

ben dayan zhanchi kullanıyorum kesinlikle en iyisidir bu sakın rubic alma çok pişman olursun.dian sheng de olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Miralge

normalde 1-1.5dk içinde yapıyorum
    rekorum 50sn
    fakat son zamanlarda pek vakit bulamıyorum,birazda fazla oynamaktan hırpalandı
    kaçıncı küp hatırlamıyorum ,orjinal bir tane almam lazım, nette satış yapan biryer biliyorsanız rica edeyim,
    hatta bilyalı olanlarını satan varsa çok makbule geçer

ikinci defa alıntı yapıyorum ama başkasına yaptığım için sen görmeyeceksin çok fazla küp kullandım.en iyi dayan zhanchi kesinlikle bunun üstüne tanımam.rubic sakın alma denemek için dian sheng alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinkro

Arkadaşlar görünce ağzım acık kaldı inanılır gibi degil.Rubi kup yanında hic kalır.Sizce bir insan dakikada kac kelime okur.videoyu seyredin inanamayacaksınız.

http://www.trthaber.com/videolar/antepli-tarik-dunya-rekoru-kirdi-1562.html

abi bu nedir ya maşallah diyelim ne diyelim :D biz soru bankası aldığımız zaman böyle bakardık kitaba :D
  • Arkadaşlar ben 1.5 aydır küple uğraşıyorum ortalama sürelerim 38-40 saniye bu küp konusunda ilerlemek istiyorsanız Türkçe olarak forum sitesi var ordan istediğiniz yöntemleri öğrenebilirsiniz türkçeye çevrilmiş halde videolu anlatım yapılı uğraş gerektiren bi iş.

Site linki :http://www.speedcubingtr.com

girdikten sonra methodları öğreneblirsiniz ayrıca foruma üye olup katkıda bulunabilirsiniz
  • Rekorum 34saniye. Onemli olan en kisa surede yapmak degil, daha buyuk kupleri cozebilmek...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yetenek işi olduğunu kabul etmek lazım. Adam 5.56 saniyede çözerken ben daha 1 saatin altında çözmeyi başarabilmiş değilim. Bu arada okumak isteyenler için Rubik küpü ile ilgili ilginç bilgiler.

Rubik Küpü

• Zamanında uğraşmıştım ama bir türlü tamamlayamamıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: lightyeaR

quote:

Orijinalden alıntı: Miralge

normalde 1-1.5dk içinde yapıyorum
    rekorum 50sn
    fakat son zamanlarda pek vakit bulamıyorum,birazda fazla oynamaktan hırpalandı
    kaçıncı küp hatırlamıyorum ,orjinal bir tane almam lazım, nette satış yapan biryer biliyorsanız rica edeyim,
    hatta bilyalı olanlarını satan varsa çok makbule geçer

ikinci defa alıntı yapıyorum ama başkasına yaptığım için sen görmeyeceksin çok fazla küp kullandım.en iyi dayan zhanchi kesinlikle bunun üstüne tanımam.rubic sakın alma denemek için dian sheng alabilirsin

Teşekkürler , TR.de bulabileceğimiz adres biliyormusunuz ?
    zhanchi veya diğeri için

• Rekorum 6.71 sn
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.