Şimdi Ara

3DMark Sonuçlarında bir saçmalık mı var çözemedim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aynı seriden 2 tane laptop var bende. 2. laptopu kendim topladım. Aralarında bir iki fark var sadece ama 3DMark ile test ettiğimde düşük konfigürasyonlu olan cihaz daha üst düzey bir puan alıyor.

Düşük olan cihazın donanımı özetle i5 460m /ati mobilitiy radeon 5850 2gb/ 4gb 1333 samsung ram şeklinde.
    Donanımı daha yüksek olan cihazı ise ben kendim topladım ve sadece ekran kartı daha düşük. i7 740QM işlemci var / ati mobility radeon 5850 1gb/ 12gb corsair+samsung karışımı ram.

Eklediğim fotoğraflarda detaylar mevcut. i7 işlemciler bilindiği gibi daha çok ısınıyor ve enerji tüketimi daha fazla. i5 460m bu yönden daha stabil ama sonuç olarak i7 işlemcinin daha randımanlı olması gerekmiyor mu? Ekran kartları da aynı cihazların sadece biri 2 gb diğeri 1 gb. İkisi de 128 bit. Ram olarak da i7'li cihazda çok daha kaliteli ramler mevcut. Ama sonuçlar bana saçma geldi. Gerçi sonuçların dışında herhangi bir program kullanırken i7'li cihaz çok daha randımanlı diyebilirim. Sadece test sonuçları kafama takıldı.

3DMark Sonuçlarında bir saçmalık mı var çözemedim. 3DMark Sonuçlarında bir saçmalık mı var çözemedim. 3DMark Sonuçlarında bir saçmalık mı var çözemedim. 3DMark Sonuçlarında bir saçmalık mı var çözemedim. 3DMark Sonuçlarında bir saçmalık mı var çözemedim. 3DMark Sonuçlarında bir saçmalık mı var çözemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Q2ID -- 12 Nisan 2013; 23:21:07 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.