Şimdi Ara

3x3x3 rubik küpü formülsüz çözebilen (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
56
Cevap
3
Favori
31.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    rekorum 50sn
    fakat son zamanlarda pek vakit bulamıyorum,birazda fazla oynamaktan hırpalandı
    kaçıncı küp hatırlamıyorum ,orjinal bir tane almam lazım, nette satış yapan biryer biliyorsanız rica edeyim,
    hatta bilyalı olanlarını satan varsa çok makbule geçer
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-8948E37AE

normalde 1-1.5dk içinde yapıyorum
    rekorum 50sn
    fakat son zamanlarda pek vakit bulamıyorum,birazda fazla oynamaktan hırpalandı
    kaçıncı küp hatırlamıyorum ,orjinal bir tane almam lazım, nette satış yapan biryer biliyorsanız rica edeyim,
    hatta bilyalı olanlarını satan varsa çok makbule geçer
    Kendi çalışmam: Algoritmalı anlatım ile. Ama daha basit.
    http://rapidshare.com/files/346919170/Rubik_Zeka_Kupu.xls
  • quote:

Orijinalden alıntı: skygurkan

Kendi çalışmam: Algoritmalı anlatım ile. Ama daha basit.
    http://rapidshare.com/files/346919170/Rubik_Zeka_Kupu.xls

Alıntıları Göster
    formülleri bildikten sonra şu robottan farkımız ne olur arkadaşlar?
    bence akıl yürüterek çözmeliyiz ki ben de üstten 2. satıra kadar yapabildim ancak..

• quote:

Orijinalden alıntı: mikropzoft

formülleri bildikten sonra şu robottan farkımız ne olur arkadaşlar?
    bence akıl yürüterek çözmeliyiz ki ben de üstten 2. satıra kadar yapabildim ancak..

Alıntıları Göster
    ya ben 3x3x3 rübikte mavi karede 1 tane kaldı program nasıl kullanılıyor onu da açıklarsanız sevinirim bunu yapıp herkese hava atmam lazımm

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Küçükken uğraşırdım, hep 2 tarafını yapabiliyodum gerisi kalıyordu Senelerdir elime almadım bu küplerden, demek denklemi felan varmış.

aynı şekilde ben de küçükken ilkokul 2-3 e giderken 2 yüzünü çözebiliyordum. şimdi formulsuz tek yüzü çözebiliyorum. benim zekam gerilemiş diyorum ne zaman rubik küp görsem bu aklıma geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@rKSm@N

quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

Küçükken uğraşırdım, hep 2 tarafını yapabiliyodum gerisi kalıyordu Senelerdir elime almadım bu küplerden, demek denklemi felan varmış.

aynı şekilde ben de küçükken ilkokul 2-3 e giderken 2 yüzünü çözebiliyordum. şimdi formulsuz tek yüzü çözebiliyorum. benim zekam gerilemiş diyorum ne zaman rubik küp görsem bu aklıma geliyor

Alıntıları Göster
    rekorum şu an 2.30 dk
    aslında daha hızlı yapabilirim ama küpüm orjinal değil hiç bir yerde bulamıyorum
    yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalmutu

rekorum şu an 2.30 dk
    aslında daha hızlı yapabilirim ama küpüm orjinal değil hiç bir yerde bulamıyorum
    yardımcı olursanız sevinirim

Alıntıları Göster
    beyler 4x4x4 için formül arıyorum lütfen yardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salinas

beyler 4x4x4 için formül arıyorum lütfen yardım.

Alıntıları Göster
    Ben de 4x4x4 için Türkçe video arıyorum. Nette birsürü video var ama İngilizce. Detayları tam yakalayamıyorum. Gerçi bu gün aldım elima ama yine de hemen çözmek istiyor insan.

Bu arda kaynağını hatırlayamadığım bir yazıda küpü tasarlayan amcanın(Enro Rubik) küpü ilk olarak 1 ayda çözebildiğini yazıyordu. Hiç bir formüle bakmadan 1 haftada çözümünü kendi keşfedenlere hayret ediyorum.

Bu arada 2010 verilerine göre 3x3x3 için resmi dünya rekoru 6,77 sn dir.

• quote:

Orijinalden alıntı: trueblueee

Ben de 4x4x4 için Türkçe video arıyorum. Nette birsürü video var ama İngilizce. Detayları tam yakalayamıyorum. Gerçi bu gün aldım elima ama yine de hemen çözmek istiyor insan.

