Şimdi Ara

3G modem nasıl wireless yapılır (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
4
Favori
56.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Onun boyutu biraz büyük taşımanız sıkıntı olur. daha küçük daha mobil olan 3020 daha iyi, 3g modeminiz iki modem içinde uyumludur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blindfire

Onun boyutu biraz büyük taşımanız sıkıntı olur. daha küçük daha mobil olan 3020 daha iyi, 3g modeminiz iki modem içinde uyumludur.

şunu merak ettim 3g router ı bilgisayarda kurduktan sonra daha her seferinde kurmaya ihtiyaç varmı yani her internete girmek istedğimde bir notebook açık mı bulunmalı
  • hayır router i bir kere kuracaksınız cihaz sürekli wifi den ve ethernetten size internet sağlayacak.
    istediğiniz zaman bağlanıp kullanacaksınız. artık cep telle, laptop la ne ile bağlanırsanız bağlanın
    routeri açmanız yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

hayır router i bir kere kuracaksınız cihaz sürekli wifi den ve ethernetten size internet sağlayacak.
    istediğiniz zaman bağlanıp kullanacaksınız. artık cep telle, laptop la ne ile bağlanırsanız bağlanın
    routeri açmanız yeterli.

yani fişini çeksem ruterı kapatıp açsam bile de yeniden kuruluma ihtiyaç duYmayacak mı bir de bilginiz varsa MR3420 ROUTER AVEA MF190 İLE UYUMLU MUDUR??? teşekkürler şimdiden
  • rica ederim.

evet fişini çeksende açıp kapatsanda ayarlar silinmez. cihaz çalışınca aynı şekilde devam eder internet.
    tp-link in verdiği bilgiye göre cihaz mf-190 ile uyumlu diil.http://www.tp-link.com.tr/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3420
    isterseniz tp-link e mail atıp sorun belki yeni bin dosyası v.s. olabilir.

ayrıca 3420 yerine tp-link 842nd router alıp dd-wrt kurarsanız çok daha gelişmiş bir cihaza sahip olursunuz.
    hemde çok daha fazla 3g modeme destek verir cihaz. mf190 da çalışır.http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/3G_/_3.5G#Supported_Platforms
    aynı şekilde tp-link mr-3020 yede dd-wrt kurabilirsiniz.
    hoş mr-3420 yede kurabilirsiniz.

ama 842 işlemci ve donanım olarak çok daha üstün bir cihaz diğerlerinden.

• dd-wrt nedir desem acaba saygısızlık mı olur yani sayfaya baktım ama anlamadım?
  • tp linkten gelen cevap bu sorduğum soru üzerine

Merhabalar,

Avea’nın vermiş olduğu MF190 3g vınn modemleri TP-LINK 3g router cihazlarımızda sorunsuz kurabilirsiniz. Sadece Turkcell tarafından verilen MF190 modellerin bazı versiyonlarında sorun yaşandığı için listeden uyumluğu kaldırılmıştır. TL-MR3020 üzerinden ham kablolu hem de kablosuz bağlantı sağlayabilirsiniz.

TP-LINK 3G Router özelliğine sahip cihaz modellerimiz TL-MR3020, TL-MR3040, TL-MR3220 ve TL-MR3420 ürünleridir. Piyasada birden fazla 3g vınn model olduğu için uyumlu olarak çalışan vınn modemlerin listesine aşağıda yer alan linklerden ulaşabilirsiniz.

TL-MR3020 Uyumluluk listesi içinhttp://www.tp-link.com.tr/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3020

TL-MR3220 Uyumluluk listesi içinhttp://www.tp-link.com.tr/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3220

TL-MR3420 Uyumluluk listesi içinhttp://www.tp-link.com.tr/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3420

TL-MR3040 Uyumluluk listesi içinhttp://www.tp-link.com/en/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3040&location=1160

3G Uyumsuzluk ve Bağlantı Sorunu İle İlgili Açıklama

3G routerlar ile 3G modemler arasında bir takım uyumsuzluk ve bağlantı problemleri yaşanmaktadır. Fakat 3G modemin 3G hattı ile uyumsuzluğu şu ana kadar karşılaştığımız bir problem değildir. 3G router ve 3G modemler arasındaki uyumsuzluk problemin sebebi ise donanım veya yazılım kaynaklı olabilmektedir. Bu problemlerin bir kısmı şu ana çözülmüş olsa da uyumsuzluk problemi yaşayan birçok farklı 3G modem ve bu 3G modemlerin farklı donanım versiyonları ile olabilmektedir. Problem ile ilgili ar-ge birimimiz şu anda incelemelerini sürdürmektedir. Fakat bu işlemin kısa bir sürede çözümlenmesi mümkün olmayabilir.

