Şimdi Ara

3dmark06 gt 240m Skorum Nasıl, Yeterli mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, gt 240m ekran kartım var, 2 yıl önce aldığım notebook'umla overclock'lu bir şekilde hala güncel oyunları idare eder bir şekilde oynuyorum, fakat birde sizlere danışayım dedim. İnternette 540m'in stok benchmarklarına baktım, benim karttan çokta bir farkı yok, neyse lafı uzatmayayım, puanım nasıl ??

İlk mesaja ekleyemedim, sorun çıktı, 2. mesajda bulabilirsiniz skoru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dampierre -- 12 Kasım 2011; 21:15:06 >

• sorun çıktı ilk mesaja ekleyemedim.

• 240/340/440/540 gibi melez seriler arasinda zaten atla deve gibi bir fark yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: axiadam

240/340/440/540 gibi melez seriler arasinda zaten atla deve gibi bir fark yok..

Aynen öyle.

Daha önce PACKARD BELL TS11HR 702TK ile aldığım skor,

• quote:

Orijinalden alıntı: Blackeagle

quote:

Orijinalden alıntı: axiadam

240/340/440/540 gibi melez seriler arasinda zaten atla deve gibi bir fark yok..

Aynen öyle.

Daha önce PACKARD BELL TS11HR 702TK ile aldığım skor,

çözünürlük 1366-768 di herhalde, birde benim kart overclock'lu, 8500 alabiliyor, sen overclock yapsan 10000'i bulursun ama aradaki 2 yıl teknoloji geriliğini sayarsak kart 240m hala fena değil gibi.

• yalnız arada haksızlık var :D yeni fark ettim, senin işlemci 5000 puan çekmiş, benimki 3000 de kalabilmiş, overclock'lu 240m stock 540m'den daha fazla alıyor ekran kartı bazında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dampierre

yalnız arada haksızlık var :D yeni fark ettim, senin işlemci 5000 puan çekmiş, benimki 3000 de kalabilmiş, overclock'lu 240m stock 540m'den daha fazla alıyor ekran kartı bazında.

Genel skora takılmana gerek yok. Sm2 ve Hdr/sm3 skorları aradaki farkı görebilmen için yeterli. Sen oc ile dafault haldeki 540m'i geçmişsin. Bu değerlerde stabil çalıştırıyorsan keyfini sürmelisin :)
  • quote:

quote:

yalnız arada haksızlık var :D yeni fark ettim, senin işlemci 5000 puan çekmiş, benimki 3000 de kalabilmiş, overclock'lu 240m stock 540m'den daha fazla alıyor ekran kartı bazında.

Genel skora takılmana gerek yok. Sm2 ve Hdr/sm3 skorları aradaki farkı görebilmen için yeterli. Sen oc ile dafault haldeki 540m'i geçmişsin. Bu değerlerde stabil çalıştırıyorsan keyfini sürmelisin :)

aslında çok daha fazla overclock potansiyeli var ekran kartının , tek sorun voıltaj :D Ekran kartının bios'unu windows altında modladım (yüklemedim) , normalde 0.93 olan voltajı 1v olarak ayarladım fakat flashlamak yürek ister biraz :D tırstım :D masaüstülerde sorun yok, ekran kartı bios flash'ta sorun çıkarsa alıyorsun bi PCI (şu eski olandan) ekran kartı, normal bios'u atıyorsun çökerttiğin karta, ancak notebookta bu şansım olmadığı için tırstım açıkcası :D

Bu arada kart gayet stabil, the witcher 2, rage, mw3, battlefield 3 vs. (en az 10 oyun daha ekle) hepsini bitirdim, hiçbir sorun yok, yarım saat furmark yaptım, yine sorun yok, sıcaklıklar overclocksuzken çok sıcak yaz günlerinde ekran kartı 70 derece oluyordu furmark sırasında, overclock ile 75 oluyordu.

• quote:

quote:

quote:

aslında çok daha fazla overclock potansiyeli var ekran kartının , tek sorun voıltaj :D Ekran kartının bios'unu windows altında modladım (yüklemedim) , normalde 0.93 olan voltajı 1v olarak ayarladım fakat flashlamak yürek ister biraz :D tırstım :D masaüstülerde sorun yok, ekran kartı bios flash'ta sorun çıkarsa alıyorsun bi PCI (şu eski olandan) ekran kartı, normal bios'u atıyorsun çökerttiğin karta, ancak notebookta bu şansım olmadığı için tırstım açıkcası :D

Bu arada kart gayet stabil, the witcher 2, rage, mw3, battlefield 3 vs. (en az 10 oyun daha ekle) hepsini bitirdim, hiçbir sorun yok, yarım saat furmark yaptım, yine sorun yok, sıcaklıklar overclocksuzken çok sıcak yaz günlerinde ekran kartı 70 derece oluyordu furmark sırasında, overclock ile 75 oluyordu.

benim acer laptopum core2duo t6500 2.1 mhz gt240m ekran kartımı o.c yapmak istiyorum ama nekadar yapmam lazım bilmiyorum satabil 45derece sıcaklık stabil kullanabileceğim değerler sizce nasıl olmalı sizin işlemci i7 benimki core2 aynı değerler bana fazlamı gelir acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.