Şimdi Ara

3DMARK VANTAGE !! (DIRECTX 10)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İNDİRMEK İÇİN

http://www.futuremark.com/products/3dmarkvantage/

DirectX10 destekli ekran kartı olan arkadaşların sonuçlarını bekliyoruz...

• Vantage indiren ve Vista altında test yapan varsa sonuçları bekliyoruz.

Rezerve: Bende testi yapınca buraya eklerim.
  • testin tamamını youtube vb. biyere koyabilcek olursa süper olur aslında

referans olması açısından

quote:

Intel Core 2 Extreme QX9650 @ 400x10, 4GHz, Zotac Nforce 790i-Supreme, Teamgroup DDR3-1866 @ 800 MHz 8-8-8-24, Windows Vista 32 Bit, Forceware 175.12, AGEIA Physics card
    Nvidia Geforce 9800 GX2 SLI:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hey -- 28 Nisan 2008; 19:20:30 >
  • @hey sistemim 06 skoru kaçtı acaba?
  • @Solu
    ss te görüldüğü gibi sistem bana ait değil, ve aldığım yerde de 06 sonucu mevcut değil

merak edenlere youtube tan buldum, daha kaliteli olsa daha ii olurdu hani

http://www.youtube.com/watch?v=CzM7VR0oqhQ
  • konu hiç tutmamış anlaşılan pek merak eden yok , neyse bikaç olumsuz yanını söyliyeyim okuduğum kadarıyla ama(vista m olmadığından deneyemedim).
    1.Trial versiyonu indirirseniz sadece 1kez sisteminizi test edebiliyorsunuz.
    2.Pro. versiyonu haricinde benchmark bitinminde skorunuzu kaydedemiyorsunuz(pro versiyonu 500usd de mi ne :) )
    3.Testi yaptıktan sonra skorunuzu görmeniz için sisteminizin net bağlantısı olmalı ki orb ye sonucu upload ettikten sonra ancak görebiliyorsunuz sonucu.

bunlar okuduğum olumsuz yönleri, olumlu olarak ise gpu hızı ile güzel bir şekilde scale ettiği(uygun türkçe kelimeyi bulamadım :) ), işlemcinin sonuç skor üzerinde çok aşırı bir arttırım yapmadığı, 8çekirdek 4çekirde gibi..

deneyene kadar bişi diyemeyeceğim ama özellikle skoru ancak upload ettikten sonra görmek ve skor kaydedememek(nitekim 500usd kim verir) oldukça kötü bir durum.
  • zaten hwbot ta da oylama sonuçları devam ediyor bu uygulama hwbot a eklensin mi eklenmesin mi diye. çünkü recep in de dediği gibi eksi yönleri var, bu sefer tamamen işin maddi kısmını ele almış geliştiriciler.

üstelik sadece ekran kartı firmalarıyla değil, microsoft ile de masaya oturmuşlar sanırsam, zira sadece windows vista ve directx 10 destekliyor bu uygulama.

futuremarktaki çakalları kutluyorum, bu kadar çok kullanılan bir uygulamanın bedava satılması zaten İNSANLIĞA SIĞMAZDI, günah olurdu

umarım hiç tutmaz da geri adım atmak zorunda kalırlar..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hey

konu hiç tutmamış anlaşılan pek merak eden yok , neyse bikaç olumsuz yanını söyliyeyim okuduğum kadarıyla ama(vista m olmadığından deneyemedim).
    1.Trial versiyonu indirirseniz sadece 1kez sisteminizi test edebiliyorsunuz.
    2.Pro. versiyonu haricinde benchmark bitinminde skorunuzu kaydedemiyorsunuz(pro versiyonu 500usd de mi ne :) )
    3.Testi yaptıktan sonra skorunuzu görmeniz için sisteminizin net bağlantısı olmalı ki orb ye sonucu upload ettikten sonra ancak görebiliyorsunuz sonucu.

bunlar okuduğum olumsuz yönleri, olumlu olarak ise gpu hızı ile güzel bir şekilde scale ettiği(uygun türkçe kelimeyi bulamadım :) ), işlemcinin sonuç skor üzerinde çok aşırı bir arttırım yapmadığı, 8çekirdek 4çekirde gibi..

deneyene kadar bişi diyemeyeceğim ama özellikle skoru ancak upload ettikten sonra görmek ve skor kaydedememek(nitekim 500usd kim verir) oldukça kötü bir durum.

uygun kelime ölçülendirme ya da ilişkilendirme olabilir mi?

neyse işin laga lugası bi tarafa 500$ buna vermek için en az 3000$lık bilgisayarım olmalı ve deli gibi benchmarkçı olmam lazım

yazık....
  • buna 500 dolar vermeden önce 3000 dolarlık yazılıma bir de 100 dolar verip windows vista almak lazım değil mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: StrangerXT

buna 500 dolar vermeden önce 3000 dolarlık yazılıma bir de 100 dolar verip windows vista almak lazım değil mi

buna 500 $ verilirse vistaya parasını vermemek cidden ayıp olur zaten

neyse benim bunlara vericek param yok önce gidip 256bitlik bir ekran kartı alıyım da bunları adam akıllı kullanacak duruma gelsin bilgisayarım
  • çok daha kaliteli bir video buldum, artı incelemesini de yapmış benchzone. ilk grafik testi olan jane nash te, hatuna zoom olayında koptum yani, ayıp diye bişi var değil mi

video için

http://www.benchzone.com/Downloads/Videos/Reviews/3D_Mark_Vantage/BenchZone_3D_Mark_Vantage_Run_Video.wvx

inceleme için

http://www.benchzone.com/page.php?al=3D_Mark_Vantage&pg=1
  • 3DMark Vantage Puanım :

http://service.futuremark.com/compare?3dmv=47266

Sistem özellikleri ; x2 4000 @ 250x11 , 3 gb ddr2-800, palit 8600 gt sonic+ 625->740 ve hafızalar standart hızında

Ekran kartı surucusu 174.xx.Birazdan 175.12 ile deneyeceğim.Vista SP1 Yüklü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patientx -- 30 Nisan 2008; 20:59:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: hey

testin tamamını youtube vb. biyere koyabilcek olursa süper olur aslında

referans olması açısından

quote:

Intel Core 2 Extreme QX9650 @ 400x10, 4GHz, Zotac Nforce 790i-Supreme, Teamgroup DDR3-1866 @ 800 MHz 8-8-8-24, Windows Vista 32 Bit, Forceware 175.12, AGEIA Physics card
    Nvidia Geforce 9800 GX2 SLI:

o nasıl bi sistem ya!gx2 den sli mı yapmışlar.öyle bi sitemde 20k alınıyosa, tek gtx 6000-7000 alır max.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.