Saygılarımızla,

İyi günler dileriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr.dynamite

dd-wrt nedir desem acaba saygısızlık mı olur yani sayfaya baktım ama anlamadım?

cihaza tp-link in yazılımı yerine daha gelişmiş farklı bir yazılım yüklemektir.
  • sipariş ettim mf190 ile deneyeceğim olursa yazarım buraya
  • quote:

sipariş ettim mf190 ile deneyeceğim olursa yazarım buraya

eğer bilgisayarınızda wireless özelliği varsa modemi bilgisayara bağlayıp (Windows işletim sistemi için) aşağıdaki komutları YÖNETİCİ olarak komut istemine verirseniz wifi yayınını 3G modem ile yapabilirsiniz.

netsh set hostednetwork ssid=Buraya_ag_adini_yazin key=buraya_sifrenizi_yazin mode=allow
    netsh start hostednetwork
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lotus Expeditor

quote:

eğer bilgisayarınızda wireless özelliği varsa modemi bilgisayara bağlayıp (Windows işletim sistemi için) aşağıdaki komutları YÖNETİCİ olarak komut istemine verirseniz wifi yayınını 3G modem ile yapabilirsiniz.

netsh set hostednetwork ssid=Buraya_ag_adini_yazin key=buraya_sifrenizi_yazin mode=allow

• quote:

Orijinalden alıntı: efem077

quote:

quote:

?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: efem077

quote:

quote:

?

zaten bende önceden öyle yapıyordum ama gerek telefon ile gerekse tablet ile internete girmek için pc yi açmak gerekiyordu bunun önüne geçmek için kullandım..bu arada mf190 mr3420 ile uyumlu benimki avea bu konu hakkında bilgi isteyenler için duyurulur

• quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

dd-wrt nedir desem acaba saygısızlık mı olur yani sayfaya baktım ama anlamadım?

cihaza tp-link in yazılımı yerine daha gelişmiş farklı bir yazılım yüklemektir.

hocam bağlantıyı yaptım internete de girebiliyorum ama her nedense belli bir süre geçtikten sonra sınırlı bağlantı yazıyor . wirelesse pc den açıp kapayınca düzeliyor merak ettiğim şey şu ip lerin çakışması vs. sorunlarını çıkarırsak acaba router güvenlik ayarlarını kurcalarken dos falan bişeyler vardı ondan kaynaklanıyor olabilir mi acep

• pc ne manuel dns gir.
    örn. 8.8.8.8 - 8.8.4.4
    yada 4.2.2.3 - 4.2.2.5
  • quote:

Orijinalden alıntı: okuzucu

quote:

Orijinalden alıntı: mncc

Tp Link TL-MR3420 300Mbps N 3G Router

http://www.hizlial.com/bilgisayar/ag-urunleri-ve-modemler/tp-link-tl-mr3420-300mbps-n-3g-router_30.024.9250.0020.htm

Fiyatı 90-95 TL

Şu an E176G ile kullanıyorum, gayet iyi, çift antenli, öneririm..

Bu modemden ethernet çıkışı alabilirmiyim acaba? Şöyle izah edeyim; 3G modemi buna takıp internete bağlandım ve bu mobil ağın internetini wireless ile paylaşıyoruz diyelim, evdeki TV yi internete bağlamak istersem onun wireless özelliği olmadığından kablo girmesi gerek yada masa üstü pc ye wireless kart almadan bu işi yapabilirmiyiz.
    Evimde telefon yok, yalın internet bile çok para, aveanın veya ttnet in 3g modemi uygun görünüyor 5gb 19TL falan, bu modem kendini amorti eder, ayrıca yılda 3 ay yazlıkda kalıyorum..

vay canına yaa. bu benim hiç aklıma gelmemişti. boşu boşuna adsl ye para ödüyomuşuz

• Hiçbir ek ürün almanıza gerek yoktur. Eğer elinizde bir jet modem ve bu jet modemin bağlı bulunduğu bilgisayar da wireless kartı var ise yapmanız gereken şey ;

internet paylaşımı menüsüne girerek bilgisayarınızın internet bağlantısını avea jet modem, diğer bilgisayarlara internet paylaşımını da wireless kartı olarak göstermeniz gerekmektedir. bunun için de wireless kartınızı bir client modunda değil de AP modunda çalıştırmanız gerekmektedir. istenir ise resimli anlatımı yapabilirim.
  • abuzerefendi A kullanıcısına yanıt
    Birara bir program bulmuştum. o kolaylıkla yapıyor bu işi. connectify hotspot. Aslında bir sürü program var. Ama şöyle bi durum farkettim. 2 bilgisayarda denedim. birinin wireles kartı dağıtımı desteklemediği için diğer bilgisayarlar göremedi. Ama diğeri başarı şekilde bağlandı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lamettrie -- 29 Eylül 2013; 0:15:41 >
  • slm bende aynı konudan şikayetçiyim bir adet turkcell vınn var pc ve tlefonlar neti pc den dağıtamıyorum sırf bu yüzden TP-Link TD-W8968 aldım ama usbden aldığım neti bir türlü pcye ethernet ile ve telefonla wireless ile sağlıklı bir şekilde dağıtamadım menü fln ingilizce bir türlü hallledemedim acaba modemi mi yalnış aldım diye şüpheleniyorum konu ile bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum
  • Merhaba.
    Turkcell vınn, avea jet modem ve tp-link 5110 g acces point var.
    Evimde Vınn veya jet modemi,acces pointe bağlayıp,wifi yayını yapmak istiyorum.Haricen 3g wifili modeme para vermemek için yani.
    Bir ucu access pointe diğer ucu 3g modeme(vınn,jet) girecek bir kablo ile bu iş çözülürmü acaba,veya bu ikili ile 3g wifi modem oluşturmanın başka bir yolu varmı?
    Mesela atıyorum dişi ubs girişi 5110 g ye lehimlenip 3g wifili modeme dönüştürülebilirmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brk_41 -- 19 Ocak 2014; 2:11:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.