Bu arda kaynağını hatırlayamadığım bir yazıda küpü tasarlayan amcanın(Enro Rubik) küpü ilk olarak 1 ayda çözebildiğini yazıyordu. Hiç bir formüle bakmadan 1 haftada çözümünü kendi keşfedenlere hayret ediyorum.

Bu arada 2010 verilerine göre 3x3x3 için resmi dünya rekoru 6,77 sn dir.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar, biraz zor oldu ama 4x4x4'ü çözmeyi başardım. Tüm algoritmaları aşağıda. İlk 4 algoritmadan sonrakilerin tamamı(-PARITY ALGORITHMS-
    ) en üst katmanda olası ters durumlar için kullanılıyor. Yani şansınız yerinde giderse sadece ilk 4 algoritmayla bilie küpü tamamlayabilirsiniz.

Kolay gelsin.

-NON-PARITY ALGORITHMS-

1) L'*, 2U, L*

2) R*, 2U, R'*

3) L', R, U, F, U', L

4) D*, R, F', U, R', F, D'*

-PARITY ALGORITHMS-

1) 2U*, 2L*, 2U, 2l, 2U, 2L*, 2U*, R, U', L, 2U, R', U, R, L', U', L, 2U, R', U, L', U

2) 2R*, 2B, 2U, L*, 2U, R'*, 2U, R*, 2U, 2F, R*, 2F, L'*, 2B, 2R*

3) 2r, 2U, 2r, 2U*, 2r, 2u

4) 2U*, 2L*, 2U, 2l, 2U, 2L*, 2U* F', U', F, U, F, R', 2F, U, F, U, F', U', F, R

5) 2r, 2U, 2r, 2U*, 2r, 2u

• quote:

Orijinalden alıntı: metete

Arkadaşlar vidyolara kesinlikle inanmayın.

Tekniğini söylüyorum : Zaten düzgün olan kübü bozuyorlar bunu montaj programalrıyla vidyoyu tersine çeviriyorlar(başını sonuna, sonunu başına) ve bu izleyen izleyiciye bozulmuş küp olağanüstü süreyle sanki düzeliyormuş gibi geliyor. O yüzden vidyolara inanmayın diyorum ben

Altı saniye de yapıyor diyorlar? Yok abi imkansız yaa , hadi 1 dk deseler yine inanacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XaVeN_3

quote:

Orijinalden alıntı: metete

Arkadaşlar vidyolara kesinlikle inanmayın.

Tekniğini söylüyorum : Zaten düzgün olan kübü bozuyorlar bunu montaj programalrıyla vidyoyu tersine çeviriyorlar(başını sonuna, sonunu başına) ve bu izleyen izleyiciye bozulmuş küp olağanüstü süreyle sanki düzeliyormuş gibi geliyor. O yüzden vidyolara inanmayın diyorum ben

Altı saniye de yapıyor diyorlar? Yok abi imkansız yaa , hadi 1 dk deseler yine inanacağım.

Alıntıları Göster
    fabrikası bile 6 saniyede yapamıyordur belki :P şaka bir yana mümkündür. insanoğlu garip bir mahluk...

• quote:

Orijinalden alıntı: CoRaSpIRIN

fabrikası bile 6 saniyede yapamıyordur belki :P şaka bir yana mümkündür. insanoğlu garip bir mahluk...

Alıntıları Göster
    geçen yeteneksizsiniz de bir adam ezberlemiş, 1,5 dakika sürmeden çözüyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazdimdurdum

geçen yeteneksizsiniz de bir adam ezberlemiş, 1,5 dakika sürmeden çözüyordu

Alıntıları Göster
    Nette herhangi bir karıştırılmış küpü gözleri kapalı çözen onlarca insanın videosu var. Hatta 4x4x4'ü bile gözleri kapalı çözenler var. Yeteneksizsiniz'deki amca sadece kendi bozduğu ve ezberlediği küpü gözleri kapalı yapıyor. Benim bahsettiğim abiler /ablalar bozuk küpe bir kaç dakika baktıktan sonra çözümü HAFIZAYA ATIP GEREKENİ YAPIYORLAR. :))

• quote:

Nette herhangi bir karıştırılmış küpü gözleri kapalı çözen onlarca insanın videosu var. Hatta 4x4x4'ü bile gözleri kapalı çözenler var. Yeteneksizsiniz'deki amca sadece kendi bozduğu ve ezberlediği küpü gözleri kapalı yapıyor. Benim bahsettiğim abiler /ablalar bozuk küpe bir kaç dakika baktıktan sonra çözümü HAFIZAYA ATIP GEREKENİ YAPIYORLAR. :))

Alıntıları Göster
    Buna kafam basmıyor , o kadar salak da değilim heralde ama bunu yapmak ayrı bir yetenek , yada bununla ilgilenmek diyeyim ...

• quote:

Orijinalden alıntı: mumy

Buna kafam basmıyor , o kadar salak da değilim heralde ama bunu yapmak ayrı bir yetenek , yada bununla ilgilenmek diyeyim ...

Alıntıları Göster
    arkadaşlar formülsüz çözmeyi başardım ama her seferinde olmuyor.
    bazen 20 dk da bile çözemiyorum bazende 2 dk da çözülüyor.
  • quote:

Arkadaşlar, biraz zor oldu ama 4x4x4'ü çözmeyi başardım. Tüm algoritmaları aşağıda. İlk 4 algoritmadan sonrakilerin tamamı(-PARITY ALGORITHMS-
    ) en üst katmanda olası ters durumlar için kullanılıyor. Yani şansınız yerinde giderse sadece ilk 4 algoritmayla bilie küpü tamamlayabilirsiniz.

Kolay gelsin.

-NON-PARITY ALGORITHMS-

1) L'*, 2U, L*

2) R*, 2U, R'*

3) L', R, U, F, U', L

-PARITY ALGORITHMS-

1) 2U*, 2L*, 2U, 2l, 2U, 2L*, 2U*, R, U', L, 2U, R', U, R, L', U', L, 2U, R', U, L', U

4) 2U*, 2L*, 2U, 2l, 2U, 2L*, 2U* F', U', F, U, F, R', 2F, U, F, U, F', U', F, R

kardeş ilk başta ortaları nasıl ayarlıyorsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hadron

quote:

Kolay gelsin.

-NON-PARITY ALGORITHMS-

1) L'*, 2U, L*

2) R*, 2U, R'*

3) L', R, U, F, U', L

-PARITY ALGORITHMS-

Bunu metin olarak anlatmak biraz zor. Küpü çözerken faydalandığım videonun ilk bölümü aşağıdaki linkte. Burada görsel olarak da izleyip ne yapman gerektiğini keşfedebilirsin. Aslında belirli küpleri belirli diziler haline getirmenin haricindeki çözüm mantığı 3x3x3 ile tamamen aynı.

http://www.youtube.com/watch?v=5o8Vdn0LeGo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trueblueee -- 27 Şubat 2011; 13:53:14 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hadron

quote:

Kolay gelsin.

-NON-PARITY ALGORITHMS-

1) L'*, 2U, L*

2) R*, 2U, R'*

3) L', R, U, F, U', L

-PARITY ALGORITHMS-

Bunu metin olarak anlatmak biraz zor. Küpü çözerken faydalandığım videonun ilk bölümü aşağıdaki linkte. Burada görsel olarak da izleyip ne yapman gerektiğini keşfedebilirsin. Aslında belirli küpleri belirli diziler haline getirmenin haricindeki çözüm mantığı 3x3x3 ile tamamen aynı.

http://www.youtube.com/watch?v=5o8Vdn0LeGo

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 4x4x4 rubik küp çözümlerini kendimce ingilizceden çevirdim.. bir kısmını çevirdim henüz gerçi. ilgilenenler girip bakabilir. satın alırken yanlışlıkla 4x4x4 küp almışım çözümlerine bakarken türkçesi yoktu ben çeviriyim dedim.

http://www.iristil.com/iristil/4x4x4-rubik-kup-sabir-kupu-rubik-intikami-nasil-cozulur-cozum-oncesi-t770.0.html;msg832;topicseen#msg832

• quote:

Orijinalden alıntı: cobit_87

arkadaşlar 4x4x4 rubik küp çözümlerini kendimce ingilizceden çevirdim.. bir kısmını çevirdim henüz gerçi. ilgilenenler girip bakabilir. satın alırken yanlışlıkla 4x4x4 küp almışım çözümlerine bakarken türkçesi yoktu ben çeviriyim dedim.

http://www.iristil.com/iristil/4x4x4-rubik-kup-sabir-kupu-rubik-intikami-nasil-cozulur-cozum-oncesi-t770.0.html;msg832;topicseen#msg832

Alıntıları Göster
    http://speedcubingtr.com bu siteden bir çok şeyi bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: agrkan

http://speedcubingtr.com bu siteden bir çok şeyi bulabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Denklemi nasıl oluyor
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.